aA
Polinkį sukiotis virtuvėje ir gaminti Gidonas Šapiro-Bilas (36 m.), matyt, paveldėjo iš mamos, tačiau kaip pats teigia, vien gabumų nepakanka - reikia turėti gyslelę ir fantazijos.
Andrius Leliūga ir Gidonas Šapiro
© A.Solomino nuotr.

- Maistas šiuo metu yra viena aktualiausių temų. Tuo labiau kad artėja šventės. Tik televizija skelbia, kad jis nesaugus ir nuodingas...

Peržiūrėjus pastarojo mėnesio televizijos laidų anonsus, peršasi vienintelė mintis: nuo šiol negalima nieko valgyti ir net praustis, nes viskas nuodinga ir kelia mirtiną pavojų sveikatai. Šis vajus man juokingas. Norint kvėpuoti grynu oru ir valgyti labai sveiką maistą, reikėtų pradėti jodinėti arkliais, miestą iškeisti į kaimą ir geriausia kur nors taigoje, kad tūkstančio kilometrų spinduliu nebūtų nė vienos gamyklos. Patys augintumėmės gyvulius ir daržoves. Bet ar tai įmanoma dvidešimt pirmame amžiuje? Žinoma, aš norėčiau, kad dešros būtų rūkomos ant medžio pjuvenų, kad lašiša būtų sugaunama natūraliai, bet tokių produktų galėtų paragauti tik vienetai, nes kainos būtų nerealios.

- Ar maisto gaminime vyrauja kokios nors mados?

O, taip. Pastaruosius penkerius metus labai madingi burokėliai. Man dėl to labai smagu, nes tai viena mėgiamiausių mano daržovių. Taip pat “ant bangos” perlinės kruopos. Keista, kai pagalvoji, kad tai turbūt du patys pigiausi produktai Lietuvoje, iš kurių patiekalus gamina net garsiausi pasaulio restoranai.

- Vedate kulinarinę laidą, gal svajojate ir apie savo restoraną?

Pasvajot pasvajoju, bet, matyt, esu per didelis bailys, kad jį atidaryčiau. Tai vis dėlto didžiulė atsakomybė ir jei man nepavyktų, būtų labai žiaurus smūgis.

- Laidoje dažnai pristatote įvairių kraštų tradicines virtuves. Ar turite mėgstamiausią?

Vienos virtuvės nėra. Kiekvienoje jų yra skanių ir nelabai patiekalų. Man, pavyzdžiui, labai skanūs lietuviški patiekalai. Be to, jie nėra tokie riebūs ir nuodingi, kaip daugelis apibūdina. Elementarus pavyzdys: visi giria prancūzišką virtuvę, kurios pagrindas yra sviestas - anot dietologų, ne pats sveikiausias produktas.

Prancūzai viską ant jo kepina, tai pat naudoja riebią grietinę, o bulves kepa grietinės padaže. Ar tai labai jau sveika - drįsčiau abejoti. Puikiai suprantu, kad cepelinai su spirgučiais nelabai tiktų Italijoje ar Ispanijoje. Nes taip jau susiklostė istoriškai, kad šiauriečiai valgo riebiau ir daugiau mėsiškų patiekalų. Pietiečiai - daugiau žolių, žuvies ir daržovių. Neįsivaizduoju, kas su mumis būtų, jei maitintumėmės vien makaronais. Ispanai valgo daug kiaulienos ir “bulkos”, italai raito makaronus ir tie produktai nėra sveikesni už bulves. Bet tų kraštų virtuvėmis žavimės ir laikome jas pavyzdžiu. Blogo maisto nėra, būna tik neapskaičiuotos porcijos.

- Ar yra patiekalų, kurių niekuomet negaminate?

Esu atsiribojęs nuo kepinių, nes juose nėra vietos fantazijai. Ten reikalingas tikslumas. Jei parašyta, kad tešlai reikia dviejų gramų kepimo miltelių, vadinasi, tiek ir reikia. Priešingu atveju, rezultatas gali labai nuliūdinti.

Tarkim, kepant mėsą įdėsi tris šimtus gramų svogūnų ar vos du, skonis šiek tiek pasikeis, bet galutiniam rezultatui tai neturės įtakos. O konditerija, mano nuomone, yra aukštasis pilotažas. Pats esu didžiulis smaližius. Mėgstu viską, kas saldu. Šokoladą, bandeles, pyragaičius.

