Laukimas kiekviename miesto kampelyje

Programoje – Kalėdų miestelis, į Senamiesčio gatves grįžtantis Kalėdų traukinukas, Vilniaus čiuožykla 2.0 buvusio Lukiškių kalėjimo kieme, Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė, Naujametis vakaras su įspūdinga instaliacija ant Katedros varpinės, Kalėdinis bėgimas, eglių įžiebimo šventės visose seniūnijose ir vitrinų puošimo konkursas „Kuriu Kalėdų nuotaiką Vilniuje".

„Surengsime kuklesnes, bet ne mažiau šventiškas Kalėdas su tokia dvasia, kurią kiekvienas pajus mūsų mieste, gatvėse ir širdyse. Nepamiršime ir ukrainiečių – kviesime koncerto metu atverti širdis gerumui. Šviesaus laukimo dabar reikia kiekvienam, ir jis ateina – į kiekvieną miesto kampelį", – pranešime žiniasklaidai sako Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Į Katedros aikštę po ilgo laiko grįžta Kalėdų eglės įžiebimas su koncertu

Lapkričio 26-osios vakaras bus ypatingas, nes į Katedros aikštę sugrįžta tūkstančius žiūrovų suburianti šventė. Renginio pradžia – 19 val. Belaukiant įsižiebsiančios svarbiausios vakaro staigmenos, scenoje pasirodys garsūs Lietuvos atlikėjai: Merūnas, Jessica Shy ir Augustė Nombeko, Monika Linkytė, Vidas Bareikis, Eugenijus Chrebtovas, Erica Jennings, Jovani, Mantas Jankavičius ir kiti. Šventės vedėjai Aistė Plaipaitė ir Dominykas Vaitiekūnas koncerto metu kvies nesustoti remti ir palaikyti už savo ir mūsų visų laisvę kovojančią Ukrainą. Renginį tiesiogiai bus galima stebėti ir per LRT televiziją.

Meninė eglės kompozicija kvies pasitikti 700-ąjį Vilniaus jubiliejų

Tiek dėmesio ir nekantrių spėlionių sulaukusi, visos Lietuvos Kalėdų simboliu laikoma bei ryškiais įvaizdžiais pasaulyje garsėjanti Vilniaus eglė šiemet nustebins dar vienu ypatingu meniniu sprendimu – kvies pasitikti Vilniaus 700-ąjį jubiliejų. Šių metų meninė Kalėdų eglės kompozicija yra elegantiškas trijų aukštų jubiliejinis tortas, simboliškai papuoštas 700 žvakučių.

„Kalėdų eglės temą šiais metais padiktavo artėjanti iškilminga proga – Vilniaus jubiliejus, erdvė, kurioje kasmet nušvinta eglė ir gimtadienių šventimo tradicijos. Švenčių metu kepami pyragai, dovanojama, sveikinama, linkima, puošiami namai, uždegamos šilumos ir ilgo gyvenimo simboliai – žvakės. Tortas yra ne tik tradicinis šventės atributas, bet ir vienas svarbiausių dekoro akcentų", – eglės kompozicijos idėją pristatė kūrėjas, UAB „Švenčių studija" dizaineris Dominykas Koncevičius.

"Kalėdos sostinėje 2022" spaudos konferencija

Jau nebesistebima, kai Kalėdų laikotarpiu pasaulio žiniasklaidos dėmesys nukrypsta į Vilnių, kur jau ne vienerius metus eglė tituluojama viena gražiausių Kalėdų eglių Europoje.

„Nors šiemet niekas dar nežinojo, kaip tiksliai eglė bus papuošta, jau kurį laiką pasaulio žiniasklaida kviečia lankytis Vilniuje. Esame akiratyje tokių tarptautinių turizmo žiniasklaidos priemonių, kaip „National Geographic Traveler", „Trip Advisor" ir CNN, kurie rekomenduoja aplankyti Lietuvos sostinę. O tai yra nuoseklaus visų mūsų darbo rezultatas. Kalėdų laikotarpis yra vienas patraukliausių, kai Vilnių aplanko itin daug turistų, todėl tikimės, kad šiemet Kalėdų eglė, pasipuošęs ir stebinti pasiruošęs miestas, svečių laukiantys restoranai ir viešbučiai vėl pritrauks turistų iš skirtingų pasaulio šalių", – pranešime žiniasklaidai sako Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius" vadovė Inga Romanovskienė.

