aA
Larisa Kalpokaitė šypsosi žiūrovams iš televizijos ekranų, mojuoja nuo teatro scenos, o šiandien praverdama savo piniginę „Pinigų Kartai“ pasakoja apie kitokią aktoriaus profesijos pusę...
Larisa Kalpokaitė

Aktorės jaunystė pažymėta ne tik kelio skynimusi scenos link, bet ir darbu dėvėtų rūbų parduotuvėje – tam, kad visus galus sudurtų. Nes gi kartais vien iš svajonės nepragyvensi.

Nors dabar L. Kalpokaitė mėgaujasi pasiektais rezultatais (dirba penkiuose teatruose, televizijos serialuose), yra įsitikinusi, kad vis dėlto pinigai nėra motyvuojantis rodiklis. O štai kalbai pakrypus apie silpnybes, prasitaria, kad kai kurioms pinigų tikrai negaili. Deja, ne viskas su laiminga pabaiga.

- Larisa, esate taupi ar labiau išlaidi?

- Ne, aš nesu išlaidi. Ir nesu taupi. Išleidžiu pinigus tada, kada juos riekia išleisti. Šiaip žinau, kad pinigus reikia užsidirbti, o ne taupyti. Aš dar labai nemėgstu skolų, nemėgstu skolintis ir niekada nesiskolinau. Neturėjau ir jokių paskolų niekada...

- Įdomi savybė šiandienos paskolų pasaulyje. Tai gal pati skolinate?

- Skolinau. Anksčiau labai skolinau. Atrodė, kad aplink mane tik labai geri ir draugiški žmonės. Bet teko nusivilti. Kelis kartus man skolų negražino ir dar pasakė maždaug: „atsibodai su savo pretenzijomis“. Tai dabar esu tikrai atsargi ir stengiuosi, kad grąžintų pinigus. Aš pati nesuprantu, kaip galima įsipareigoti, pasakyti grąžinimo datą, o tada atsiverti tyla. Dabar tikrai nesišvaistau pinigais skolindama kitiems.

- Ar turite silpnybę, kuriai tikrai negailite pinigų?

- Batai. Tai kvaila, aš suprantu, bet aš labai tvarkingai juos nešioju. Tikrai turiu jų daug, net ir išėjusių iš mados, bet man taip patinka batai... Ypač patogūs ir gražūs.

Štai pati brangiausia pora buvo koncertiniai Armani bateliai. Jų kaina - 1 tūkst. litų (291,90 €), bet gavau juos su 40 proc. nuolaida, tad galiausiai paklojau 600 Lt (175 €). Tai yra didžiausia kaina, bet su nuolaida. Kas gi gali tūkstantį litų išleisti batams? Žinoma, tikrai yra galinčių. Bet ne tai svarbiausia. Tuos brangiausius batus pavogė!

- Pavogė? Kur ir kada?

- Po koncerto sode visus rūbus ir batelius palikau terasoje, kad šie prasivėdintų. Naktį suknelę nunešiau į namus, o batelius pamiršau. Na ir kažkas naktį prasisuko. Ir dabar mano Armani batelius sėkmingai avi. Gaila, nes buvo praktiškai nauji.

- Sakėte, kad už 1000 Lt (291,90 €), batų nepirktumėte. O tai ką už aktoriaus atlyginimą galima nusipirkti?

- Žinokit, už aktoriaus atlyginimą praktiškai nieko negali nusipirkti. Už savo teatro atlyginimą aš galo su galu nesuvesčiau. Galiu tik susimokėti už butą. Ir tai tik su vyru per pusę. Sūnui kažkiek pinigų duodu, nes jis dar mokosi. Ir viskas. Abejoju ar užtektų maistui.

- Koks tas teatro atlyginimas tuomet?

- Yra etatas ir yra kategorijos. Mano kategorija atitinka 1200 lt (347,5€). Dar jeigu surenki 10 balų už spektaklį, pradeda papildomai už spektaklius mokėti. Bet tie priedai labai maži...

Nė vienas aktorius nedirba vien teatre. Yra aktoriai, kurie dar pusę etato dirba režisieriaus asistentais, o visi kiti filmuojasi. Kuriems pavyksta tai daryti, aišku. Dar kiti veda vakarus, vestuves, koncertuoja, dalyvauja projektuose, tam, kad juos pastebėtų ir kviestų filmuotis. Pavyzdžiui, aš penkiuose teatruose dirbu.

- Ar jaunystėje nebuvo kilus mintis mesti aktorystės ir ieškotis pastovesnio darbo?

- Tai yra labai rimtas darbas. Rimtas ir sunkus, bet jį labai myliu. Todėl net minties nebuvo mesti šią profesiją. Aš uždarbiavau kitur. Nepriklausomybės pradžioje mes su vyru dirbome dėvėtų drabužių parduotuvėje. Jis prie kasos, o aš lygindavau rūbus. Klaikiai sunkus darbas. Taip įgriso, kad iki šiol drabužių nebelyginu.

Na, nebent koncertinius. Lygintuvo pakęsti negaliu. Tai trejus metus nuo ryto iki vakaro mojavau lygintuvu, o jis matė ir apatinį trikotažą ir paltus. Net sistemą turėjau įsivedusi, nuo ko pradėti, kaip baigti, ką dėlioti, kad viskas vyktų greitai, kad reikėtų minimaliai judesių...

Žodžiu, va tokios buvo situacijos ir nuo tada aš supratau, kad paprasčiausiai reikia užsidirbti tuos pinigus, reikia dirbti, reikia ieškoti darbo ir kai tu pradėsi ieškoti darbo ir darbas tave suras.

- Ir štai atėjo laikas, kai dirbate ne tik teatre, bet ir televizijoje. Ten tikriausiai atlyginimas gerokai didesnis...

- Televizijoje, aišku, kad geriau. Matot, kadangi privačios įmonės daro tuos filmus, tai čia yra sutarimo reikalas, kiek uždirbsi. Mokama paprastai už pamainą ir tu su vykdančiąja prodiusere arba pagrindine prodiusere susitari, pasirašai sutartį ir tau moka. Tikrai skirtumas tarp pinigų teatre ir televizijoje yra didelis. Skaičių neminėsiu.

- Serialuose esate vaidinusi labai turtingas moteris. Koks tai jausmas?

- Turtas turtui nelygus. Kalbant apie personažus, tai jų pasitikėjimas, kylantis iš pinigų kiekio, tampa tikru blogiu. Šiaip pinigas savaime nėra geras daiktas, bet be pinigų irgi labai blogai. Kuo daugiau pinigų, kuo daugiau žmogus gali, tai kartais būna blogiau tam pačiam žmogui.

- Pasakymas, kad pinigai gadina žmogų, iš dalies teisingas?

- Iš dalies, taip. Na, tie labai dideli pinigai, manau, išdegina žmogaus vidų. O tų labai didelių pinigų iš esmės žmogui ir nereikia. Kur tu dėsi tuos didelius pinigus? Du metrus po žeme?

- Iš kur atsirado toks Jūsų požiūris į pinigus?

- Pats susiformavo. Nuolatinis taupymas jaunystėje privertė suprasti, jog pinigai yra tik popierius, visiškas popierius, kuris nuvertėja ir pats savaime nėra vertybė.

- Baigiant pokalbį, sakykite, kaip atrodo Jūsų piniginė?

- Piniginių aš turėjau daug, o dabartinę pirkau Kaune, pakankamai pigi buvo, prieš pat spektaklį nusipirkau. Gal jau trejus metus turiu. Yra daug skyrelių, patogi, daug vietos neužima. Pinigų nedaug. Ten yra kelios vizitinės, kortelės, apsaugos toks amuletas, kurį padarė specialiai man toks apsauginis. Dar vaiko nuotrauka, paslėpta, nes sužinojau, kad negalima prie pinigų nuotraukos laikyti, tai ji tokioje kišenėlėje paslėpta.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kaliningrade apsilankęs lietuvis norėjo sprukti: daugiau niekada ten nevažiuosiu (246)

„Daugiau tikrai niekada ten nevažiuosiu“, – tikino savaitgalį Kaliningrade praleidęs...

Nebrangių, bet tikrų itališkų picų pulkai žmonių traukia į Tytuvėnus (21)

Pačios tikriausios itališkos picos paragauti galima Tytuvėnuose. Pagrindinėje miestelio gatvėje...

Irina Rozova – Seimo narė, kuri veikė pilkojoje zonoje: kokiomis pataisomis rūpinosi politikė (337)

Su po diplomatine priedanga dirbančiais Rusijos žvalgybos darbuotojais bendravusi ir, kaip rodo...

Orai kvies savaitgalį praleisti gamtoje (1)

Virš Lietuvos jau nuo ketvirtadienio įsitvirtinęs aukšto atmosferos slėgio laukas ir toliau...

Baltijos kelyje Gitanas Nausėda pasipiršo žmonai (243)

Lietuvos , Latvijos ir Estijos valstybės eina ta pačia kryptimi – nori sukurti savo žmonėms...

Sovietai jos nepasigailėjo: grafaitės Marijos Tiškevičiūtės tragedija (113)

1941 m. birželio 14 d. okupacinio sovietinio režimo įvykdytos represijos, kai iš Lietuvos į...

Prabangiausia pasaulyje vakarienė Vilniaus gatves nudažė baltai (236)

Šių metų Le Diner en Blanc renginys prasidėjo kitaip nei įprasta. Po tradicinės renginio...

Ką iš tiesų reiškia sapnai apie seksą? (18)

Jei ramų jūsų miegą kada nors buvo sudrumstę sapnai apie seksą, žinote, kad kartais dėl jų...

Ką valgė pasaulio diktatoriai: juos kamavo polinkis į kanibalizmą ir paranoja būti nunuodytiems (24)

Esi tai, ką valgai, taip pat – kaip ir su kuo valgai. Maistas turi įtakos nuotaikai, žarnyno...

Iš Putino elito sluoksnių – netikėta kritika Kremliui (85)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas visada kerta atgal, kai pajunta jam daromą spaudimą. Bet,...