- Yra tekę kada laikytis dietos?

Kaip matote, mano kūno sandara nėra tobula ir sveriu ganėtinai per daug. Kažkada labai seniai esu bandęs nevalgyti bulvių su mėsa ir panašiai. Turiu pripažinti, kad padėjo. Svoris krito, bet norint ką nors padaryti, turi tai daryti visą gyvenimą. Čia kaip narkomanui - norint mesti narkotikus, reikia visą gyvenimą su savimi kovoti.

Man nepavyko, nes maistas - didesnis malonumas. O geriausia dieta - tuščias šaldytuvas. Žinoma, gali priversti gyvenimas...

- O yra taip buvę?

Kažkada paauglystėje buvo užpuolusi inkstų akmenligė, tuomet teko laikytis griežtos dietos, atsisakyti keptų ir rūkytų patiekalų. Bet tai buvo trumpalaikis dalykas. Man nėra nieko skaniau už gerą rūkytą dešrą.

- Minėjote, kad jūsų tėvai medikai. Kaip manote, kodėl daugelis lietuvių mano, jog medikai negydys, kol negaus kyšio?

Čia toks stereotipas. Visiška nesąmonė. Jei neduosi daktarui prieš operaciją, negi jis tave papjaus ant operacinio stalo? Kai per tėčio budėjimus mirdavo žmogus, jis visą dieną vaikščiodavo kaip žemę pardavęs. Tikrai nėra nė vieno mediko, kuris lauktų, jog jo pacientui blogai baigtųsi.

Jei norite po operacijos atsidėkoti, prašau, bet jei to nepadarysi, niekas jūsų nemedžios, stengdamasis papjauti ar nunuodyti. Arba anestioziologas - jis gi nenorės, kad atsibustumėte vidury operacijos. Manau, kad kiekvienas vertina pagal save.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Į Rytų Ukrainą plūdo išskirtinė Rusijos technika: po mokymų rusų kariams nustatė vienodą diagnozę (200)

Prieš penkerius metus, antrojoje 2014 m. rugpjūčio mėnesio pusėje, vadinamasis „Ilovaisko...

Lietuvis daro tai, apie ką daugelis svajoja, bet nedrįsta: mano tikslas – pasiekti visišką dugną (47)

Prieš trejus metus prisidengęs Modus Vivendi slapyvardžiu 24-erių Edgaras Bajerčius sėdęs ant...

Pinigų tema lietuviams kalbėti gėda ne mažiau nei apie seksą: jei už žinias rašytų pažymį, dažnas gautų 4 (86)

Pinigų klausimas lietuviams kartais yra toks pats tabu kaip ir seksas ar politika. Dar labiau nejauku...

Kodėl lietuviški kurortai yra daug blogiau nei užsienio: turtingųjų pasaulis Interlakenas ir jo beprotiškos kainos (194)

„Niekada nevažiuočiau į lietuviškus kurortus“, „Palanga – brangi tragedija“, „Į...

13 daug antioksidantų turinčių produktų: valgydami juos kovojate su kenksmingais procesais organizme (7)

Antioksidantai yra junginiai, padedantys atitolinti ląstelių pažeidimus ar net galintys užkirsti...

Investuotojai nenurašo penktojo pagal dydį miesto: vaiduoklį keis nauja verslo oazė (18)

Nors per pastarąjį dešimtmetį Panevėžyje gyventojų sumažėjo daugiau nei dvidešimčia...

Iš „Misijos Sibiras“ grįžusi Amerikos lietuvaitė: dabar važinėsiu po Ameriką ir viską pasakosiu (112)

Tarp šešiolikos šių metų ekspedicijos „ Misija Sibiras “ dalyvių pirmą kartą buvo...

Bretanė – vieta, kur saugoma istorija ir gerbiamos tradicijos (13)

Gerai išvystytas Prancūzijos greitųjų traukinių (TGV) transporto tinklas suteikia unikalią...

Linkytė ir Vaitiekūnas papasakojo apie slogias mintis ir kaip pavyko pamilti save (77)

Laisvės pikniko metu „Rytojaus jaunimo“ diskusijų zonoje didelio susidomėjimo sulaukė...

Gamtos ženklus stebinti dzūkė jau žino, kokie bus rudens orai ir kada sulauksime pirmojo sniego (90)

Gamtos ženklus stebinti ir orus pagal juos prognozuojanti marcinkoniškė Janina Janušauskienė...