„Šis sąrašas su receptais daugeliui palengvins pasiruošimą žiemos šventėms – kai kuriems taps orientyru ir pametės vieną kitą idėją, o gal kam nors net atstos visą Kūčių stalo meniu. Nutarėme surinkti ne tik receptus, bet ir paskaičiuoti patiekalų kainas, kad pirkėjams būtų patogiau planuoti savo išlaidas“, – pranešime spaudai teigia „Lidl Lietuva“ komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis.

Šiame dvylikos patiekalų sąraše – nuo populiarių tradicinių mišrainių ir silkių patiekalų, iki retesnių morkų ar sluoksniuotos tešlos pyragų receptų. Gaminant patiekalus dešimčiai asmenų pagal šiuos receptus, bendra patiekalų kaina, sako A. Bubnelis, turėtų atsieiti apie 55 eurus.

„Pagal šį pateikiamą šventinių valgių sąrašą, Kūčių stalas vienam asmeniui atsieis kiek daugiau nei 5 eurus. Jeigu prie šventinio stalo planuojate pakviesti mažiau žmonių, bendros išlaidos šiam stalui taip pat bus mažesnės – skaičiavome sumą 10-iai svečių. Kūčios ir Kalėdos daugeliui yra šventės, skirtos susiburti, pabendrauti, o ne persivalgyti. Todėl planuodami šventinius patiekalus nepersistenkite – pavyzdžiui, skaičiuojant vos po porą šaukštų patiekalų, neteks sukti galvos, ką daryti ir kada valgyti, kur panaudoti maisto likučius“, – sako A. Bubnelis.

Norintiems sutaupyti švenčių stalui, patariama iš anksto planuoti ir susidaryti šventinį meniu bei reikalingų produktų sąrašą – ilgiau negendančius produktus galima įsigyti įvairių akcijų metu likus kelioms savaitėms iki Kalėdų. Sudarius pirkinių sąrašą paaiškės, kurių produktų galima daugiau įsigyti vienu metu – galbūt apsimokės įsigyti didesnę pakuotę ir taip išlaidos sumažės.

 Lidl Kūčių patiekalai

„Naudinga peržiūrėti ir namie turimus produktus – gal yra užsilikusių prieskonių ar konservuotų produktų, kurių nebereiktų papildomai pirkti. Apsiperkant taip pat pravartu tarpusavyje lyginti tos pačios rūšies gaminio kainas – verta rinktis privačių prekių ženklų produktus, kurie įprastai būna pigesni“, – pranešime spaudai pataria A. Bubnelis.

Raudonoji mišrainė

4–5 virti burokėliai, 4 marinuoti agurkai, 2 didesnės bulvės, 2 skardinės virtų pupelių, alyvuogių aliejaus, druskos ir pipirų.

Virtus burokėlius ir bulves supjaustome kubeliais. Į indą su pjaustytomis daržovėmis suberiame pupeles, bei smulkiau pjaustytus agurkus. Pagardiname šlakeliu aliejaus ir truputėliu druskos bei pipirų.

Baltoji mišrainė

5 vidutinio dydžio bulvės, 3 vidutinio dydžio morkos, 2 marinuoti agurkai, 2 virti kiaušiniai, 1 stiklinė marinuotų žirnelių, 5 v. š. majonezo, druskos ir pipirų.

Švariai nuplauname nenuluptas bulves ir morkas, išverdame. Palaukiame, kol daržovės visiškai atvės ir jas nulupame. Daržoves ir kietai virtus kiaušinius supjaustome kubeliais ir suberiame į dubenį kartu su žirneliais. Viską gerai išmaišius pagardiname majonezu, druska ir pipirais bei dar kartą gerai išmaišome.

Silkė pataluose

400 g. silkių filė, 2–3 virti burokėliai, 3 virti kiaušiniai, 3 vidutinio dydžio bulvės, 1 vidutinio dydžio morka, 1 svogūnas, majonezas, druska ir pipirai.

Išverdame bulves, morką ir kiaušinius. Virtas daržoves, silkę ir kiaušinius supjaustome kubeliais, susmulkiname svogūną. Platesnėse stiklinėse arba salotinėje sluoksniuojame ingredientus: virti burokėliai, plonas majonezo sluoksnis, bulvės, morkos, plonas majonezo sluoksnis, kiaušinis, svogūnas, silkė. Galima sluoksnius paspaudyti šaukštu, kad ingredientai geriau susisluoksniuotų. Paskaniname druska, pipirais ir paliekame pastovėti.

