Gruodžio 2-osios vakarą Panevėžio Laisvės aikštėje įžiebta Kalėdų eglė. Šventę pradėjo įspūdingą pasirodymą surengusi ugnies šou studija „Liepsnose“.

„Smagu matyti Jus visus nebijančius nei šalčio, nei tamsos ir atėjusius įžiebti kalėdinės eglutės. Artėjančių švenčių proga norėčiau visiems palinkėti nebijoti džiaugtis. Pasaulyje vyksta ir labai gražių, ir tikrai baisių dalykų. Tačiau mes turime savo šeimas, savo draugus, savo namus ir taiką savo šalyje. Jau tuo esame nepaprastai laimingi. Tad nebijokime džiaugtis tuo, ką turime. Ir nebijokime norėti, nes norai pildosi. Gražaus visiems Jums švenčių laukimo!“, - visus susirinkusius į šventę pasveikino Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Renginyje koncertavo šokių kolektyvas „Tavo fortūna“, Vaidas Dzežulskis su popgrupe „Hope“, linksmino į šventę užsukęs nykštukas.

Karkasinė, tarsi trimis skraistėmis padabinta, iš gyvių eglišakių sukonstruota eglė panevėžiečius ir miesto svečius džiugins iki 2023 m. sausio 8 d. Šalia Kalėdų eglės visą šventinį laikotarpį stovės dėžutė, į kurią įmetus savo norų laišką, ims skambėti muzika, o eglė sužibės papildomomis šviesomis.
Panevėžio eglė, Ž. Večiorkutės nuotr.

Oficialiai paskelbus kalėdinio laikotarpio pradžią šventinėmis puošmenomis nušvito pagrindinės Panevėžio gatvės, skveras šalia Santuokų rūmų, pėsčiųjų takai, J. Basanavičiaus g. tiltas, Senvagė, Nepriklausomybės aikštė.

Kalėdų eglės įžiebimo šventinį renginį organizavo teatras „Menas“.

Gražiau už sostinės tortą

„Man gražu. Eglė šilta, jauki, kukli, bet įdomi. Švieselių yra, žaislai yra, ko daugiau reikia. Nei kažką pridėsi, nei kažką atimsi. Viskas gerai, jaučiu kaip ateina Kalėdos“, – sužibus eglei sakė senjoras Stasys.

Nuomone dalinosi ir panevėžietė Miglė. „Visų skoniai skirtingi, bet iš pirmo žvilgsnio, lyg ir neblogai atrodo. Man patinka, kad eglė iš gyvų šakų, gal kiek keistai žiūrisi tie dideli žaislai, bet iš esmės – viskas čia gerai“, – sakė panevėžietė.

Iš Smilgių į šventę atvykęs Povilas, Panevėžio miesto puošmena taip pat nenusivylė. „Graži eglutė, tik įdomu, kaip ji atrodys dieną, bet, šiai minutei, eglė tikrai sukuria šventinę laukimo nuotuoką“, – sakė vyras.

Panevėžietė Daiva mano, kad eglė nei per daug išskirtinė, nei originali. „Kaip ir visais metais, nieko ypatingo, bet tikrai geriau nei sostinės tortas“, – sakė moteris.

Jaukios Kalėdos

Šiemet miesto ir eglės papuošimu rūpinosi bendrovė „Lumidėja“. Dar prieš eglės įžiebimo šventę įmonės vadovas Karolis Balvočius sakė, kad Panevėžyje bus klasikinės, šiltos ir jaukios.

„Nebus jokios pompastikos. Bus daug lempučių ir didelių žaislų. Įgyvendinsime tai, ko žmonės dažniausiai nori – bus daug jaukumo ir šilumos“ , – vardino K. Balvočius.

Pasak vadovo, pagal standartinius Panevėžio miesto savivaldybės konkurso reikalavimus, eglė yra 18 metrų aukščio ir maždaug 8 metrų pločio skersmens. O metalo konstrukcijų instaliaciją gaubia keli tūkstančiai natūralių kvepiančių eglišakių, kurias puošia pirmą kartą Panevėžyje – didelių gabaritų kalėdiniai žaislai. Jų skersmuo siekia beveik vieną metrą.
Panevėžio eglės įžiebimas

Kalėdinėmis dekoracijomis papuoštos visos centrinės miesto gatvės, jose esantys apšvietimo stulpai, tiltas ir pati Laisvės aikštė, kurioje ant medžių nugulė elektrinių girliandų įvairovė.

Taupančios lemputės

Paklaustas, kiek šiemet panevėžiečiams kainuos šventinis laikotarpis, K. Balvočius ramina miestiečius, kad brangu tikrai nebus, nes įmonė papuošimams naudoja elektrą taupančias lemputes.

„Su LED lemputėmis dirbame jau daugiau nei 8 metai ir jos tikrai yra taupančios. Eglė yra pagrindinis akcentas, ant jos visada žiba daug lempučių. Suprantu, kad daugeliui gali skaudėti širdį, kad neva lemputės vartoja daug elektros, bet iš tiesų, Panevėžio eglės galingumas nesiekia nė 3 kilovatų. Jeigu buitiškai žiūrint, namuose esantis virdulys yra panašaus galingumo. Arba, pavyzdžiui, paėmus vienos gatvės 50 metrų atkarpą, kurioje yra seni apšvietimo stulpai, elektros suvartojimas yra net keletą kartų didesnis nei visos eglės“, – paaiškino K. Balvočius ir pridūrė, kad minimaliai elektrą naudoja ir stulpų dekoracijos.

„Sakyčiau, gal apie 20 vatų reikia vienam stulpui. Kitaip sakant, tai tik viena namų lemputė, kuri pas kiekvieną šviečia virtuvėje“, – sakė jis.

Kalėdiniam puošimui kartu su egle iš miesto biudžeto šįmet skirta beveik 117 tūkst. eurų.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės