Klaipėdos miesto savivaldybės taryba pritarė parengtam miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo tinklo pertvarkos planui, atveriančiam galimybes dar šiemet miesto darželiuose įrengti beveik puspenkto šimto naujų vietų.
© Reuters/Scanpix

Uostamiesčio politikai taip pat pritarė siūlymui nuo šių metų rugsėjo pirmosios dalį privačiuose Klaipėdos darželiuose už vaikų priežiūrą taikomo mokesčio kompensuoti Savivaldybės biudžeto lėšomis.
„Šiuo metu į Savivaldybės darželius Klaipėdoje nepatenka beveik 600 vaikų.

Atlikus išsamią miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo tinklo analizę paaiškėjo, kad turime vidinių rezervų dar šiemet eiles į darželius gerokai sumažinti, o kitąmet – šią problemą Klaipėdoje išspręsti visiškai, – sakė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas. – Tolesnis žingsnis – didinti ikimokyklinių įstaigų prieinamumą miesto šiaurėje, išsprendžiant naujo darželio šioje Klaipėdos dalyje statybų klausimą.“

Numatoma, kad uostamiesčio Savivaldybės valdomuose darželiuose vien šiemet bus papildomai įsteigta 20 darželinukų grupių. 4 naujos grupės turėtų būti įrengtos laisvose lopšelio-darželio „Žiogelis“ patalpose, 10 grupių kitoms ugdymo reikmėms naudojamose ikimokyklinio ugdymo įstaigų patalpose, 4 grupes – mokyklose-darželiuose, kurie palaipsniui bus reorganizuojami į darželius bei dar 2 grupes –lopšelyje-darželyje „Obelėlė“, iš kur numatoma iškelti vaikų laisvalaikio centro klubą „Žuvėdra“.

Skaičiuojama, kad taip miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose 2015-aisiais bus įkurtos 445 naujos vietos. Jų įsteigimui iš Savivaldybės biudžeto reikės skirti apie 445 tūkst. eurų. Tiesa, šiemet planuojama pradėti darželio „Puriena“ rekonstrukcijos darbus, tad realiai mažiesiems klaipėdiečiams nuo rugsėjo pirmosios numatoma pasiūlyti apie 300 naujų vietų Savivaldybės valdomuose darželiuose.

Nuo šių metų rugsėjo uostamiesčio Savivaldybė kompensuos ir 100 eurų nuo tėvų ar globėjų privačiam darželiui mokamo mėnesinio mokesčio, o kompensacija bus taikoma tiek nevalstybines švietimo įstaigas jau lankantiems, tiek ir į jas naujai priimtiems vaikams.

„Šiuo metu vieno vaiko priežiūrai Savivaldybės darželiuose iš miesto biudžeto per mėnesį taip pat vidutiniškai skiriama apie 100 eurų, tad nauja kompensavimo tvarka norima pasiekti socialinio teisingumo nevalstybines švietimo įstaigas lankantiems vaikams. Taip pat siekiama, kad kuo daugiau Klaipėdos tėvų finansiškai pajėgtų savo atžalų priežiūrą patikėti ne tik Savivaldybės, bet ir privatiems darželiams, o kartu būtų paskatinta ir nevalstybinių ikimokyklinių įstaigų plėtra mieste“, – sakė V. Grubliauskas.

Šiandien uostamiestyje oficialiai veikia 8 privačios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos, kurias lanko apie 250 mažųjų klaipėdiečių. Atlikus nevalstybinių darželių vadovų apklausą paaiškėjo, kad nuo šių metų rugsėjo pirmosios į mieste jau veikiančias privačias švietimo įstaigas papildomai dar galėtų būti priimta daugiau nei 100 vaikų.

Mėnesinis mokestis už vieno vaiko išlaikymą ir priežiūrą nevalstybinėse ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose šiuo metu siekia nuo 150 iki kiek daugiau nei 500 eurų, Savivaldybės darželiuose – 65 eurus.

Nauja kompensavimo tvarka numato, kad dalį lėšų už vaikų priežiūrą iš Savivaldybės biudžeto gausiančios privačios švietimo įstaigos privalės proporcingai, t. y. 100 eurų, sumažinti ir taikomą mėnesinį mokestį. Taip pat privatūs darželiai negalės keisti savo įkainių 1 mokslo metus. Kompensacijos bus teikiamos tik tiems privačius darželius lankantiems vaikams, kurių bent vieno iš tėvų ar globėjų deklaruota ir faktiška gyvenamoji vieta yra Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje.

Planuojama, kad naujos kompensavimo tvarkos įgyvendinimui šiemet iš miesto biudžeto reikės skirti apie 150 tūkst. eurų.

Uostamiesčio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas bendrai lanko beveik 8,8 tūkst. vaikų ir tai yra didžiausias skaičius per pastaruosius 10 metų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Turtuolių pamėgtoje saloje trokštančius aistringų nuotykių išduoda nekaltas ženklas

Prancūzijos Polinezijoje aplankiau Taitį ir Borą Borą, tačiau didžiausią įspūdį paliko...

Kremliaus ruporai vilniečius baugina: jūs net nežinote, kas jus vežioja sostinės gatvėmis (261)

Ar žinojote, kad Vilniuje važiuodami autobusu 3G iš oro uosto į Fabijoniškes ir įsigiję...

Vizažistė parodė, kaip per 10 minučių pasidaryti lengvą dieninį makiažą (2)

Ar dėl rytinio grožio ritualo iš tiesų reikia aukoti saldų miegą? „Unison Beauty Lab 1“...

Karbauskis ruošia sprendimą, kuris perbraižys Lietuvos verslo ribas (292)

Valdančioji „valstiečių“ frakcija netrukus ketina Seime teikti Konkurencijos įstatymo...

Kas vyksta Luhanske: pateikė dvi versijas miesto centrą apsupę ginkluoti asmenys (119)

Šiuo metu vadinamojoje „Luhansko liaudies respublikoje“ (LLR) tvyro įtampa - antradienį į...

Mokslininkai tyrė, kaip naminiai gyvūnai veikia mūsų sveikatą

Naminio gyvūnėlio atsiradimas namuose daugeliui yra papildomas darbas, išlaidos ar net laisvo...

Masiulis: Seimo komisija vykdo „archeologinius kasinėjimus“, o rusiška įranga diegiama toliau (227)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), tęsiantis neteisėtų verslo ir politikų...

Vilniaus centre jau stovi eglutė: žada, kad bus daug šviesų (22)

Sostinėje pradėjo ryškėti pirmieji artėjančių Šv. Kalėdų ženklai. Vilniečių,...

Internautai nerimsta: kaip „Vienas namuose“ filmo herojaus tėvai galėjo leisti sau tokią prabangą? (17)

Nenumaldomai artėjant šventiniam laikotarpiui, kada televizijos kanaluose ims dominuoti filmai...