Silkė su morkomis ir pievagrybiais

Svogūnas, 2 didesnės morkos, 6 pievagrybiai, 2 silkių filė juostelės, 2 v. š. pomidorų padažo, alyvuogių aliejus, druska ir pipirai.

Į keptuvėje įkaitintą aliejų suberiame kapotą svogūną, įberiame žiupsnelį druskos ir lengvai pakepiname. Sudedame pjaustytus pievagrybius. Pievagrybiams apkepus, į keptuvę dedame kubeliais pjaustytas virtas morkas, išmaišome. Įdedame didelį valgomąjį šaukštą pomidorų padažo ir gerai išmaišę leidžiame viskam apkepti. Viską beriame į lėkštę ir ant viršaus uždedame silkės gabalėlius.

Sluoksniuotos tešlos pyragas su grybais ir špinatais

2 v. š. sviesto, 1 raudonasis svogūnas, 3–4 česnako skiltelės, 400 g pjaustytų pievagrybių, 400 g šviežių špinatų, 1/2 a. š. muskato riešuto, 4 v. š. grietinėlės, druska ir pipirai, 2 vnt. sluoksniuotos tešlos lakštų, 2 a. š. aguonų sėklų, 1 plaktas kiaušinis.

Įkaitiname orkaitę iki 200 laipsnių. Didelėje keptuvėje ištirpiname sviestą, sudedame svogūnus ir maišydami kepame, kol svogūnai suminkštės (3–4 min.). Sudedame grybus, špinatus, muskatą ir kepame dar 2-3 minutes. Įmaišome grietinę ir pagardinę druska bei pipirais nukeliame nuo kaitros.

Kiekvieną tešlos lakštą supjaustome į 4 lygius stačiakampius (vienai porcijai reiks dviejų stačiakampių). Padaliname špinatų ir grybų įdarą lygiomis dalimis ant keturių tešlos stačiakampių. Šiltu vandeniu suvilgome tešlos kraštus aplink įdarą, likusiais kvadratėliais uždengiame įdarą ir tešlos kraštus stipriai užspaudžiame. Kiekvieno pyragėlio viršų aptepame plaktu kiaušiniu ir pabarstome aguonų sėklomis. Kepame apie 20 minučių, kol kepiniai taps auksinės spalvos.

„Ausytės“

400 g miltų, 3 v. š. aliejaus, druska, vanduo, 2–3 saujos baravykų, 1 didelis svogūnas.

Užmerkiame džiovintus baravykus, kad jie išbrinktų vandenyje palaikome 30–60 min. Po to grybus lengvai apverdame sūdytame vandenyje 5 min. Kol grybai brinksta, paruošiame tešlą: sumaišome visus tešlos ingredientus ir paliekame tešlą „pailsėti“ šaldytuve 20 min. Svarbu: tešla turi būti tokia elastinga ir nekibi, kad kočiojant nebereikėtų berti miltų.

Susmulkiname svogūnus įdarui, juos pakepame su apvirtais grybais tol, kol svogūnai įgaus auksinį atspalvį. Iškočiojame tešlą ir joje išspaudžiame norimo dydžio skrituliukus – tam tiks bet kuri turima stiklinė. Į tešlos skrituliukus įdedame įdaro ir užspaudžiame kraštelius. Apverdame „ausytes“ riebaluose, kol jos paruduos.

Kūčiukai

300 g miltų, 100 g aguonų, 2 kiaušinio tryniai, 2 v. š. cukraus, 1 v. š. sviesto, 4 v. š. grietinės, 1 a. š. cinamono.

Išsukame trynius, cukrų, minkštą sviestą, nuplikytas ir sugrūstas aguonas. Sudedame grietinę, miltus, įberiame druskos, vanilinio cukraus, cinamono. Užminkome tešlą. Iškočiojame plonus volelius, supjaustome mažais gabaliukais ir išdėliojame ant miltais pabarstytos skardos. Kepame, kol paruduos.

Aguonpienis

1 stiklinė aguonų, 2 stiklinės pieno arba vandens, 1 v. š. medaus arba 1 v. š. cukraus.

