Klaipėdoje vis daugiau daugiabučių namų savininkų susidomi ir ryžtasi renovacijai. Iki šios dienos uostamiestyje jau renovuota apie 70 daugiabučių.
© DELFI / Tomas Vinickas

Beveik 150-yje daugiabučių namų yra rengiamasi renovacijai arba darbai jau pradėti. 30 projektų koordinuoja savivaldybė, per 115 namų dalyvauja vykdomoje JESSICA programoje. Dar beveik 170 daugiabučių namų savininkai yra pritarę renovacijai ir turi parengtus investicinius renovacijos projektus.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda pavyzdiniu renovavimo atžvilgiu rajonu vadina Miško kvartalą šiaurinėje miesto dalyje.

„Čia šiandien visiškai renovuota 12 namų, dar dviejuose renovacijos darbai baigiami. Tikimės, kad netolimoje ateityje realūs renovacijos darbai bus pradėti dar dešimtyje šio mikrorajono namų“, – teigė L. Dūda.

Pastebimos tendencijos, kad gyventojai, matantys puikius renovuotų namų rezultatus, ir patys užsinori pasigerinti savo gerovę ir ryžtasi renovacijai. Tokie geros praktikos pavyzdžiai pastebimi ir kituose uostamiesčio mikrorajonuose. Pavyzdžiui, netoli Miško kvartalo esančioje Panevėžio g. baigti renovuoti 2 namai, o dar 4 namai dalyvauja renovavimo programoje ir pasirengę atsinaujinimo darbams.

Renovacija vyksta ir pietiniame uostamiesčio rajone. Čia darbai baigiami trijuose Laukininkų, Vyturio ir Vingio g. daugiabučiuose, dar viename name darbai pradėti, o 8 namuose darbai bus pradėti artimiausiu metu arba renovacijai jau yra rengiamasi.

Renovacija miestui teikia keleriopą naudą. Pirma – keičiasi estetinis sovietmečiu statytų daugiabučių namų mikrorajonų vaizdas, skatinama statybų sektoriaus plėtra, sukuriama daugiau darbo vietų, daugiau mokesčių patenka į miesto biudžetą.

Problema, dėl kurios renovacijai miestiečiai ryžtasi ne taip dažnai, kaip norėtųsi, yra statybininkų trūkumas, o taip pat išaugę teikiamų paslaugų įkainiai.

Šiuo metu Klaipėda pagal jau renovuojamų ar artimiausiu metu planuojamų renovuoti daugiabučių namų skaičių neatsilieka nuo bendro šalies vidurkio. Pirmieji daugiabučiai Klaipėdoje renovuoti dar praėjusio dešimtmečio pabaigoje. Didysis daugiabučių renovacijos bumas prasidėjo 2013-aisiais.

Netolimos ateities Klaipėdos miesto siekis – dar labiau skatinti ne tik pavienių daugiabučių namų renovaciją, bet ir kompleksinį kvartalų atnaujinimą.

Galimybė atnaujinti ir sutvarkyti aplink renovuojamus namus esančias teritorijas, įrengiant daugiau automobilių stovėjimo aikštelių bei vaikų žaidimų erdvių, turėtų skatinti gyventojus ryžtis savo būsto atnaujinimui.

Vienas konkrečių ir realių minėto siekio įgyvendinimo pavyzdžių – į tikslinę teritoriją įtrauktas vadinamųjų „chruščiovinių“ namų mikrorajonas, esantis beveik pačiame Klaipėdos centre. ES, valstybės ir savivaldybės lėšomis artimiausiais metais numatyta atnaujinti čia esančias viešąsias erdves bei kompleksiškai sutvarkyti kelis daugiabučių kiemus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Niekuomet neviešinti kadrai: kaip Jelcinas Putino skambučio laukė režisierius: Putinas – jau nebe žmogus iš kraujo ir kūno (447)

Televizijos kanalas „Nastojaščeje vremia“ pristatė unikalią kino kroniką, 2000 metų kovo 26...

Būstą perkančioms šeimoms žada duoti iki 26 tūkst. eurų – kas juos gaus? (270)

Jeigu svarstote pirkti butą ar statyti namą, neskubėkite – jau nuo liepos mėnesio kai kurios...

Rusai eina prie balsadėžių: renka prezidentą nuolat pildoma (438)

Sekmadienį, kovo 18 dieną, Rusija renka prezidentą. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – prieš...

Įspūdingai įrengtas namas Vilniaus priemiestyje: jis įkūnyja kiekvieno lietuvio svajonę (3)

Modernus, išskirtinai šiuolaikiškas ir drąsus interjeras – taip savo darbą apibūdina interjero...

Orai: šaltukas dar nesitrauks greitu metu prisiminsime skėčius (22)

Sekmadienį debesys danguje bus reti svečiai, daug kur diena bus graži. Vėjas rims, tad nebus taip...

Nepakeliamus skausmus lietuvė išsigydė be vaistų ir operacijų: dėl mitybos išvaizda pasikeitė neatpažįstamai (297)

Rita Miškel prieš 13 metų išvyko gyventi į Airiją. Ten ji atrado ne tik naują gyvenimą, bet ir...

Vaikiškas vyrų elgesys ir baimės kupinos akys: slėpėsi nuo pareigūnų – galvojo, kad nesuras (157)

Penktadienis apkarto sostinėje esančių autoservisų įkūrėjams bei darbuotojui. Nelegalios...

Holivudinė šypsena be dantų balinimo: padės natūralios priemonės

Margot Robbie , Emma Stone ir Nicole Kidman per „Oskarų“ ceremoniją tiesiog švytėjo ir ne...

Keptuvių medis – kas ir kodėl jį sukūrė

„Kai papučia vėjas, taip gražiai skamba, žmonės sako, kaip karilionas“, – sakė Vytautas...

Politikai to bijo kaip velnias kryžiaus, tačiau neišvengs (529)

Tarp 30 geriausių idėjų Lietuvai atsidūrė siūlymas, apie kurį dalis politikų bijo net...