Klaipėdos rotušėje įsižiebė Betliejaus taikos ugnis

Prieš didžiąsias metų šventes į uostamiesčio rotušę jau tradiciškai atkeliavo žmonijos brolybės, draugystės ir taikos simbolis – Betliejaus taikos ugnis. Ją Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui perdavė Pamario skautų tunto, Lietuvos skautų akademikų, ateitininkų ir liuteronų atstovai.
Betliejaus ugnis
© Organizatorių nuotr.

„Sugrįžome į rotušę po metų, kad ne tik vėl primintumėme, jog pasaulyje egzistuoja gėris, bet ir juo pasidalintumėme“, – teigė Lietuvos skautijos kontrolės komisijos narė Edita Andrijauskienė.

„Džiugu, kad graži iniciatyva tapo gražia tradicija, – sakė meras V. Grubliauskas. – Tikiu, kad ši Betliejaus taikos ugnelė, kaip geroji, šviesioji žinia iš rotušės pasklis po visą miestą, pasieks kiekvieno
klaipėdiečio širdį bei įkvėps ir suvienys visus mus geriems darbams.“

Per skirtingas pasaulio šalis Betliejaus taikos ugnis keliauja nuo 1986 metų, o jos kibirkštys sužėri žmonių namuose, miestų bendruomenėse, bažnyčiose, ligoninėse, prieglaudose, nakvynės namuose, kalėjimuose, universitetuose, valdžios institucijose.

Betliejaus taikos ugnies akcija Lietuvoje vyksta jau daugiau nei dešimtmetį. Iki pat Šv. Kalėdų visus šalies gyventojus įžiebti žvakeles, simbolizuojančias ramybę ir susitaikymą su savimi bei aplinkiniais, kviečia skirtingos skautų organizacijos.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Miesto pulsas

Į Klaipėdą atplaukė suskystintų gamtinių dujų krovinys (35)

Į Klaipėdą sekmadienį atplaukė ketvirtasis komercinis suskystintų gamtinių dujų krovinys.

Klaipėdoje naikinamas mokestis už šunis ir kates (21)

Uostamiesčio politikai nutarė panaikinti daugiau nei 10 metų galiojusią rinkliavą už daugiabučiuose laikomus šunis ir kates. Tikimasi, kad šis sprendimas gyvūnų savininkus paskatins aktyviau ženklinti juos specialiomis mikroschemomis. Be to, nuo kitų metų toks gyvūnų ženklinimas bus privalomas.

Klaipėdietis guldo valstybę ant menčių (30)

Klaipėdos miesto apylinkės teisme pradėta nagrinėti civilinė byla, kurioje teisininkas Sergejus Juzikas pateikė ieškinį Lietuvos valstybei, kuri turėtų atsakyti už Klaipėdos prokuratūros bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) policijos pareigūnų klaidas.

Šildymo sezono pradžia Klaipėdoje: pigiau nei pernai (2)

Tradiciškai spalio viduryje Klaipėdoje prasideda šildymo sezonas. Centralizuotai šilumą miestui tiekiančios AB „Klaipėdos energija“ skaičiavimais, šiemet spalio mėnesį šilumos kaina uostamiestyje bus 8,1 procento mažesnė už 2013 metų spalio mėnesio kainą.

Svarsto: gal rytais neįsileisti gyvenančių ne Klaipėdoje (100)

Klaipėdos politikai sukruto - jei emigracija į užmiestį nesiliaus, kyla reali grėsmė prarasti didmiesčio statusą.