Vilniaus gatvės puošiamos kukliau

Šiais metais šventinių žiburių bus mažiau ir jie švies kiek trumpiau. Šiemet puošiamos tik svarbiausios miesto arterijos: Gedimino pr., Konstitucijos pr., Rotušės aikštė, Vokiečių g., T. Vrublevskio g., Šventaragio g., Pilies g. atkarpa, Stiklių g., Aušros Vartų gatvės atkarpa nuo Šv. Teresės bažnyčios iki Aušros Vartų koplyčios, Aušros Vartų g. ties Basanavičiaus paminklu, Gariūnų g., Ukmergės g. atkarpa nuo Tarandės g. iki Mykolo Lietuvio g., Molėtų pl. atkarpa nuo Skersinės g. iki Mokslininkų g., Nemenčinės pl. atkarpa nuo Svajonių g. iki O. Milašiaus g., Dariaus ir Girėno g. atkarpa nuo Eišiškių pl. iki Kapsų g., Galvės g. atkarpa nuo Žarijų g. iki Kirtimų g.

Kalėdų miestelis vilios į Vilniaus aikštes ir skverus

Skanėstų ir dovanų pilnas Kalėdų miestelis, kaip ir praėjusiais metais, išsiplės už Katedros aikštės ribų – įsikurs ne tik prie eglės, bet ir Vinco Kudirkos aikštėje bei Odminių skvere. Pasimėgauti šventine nuotaika vilniečius ir miesto svečius jis kvies nuo lapkričio 26 d. iki sausio 1 d.

Sugrįš traukinukas

Po dvejų metų pertraukos į Senamiesčio gatveles sugrįžta mažųjų pasiilgtas Kalėdų traukinukas, kursuosiantis nuo lapkričio 26 d. iki sausio 8 d. Traukinuko stotelę galima rasti prie Katedros aikštės, Šventaragio g. 4.

Traukinuko maršrutas driekiasi: Šventaragio g. – Pilies g. – Didžioji g. (Rotušės a.) – Vokiečių g. – Dominikonų g. – Universiteto g. – Šventaragio g. Bilietas kainuos 3 Eur. Nemokamai keliaus tik patys jauniausi (mažesni nei 90 cm ūgio) – juos pamatuos ypatinga „Nykštukų" matuoklė. Traukinukas važiuos kas pusvalandį: pirmadienį – ketvirtadienį ir sekmadienį nuo 12 iki 20 val., o penktadienį ir šeštadienį nuo 11 iki 22 val.

Vilniaus g. 20, restorane „Mano guru" įsikurs Kalėdų senelio rezidencija. Nuo lapkričio 26 d. iki sausio 7 d. darbštieji nykštukai čia kvies vaikus smagiai pabendrauti, organizuos meduolių kepimo ir šildukų-apkasų žvakių gaminimo dirbtuvėles, vaišins arbata.

Jaukios šventės bendruomenėse

Kalėdinių puošmenų įžiebimo šventės vyks ir 21 Vilniaus seniūnijoje. Lapkričio 27 d. – gruodžio 28 d. rajonuose nušvis eglutės, vyks mugės, vakaronės, apsilankys Kalėdų senelis ir kt. Daugiau apie renginius bendruomenėse: https://www.kaledossostineje.lt/lt/kaledos-vilniaus-bendruomenese/.

Čiuožykla veiks iki vasario pabaigos

Šventinė čiuožykla šiemet įsikurs išskirtinėje erdvėje – buvusio Lukiškių kalėjimo vidiniame kieme. Oficialus Vilniaus čiuožyklos 2.0 atidarymas planuojamas gruodžio 1 d., ketvirtadienį, 18 val.

