Socialiniam projektui „Vaikų svajonės“ po truputi artėjant link pabaigos, organizatoriai džiaugiasi, kad per šių metų šventes dovanų gaus trigubai daugiau vaikų nei pernai. Šiuo metu žmonės jau pasirinko daugiau nei 3,5 tūkst. vaikų kalėdinių norų, nors buvo tikėtasi per visą projekto laikotarpį surinkti 3 tūkst. svajonių. Visi, norintys dar vienam vaikui praskaidrinti šventes, gali tai padaryti iki sausio 4 d.
© Shutterstock nuotr.

„Toks didelis visuomenės noras nudžiuginti sunkiomis sąlygomis gyvenančius vaikus yra geriausia, ko galėjome tikėtis iš projekto. Esame maloniai nustebinti, kad pildomų vaikų kalėdinių norų skaičius gerokai pranoksta mūsų prognozes, – sako vienas iš projekto iniciatorių Julius Gregorauskas. – Dabar yra likusių „brangesnių“ svajonių, tačiau tikimės, kad ir jos bus išpildytos“. Kitas projekto iniciatorius Andrius Čepkus priduria, kad projekto svetainė www.vaikusvajones.lt vis dar pildoma naujais vaikų norais, todėl kiekvienas geros valios žmogus čia atras galimą išpildyti vaiko svajonę.

Jau trečius metus rengiamo projekto metu iš viso ketinama surinkti 4300 vaikų svajonių. Projekte dalyvauja net 27-ios savivaldybės, neseniai prisijungė Vilniaus rajono, Kauno, Zarasų bei Vilkaviškio rajonų savivaldybės, todėl tikimasi surinkti beveik trigubai daugiau svajonių nei praeitais metais. Šiuo metu liko išpildyti tik 7 proc. visų akcijos internetinėje svetainėje paskelbtų svajonių. Organizatoriai viliasi, jog jei kalėdiniai vaikų norai bus ir toliau pildomi taip greitai, galbūt pavyks įgyvendinti visas šių metų svajones. Pernai projekto metu buvo surinkta bei įgyvendinta daugiau nei 1,5 tūkst. vaikų svajonių.

Remiantis projekto Facebook paskyros duomenimis, didžiąją dalį svajonių pildo 20-40 m. amžiaus žmonės, tik trečdalis iš jų – vyrai. Maždaug kas dešimtą svajonę įgyvendina užsienyje gyvenantys lietuviai. Kartais svajonės įgyvendinamos ir grupiniu būdu, pavyzdžiui, Bostono JAV lituanistinė mokykla, kuri jau išsiuntė vaikams įvairiausų dovanų: mašinėlių su pultu, lėles, pliušinių meškinų, lego konstruktorių ir pan. Aktyviai prie geros valios žmonių, pildančių vaikų svajones, prisideda ir įmonės – dažnai jų pildomų vaikų norų skaičius siekia net ne vieną dešimtį.

Šiais metais galima išsirinktą svajonę įgyvendinti 3 būdais: išsirinkus svajonę projekto interneto svetainėje www.vaikusvajones.lt, dovaną galima nupirkti pačiam ir įteikti asmeniškai arba nusiųsti ją su tuo vaiku dirbančiam socialinės paramos centrui, kad jie įteiktų dovaną jūsų vardu. Taip pat – pervesti reikiamą sumą dovanai pirkti į konkrečiu vaiku besirūpinančio socialinės paramos centro sąskaitą. Šio centro darbuotojai už paaukotą sumą nupirks dovanėlę ir įteiks vaikui.

„Vaikų svajonės“ – tai savarankiška iniciatyva, kuria siekiama išpildyti kuo daugiau sudėtingomis sąlygomis augančių vaikų svajonių. Projekto svetainėje www.vaikusvajones.lt talpinamos 1-14 m. amžiaus mažųjų svajonės, kurias galima pildyti iki 2013 m. sausio 4 d.

Jis turi tik svajonę, tu – galimybes.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Valstiečių gretose – kalbos apie šantažą: teks eiti lauk (13)

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis...

Maisto tikrintojų ir mitybos specialistų vertinimai skiriasi: tokio maisto negalima net sveikiems (160)

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė buvo viena iš pirmųjų, kur lankėsi maisto tikrintojų...

Išmokos vaikams nuo sausio gali didėti dvigubai

Išmokos vaikams bus didinamos nuo sausio, jos gali kilti nuo dabartinių 30 iki maždaug 50–60...

Dėl buvusio šnipo apnuodijimo Maskva pereina į puolimą (32)

Maskva kaltina Didžiąją Britaniją „rusofobija“ ir „salos mentalitetu“ – tai naujausia...

Pranešta, kad Vilniuje užminuota parduotuvė „Lidl“, evakuoti žmonės papildyta 16.10 (63)

Trečiadienį, 15.47 val., Vilniaus policijai pranešta, kad S. Neries g. esančioje parduotuvėje...

Kitas Putino taikinys: jie jau laukia Kremliaus samdinių keršto (161)

Prezidento rinkimai baigėsi be staigmenų, pasaulio dėmesys atslūgo, tad dabar galima laukti...

Vyriausybė įteisino antialkoholinius užraktus automobiliuose (63)

Vyriausybė trečiadienį įteisino antialkoholinius automobilių užraktus, kurie neleis užvesti...

Aukščiausiasis teismas: žalos ir draudimo išmokos bus nustatomos lanksčiau (25)

Nėra teisinio pagrindo transporto priemonių valdytojų privalomojo civilinės atsakomybės draudimo...

Šiemet alkoholio pardavimas ir akcizų surinkimas sumažėjo (15)

Praėjusiais metais Seimas padidino akcizus visiems alkoholiniams gėrimams, sutrumpino jų...

Šimtmetis: Lietuvos žydai. Nepriklausomos Lietuvos žydai paskatino lietuvius drąsiau imtis verslų (15)

Žydai vadinami ne tik knygos, bet ir verslininkų tauta. Tai patvirtina ir Lietuvos žydų...