Aguonas užpilame verdančiu vandeniu ir kaitiname, kol bus lengva sutrinti tarp pirštų. Nukošiame ir sumalame mėsmale ar sutriname trintuvu. Užpilame verdančiu vandeniu, išmaišome. Jei norisi aguonpienio be tirščių, galima nukošti per tankų sietelį ar marlę. Aguonpienį paskaniname cukrumi, vaniliniu cukrumi ir medumi. Supilame į ąsotį ir atvėsiname.

Morkų pyragas

125 g migdolų riešutų (nuplikytų ir sumaltų), 225 g miltų, 180 g rudojo cukraus, 150 g aliejaus, 1 a. š. sodos, 0,5 a. š. druskos, 250 g nuskustų morkų, 3 kiaušiniai, 3 v. š. natūralaus jogurto, 2 a. š. cinamono, 1 pakelis šokolado gabalėlių, 250 g kreminio sūrio, 125 g cukraus pudros, 125 g sviesto, 1 vanilės lazdelės.

Sumaltus migdolus paskrudiname keptuvėje be aliejaus. Sumaišome sausus ingredientus, aliejų, tarkuotas morkas, jogurtą, įmaišome vieną po kito kiaušinius. Tada įmaišome šokolado gabalėlius, pilame tešlą į kepimo formą ir iki 180 °C temperatūros įkaitintoje orkaitėje kepame apie 30 minučių.

Išėmus pyragą iš orkaitės paliekame kepimo formoje atvėsti. Glajui išplakame kreminį sūrį su cukraus pudra ir sviestu, įmaišome vanilės lazdelės minkštimą. Atvėsusį pyragą aptepame glajumi ir papuošiame šokoladinėmis dekoracijomis.

Karpis su pesto daržovėmis

1 karpis, druska, juodieji pipirai, 500 g mažų bulvyčių, 250 g vyšninių pomidorų, 2–3 paprikos, 150 g pesto padažo.

Išskrostą karpį nuplauname ir nusausiname popieriniu rankšluosčiu. Karpio išorėje padarome kelias įpjovas. Karpį tiek iš vidaus, tiek iš išorės pagardiname druska bei juodaisiais pipirais, taip pat ištepame keliais šaukštais pesto padažo. Bulvytes nuskutame ir plonai supjaustome, vyšninius pomidorus perpjauname perpus, o paprikas supjaustome vidutinio dydžio gabalėliais. Visas daržoves pagardiname pesto padažu. Į kepimo indą dedame karpį, taip pat paruoštas daržoves. Kepame 180-200 laipsnių orkaitėje apie 30-35 minutes.

Spanguolių kisielius

2 l vandens, 400 g spanguolių (šviežių ar šaldytų), 1 cinamono lazdelė, 3–4 gvazdikėliai, 130 g cukraus pudros „Belbake“, 6 v. š. krakmolo.

Į puodą supilame vandenį, suberiame spanguoles, sudedame cinamono lazdelę ir gvazdikėlius. Verdame virš didelės ugnies, užvirus ugnį sumažiname iki vidutinės, uždengiame dangčiu ir verdame 15 minučių. Užvirusį skystį su uogomis perkošiame per sietelį. Uogas patriname, kad atsiskirtų tik uogų odelės ir stambesni gabalėliai, o uogų tyrė persisunktų į skystį. Vandenį su uogų tyre supilame atgal į puodą, suberiame miltelinį cukrų ir maišome, kol ištirps. Statome virš vidutinio dydžio ugnies ir užkaičiame.

Pusėje stiklinės šalto vandens ištirpiname krakmolą, lėtai supilame jį į kaistantį kisielių, nuolat jį maišome. Paverdame ir pakaitiname, kol kisielius sutirštėja. Nuimame puodą su kisieliumi nuo ugnies ir leidžiame atvėsti. Šaldytuve kisielių galima laikyti iki 3 dienų. Jei paviršiuje susidarys plėvelė, ją galima atsargiai nugriebti, kisielių išmaišyti ir ragauti.

Sumuštinukai su lašiša

10 batono riekelių, 100 g sūdytos lašišos filė, 2-3 šakelių krapų, 100 g varškės, 1 v. š. grietinės arba graikiško jogurto, 1 skiltelė česnako, žiupsnelis druskos.

Labai smulkiai susmulkiname arba sutriname česnaką ir sumaišome su varške, grietine ir krapais, pagardiname druska (pagal skonį). Užtepėlę tepame ant duonos riekelių, dedame lašišą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją