aA
Melnragėje netoli molo planuojamas Kopų gatvės pratęsimas sukėlė įvairių diskusijų. Vietiniai bet kokiems pokyčiams priešinasi, o savivaldybė laikosi kitokios nuomonės. Kaip suderinti įspūdingos pajūrio gamtos grožį ir gyvenvietės plėtros planus?
Vietiniai nori išsaugoti Melnragės unikalų kraštovaizdį
© DELFI montažas

Graži pajūrio gamta džiugina dažno poilsiautojo akis, prie jos įpratę ir vietiniai gyventojai, todėl bet kokie planuojami pokyčiai niekada neapsieina be pasipriešinimo, kritikos, abejonių ir tam tikrų baimių.

Kyla arši diskusija, ar planuojami pokyčiai pasitarnaus visuomenės labui, ar patenkins tik siauro suinteresuotų asmenų rato poreikius? Vietiniai sako, kad planuojamas kelias nereikalingas ir siūlo rinktis dviračių ar pėsčiųjų taką. Savivaldybė atskleidžia kitą šios istorijos pusę.

Nusprendė pasirinkti kelią vietoj takelio

Klaipėdietis Ramūnas kreipėsi į GRYNAS.lt redakciją su skundu, kad Klaipėdoje užsimota naikinti nuostabų kraštovaizdį prie Melnragės molo ir ten tiesti kelią. Vietiniai pasipiktinę – šioje vietoje auga retos gubojos, augmenija, kuri būdinga tik pajūriui. Jie sako nesuprantantys, kam reikalingas kelias ten, kur nėra intensyviaus eismo ir siūlo verčiau tiesti pėsčiųjų taką, nenaikinant gražiai nuaugusių medžių bei kitos augmenijos.

„Melnragėje šalia molo, kur yra unikalus gamtos kampelis, savivaldybė sugalvojo daryti nebūtiną kelią, nežinau, kieno ten interesai. Mes, vietiniai, visi ten turime privažiavimą, juk nereikia kiekvienam privažiuoti. Visos ten augančios gubojos, kurios į raudonąją knygą įrašytos (raudonojoje knygoje šių augalų neradome – red. past.), visas kraštovaizdis keisis, juk bus ir dujos išmetamos, ne visi automobiliai važinėja su katalizatoriais“, - piktinosi vietinis gyventojas, išsigandęs planuojamų pokyčių.

Anot jo, ten vešinti augalija yra pasiekusi savo apogėjų, todėl jeigu bus pradėtos tiesti trinkelės, klojamas asfaltas, unikalus pajūrio kampelis pasikeis negrįžtamai.

Įvairių bandymų šią gatvę paversti gyvenamųjų namų vidiniais kiemais būta ir anksčiau. Šiuo metu gatvė yra tik iš dalies - yra pakloti inžineriniai tinklai, kai kurie privažiavimai, tačiau visuomenei praėjimas šioje vietoje yra apsunkintas.
M. Černiūtė-Amšiejienė

„Po trijų-keturių metų mes nematysime to, ką matome dabar. Netgi miesto gyventojai, atėję pasivaikščioti, visai kitaip viską matys“, - kalbėjo Ramūnas. Jo žiniomis, Klaipėdos savivaldybė svarstė dvi alternatyvas – kloti pėsčiųjų taką arba tiesti kelią automobiliams, tačiau panašu, kad apsistojo prie antrojo varianto.

Ramūnas sako, kad vietiniai palaikė pėsčiųjų tako idėją, nes ta vieta – visų, ji skirta rekreacijai, bet jeigu bus nutiestas kelias automobiliams, padidės tarša. „Kam tas kelias, jeigu lygiagrečiai yra dar vienas“, - nesuprato Ramūnas.

Vyras pripažino nežinantis, kokiu tikslu savivaldybė tokį kelią planuoja tiesti ir kada gali prasidėti darbai.

Kelias suplanuotas dar 1995 metais

Savo ruožtu Klaipėdos miesto savivaldybė, komentuodama skaitytojo nupasakotą situaciją, sakė, kad jokie faktai nuo vietinių nėra slepiami, o ir visas kelio projektas, informacija apie jo detalųjį planą viešai prieinama savivaldybės tinklalapyje.

Savivaldybės atstovai taip pat akcentavo, kad net kelis kartus vyko viešos diskusijos, kuriose galėjo dalyvauti visi norintys.

„Rengiant detalųjį planą buvo surengti du vieši aptarimai, kuriuose galėjo dalyvauti visi norintys ir išsakyti savo pasiūlymus. Trečias, galutinis viešo svarstymo susirinkimas įvyko liepos 8 dieną Klaipėdos miesto savivaldybės patalpose“, - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Urbanistikos skyriaus vedėja Mantė Černiūtė-Amšiejienė.

Visos ten augančios gubojos, kurios į Raudonąją knygą įrašytos (Raudonojoje knygoje šių įrašytų augalų neradome – red. past.), visas kraštovaizdis keisis, juk bus ir dujos išmetamos, ne visi automobiliai važinėja su katalizatoriais.
Klaipėdietis Ramūnas

Jos teigimu, Kopų gatvės pratęsimas yra suplanuotas dar 1995 metais patvirtintame detaliajame plane ir šis sprendimas nekeičiamas: „Įvairių bandymų šią gatvę paversti gyvenamųjų namų vidiniais kiemais būta ir anksčiau. Šiuo metu gatvė yra tik iš dalies - yra pakloti inžineriniai tinklai, kai kurie privažiavimai, tačiau visuomenei praėjimas šioje vietoje yra apsunkintas. Šioje vietoje gatvė būtų nuraminto- neintensyvaus eismo, tačiau jos įrengimas užtikrintų vienos iš lankomiausių miesto rekreacinių teritorijų pasiekiamumą.

Melnragės paplūdimiai yra arčiausiai miesto ir juose gausu lankytojų, gyventojai mielai važiuoja ir prie šiaurinio molo. Šiais metais yra patvirtintas „Rekreacinių teritorijų nuo Švyturio g., Melnragės, Girulių iki Karklės dviračių takų, paviršinių nuotekų, upelių sutvarkymo ir kraštovaizdžio“ specialusis planas, kuriame šioje vietoje numatytas Melnragės kopų parkas“, - aiškino M. Černiūtė-Amšiejienė.

Kada nuties - nežino

Specialistė patvirtino Ramūno išsakytus žodžius, kad buvo svarstyti du variantai – vienas su gatve, kitas su pėsčiųjų-dviračių taku, tačiau apsispręsta rinktis kelią. Vis dėlto, nors šios gatvės sprendiniai detaliai suplanuoti jau 1995 metais, iki šiol ji nėra nenutiesta ir pasakyti, kada šie darbai bus pradėti – sudėtinga.

„Artimiausiuose savivaldybės planuose nėra šios gatvės tiesimo. Tokie darbai turėtų būti vykdomi kartu su kopų parko įrengimu ir visos šios teritorijos pritaikymu rekreacijai. Visa Melnragė yra šalia uosto, o Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija rengiasi bendrojo plano rengimui ir tuomet žada atskleisti savo planus. Kol kas savivaldybė sulaukia daug priekaištų dėl planuojamų rekreacinių komercinių objektų artimoje uostui aplinkoje. Todėl gatvės ir parko įrengimas greitai neplanuojamas“, - patikino valstybės tarnautoja.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Agnė Zuokienė – apie sunkų rinkimų laikotarpį ir gandus: buvo baisesnių dalykų už skyrybas (160)

„Buvo tikrai labai daug įvairių dalykų išsakyta apie mūsų šeimą ir mano vyrą“, –...

Knygą rašantis Kunigėlis – apie Valančiūno dėl Lietuvos galimai atsisakytus milijonus ir savo klausimą Jordanui (37)

Ar prisimenate nors vieną epizodą, kad tiksint paskutinėmis rungtynių sekundėms kas nors būtų...

Sinoptikai turi gerų naujienų: pavasario sulauksime dar šią savaitę (3)

Šiandien mūsų šalies link artės atmosferos frontas. Didesnę dienos dalį vyraus debesuoti su...

Grubliauskas apie liberalų paramą Vaitkui: tai primena savotišką politinį Stokholmo sindromą (96)

Praėjusį sekmadienį įvyko savivaldos rinkimų antrasis turas, kuriame visi penki didmiesčių...

Kraujomaišos tabu nepaisė ne tik Europos, bet ir Lietuvos didikai: Vytautui Didžiajam teko prašyti popiežiaus malonės (32)

Ką bendro turi išprotėjęs bei orgijomis pagarsėjęs Romos imperatorius Kaligula , Kleopatra ,...

Paryžius – brangiausias Europos miestas: moterų kirpimas čia kainuoja 105 eurus brangiausi pasaulio miestai (101)

Paskelbtame brangiausių pasaulio miestų sąraše pirmą kartą pirmąją vietą dalijasi trys...

Ivaškevičius: aš turiu savo versiją, žinau, kad tai buvo uždelstas kerštas (442)

Politinių kalinių, tremtinių bei kitos organizacijos sausio pradžioje reikalavo sušaukti premijų...

Vertinkite patys: Gabrielė Grygolaitytė-Vasha pristatė limituoto leidimo drabužių kolekciją (76)

„Dar gruodžio mėnesį užsiminiau, jog esu sulaukusi itin viliojančio pasiūlymo. Kadangi darbus...

Avarija Vilniuje sukėlęs girtutėlis vairuotojas galva rėžėsi į stiklą (24)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Vilniuje, Salininkų g., susidūrė du lengvieji...

Grįžusi iš pasivaikščiojimo moteris negalėjo patikėti savo akimis: nuo savo ir sūnaus kūno nurinko 118 erkių (104)

Neseniai pabudusios erkės po žiemos miego išties praalko – nenustebkite, jei apsilankę miške...