"Kalėdos sostinėje 2022" spaudos konferencija

Maratono dalyviai švies bėgdami vakarinėmis Vilniaus gatvėmis

Šiemet tradicinis Eurovaistinės kalėdinis bėgimas nustebins – šventiniais kostiumais pasipuošę bėgikai bėgs tamsoje. Kalėdinis bėgimas Vilniuje šiemet vyks jau 43-ąjį kartą. Dalyvauti žieminiame bėgime pasipuošę originaliais kostiumais kasmet ryžtasi šimtai bėgikų mėgėjų. Šis bėgimas pirmiausiai yra šventė, todėl sportininkai nesiekia aukštų rezultatų, o tiesiog mėgaujasi. Gruodžio 10 d. bėgikai galės pasirinkti ir įveikti tradicines 12, 6 ar 3 km ir Nykštukų distancijas. Registracija į Kalėdinį bėgimą jau vyksta www.kaledinisbegimas.lt.

Prasmingą misiją tęs jubiliejinė Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė

Gruodžio 3 d. į Vilniaus rotušę dalytis gerumu kvies Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (IWAV) organizuojama, jau 20-oji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. Mugėje šiais metais bus įrengta daugiau kaip 30 stendų, kuriuose savo šalių tradicijas mugės metu pristatys Ambasados, dalyvaus tarptautinės mokyklos. Mugėje bus galima įsigyti įvairiausių šalių tradicinių produktų, dovanų ar kitų mielų smulkmenų. Rotušės aikštėje vyks ir muzikiniai pasirodymai. Visos surinktos lėšos bus skirtos sunkumus patiriančių žmonių, vaikų, neįgaliųjų bei senjorų gerove besirūpinančioms organizacijoms.

Kalėdinis konkursas skatina puoštis tvariau ir kūrybiškiau

Šventinės miesto puošybos konkursas „Kuriu Kalėdų nuotaiką Vilniuje" šiais metais kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti jaukių ir tvarių Kalėdų nuotaiką. Šįkart konkurse bus vertinamos šventinę atmosferą kuriančios Vilniaus miesto vitrinos ir tokios viešosios erdvės kaip pasažai, skverai, gatvės ir kiemai, kurias puošiant vadovautasi tvarumo principais.

Dalyvavimas konkurse – nemokamas. Tereikia užpildyti dalyvio registracijos anketą ir atsiųsti kokybišką dekoruoto objekto nuotrauką. Dalyvius konkursui siūlyti gali visi, Vilniaus mieste pastebėję originaliai išpuoštą erdvę, tereikia el. paštu registracija@kaledossostineje.lt atsiųsti kokybišką jos nuotrauką ir nurodyti adresą. Registracija į konkursą jau prasidėjo ir vyks iki gruodžio 11 d. (imtinai) čia: https://www.kaledossostineje.lt/konkurso-registracija/.

Nugalėtojai bus skelbiami gruodžio 21-ąją. Keturi daugiausiai komisijos balų surinkę konkurso dalyviai bus apdovanoti vertingais prizais.

Naujieji Metai – nauja instaliacija ant Varpinės bokšto

Jubiliejinius 2023-iuosius Vilnius pasitiks nauja įspūdinga vaizdo projekcijų instaliacija ant Vilniaus varpinės bokšto Katedros aikštėje. Jau ketvirtoji moderni instaliacija, kuri Naujųjų išvakarėse pakeičia triukšmingus fejerverkus, šįmet stebins ekspresija, nauju šviesų šou, bokšto formos ir tekstūrų transformacijomis, pasakos miesto istoriją ir kvies pasitikti artėjantį 700 metų Vilniaus gimtadienį. Vilniečiai ir miesto svečiai šventine projekcija galės grožėtis nuo gruodžio 31 d. 22.00 val. iki sausio 1 d. 01.00 val.

Festivalį užbaigs Trys Karaliai ir Stačiatikių Kalėdų šventė

Daugiakultūris Vilnius sausio 6-ąją tradicine teatralizuota Trijų Karalių eisena paminės katalikų šventinio laikotarpio pabaigą, o sausio 7 d. sveikins gausią stačiatikių bendruomenę. Katedros aikštėje tądien pasirodys žinomi Lietuvos atlikėjai, svečiai iš Ukrainos, tautiniai meno ansambliai ir vaikų šokių kolektyvai.

Daugiau informacijos apie „Kalėdos sostinėje" renginius: www.kaledossostineje.lt ir https://www.facebook.com/KaledosSostineje

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją