Žinomi, gerbiami, sotūs ir laimingi. Tokie dažniausiai atrodo garsūs šalies aktoriai, dainininkai ir kiti pramogų pasaulio atstovai. Pasirodo, net puikiai visuomenei pažįstami žmonės, kurie šiandien vargu ar galėtų skųstis gyvenimu, yra išgyvenę ir sunkių momentų. Garsiausias Lietuvos rokeris, vokalo mokytojas ir maištininkas scenoje Povilas Meškėla gyvenime matė ir šilto, ir šalto.
Povilas Meškėla
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Kalbant su žinomu dainininku nekilo dvejonių, kad šiandien savo gyvenimu jis džiaugiasi. Sėkmingai koncertuojantis su grupe „Rojaus Tūzai“, dalyvaujantis rimtuose projektuose, vaidinantis garsiausiuose šalies spektakliuose ir miuzikluose dainininkas visgi pripažįsta, kad ne visada kelias buvo „rožėm klotas“.

„Taip, rožių mano kelyje buvo. Ir tas kelias jomis buvo labai gražiai išklotas. Bet tik ant jo atsistojus išlįsdavo labai dideli spygliai. Tada aš suprasdavau, kad ne viskas yra taip gražu, kaip gali pasirodyti“, - pokalbį pradeda vienas geriausių šalies dainininkų.

„Lietuvai tapus nepriklausoma šalimi, pasikeitė ne tik vėliavos spalvos. Žmonių veiduose atsirado laimė. Greitai visi suprato, kad reikia keisti ir gyvenimą, ir visą supratimą apie jį. Deja, su laisvės ir nepriklausomybės atgimimu į Lietuvą atėjo ir kapitalizmas. Nors atsirado tokių, kurie greitai ir lengvai pralobo, bet didesnė dalis turėjo pradėti galvoti, kaip išlaikyti šeimas, kaip išgyventi. Tuo metu su sunkumais susidūrė ir mano šeima“, - pasakoja P. Meškėla.

Sunkūs gyvenimo etapai užgrūdina

Garsus dainininkas pripažįsta, kad gyvenime buvo ir toks laikotarpis, kai jo šeima vertėsi labai sunkiai ir beveik neturėjo pinigų maistui: „Tuo metu su žmona auginome du mažus vaikus. Mane pakvietė dainuoti restorane, kur už vakarą mokėdavo 8 litus. Restorane dirbdamas tris dienas per savaitę gaudavau 24 litus. Gal šiandien tokie pinigai kažkam ir atrodo juokingi, bet tuo metu tai buvo vienintelės pajamos, padėjusios išmaitinti šeimą.“

Atlikėjas tikina, kad nepalūžti sunkiausiais momentais padėjo ir artimiausi žmonės.

„Tetos dėka, kuri atveždavo lašinių, ryžių, sviesto, kiaušinių ar kitų produktų, alkani nebuvome. Būdavo, ateini į parduotuvę, žinodamas, kad kišenėje keletas litų, ir tiesiog padarai didelę ekskursiją po tą galeriją, kur yra sudėtas maistas. Jau tuo metu supratau, kad sriubą išvirti galima beveik iš nieko, grikių košę paskaninti gabalėliu sviesto, o naminius kotletus išsikepti iš perlinių kruopų“, - prisimena dainininkas.

P. Meškėla niekada nebuvo linkęs skųstis. Jo žodžiais tariant, jeigu atrodo, kad tau yra blogai, tai ką reikia daryti tam žmogui, kuris negali atsikelti ir nueiti į tualetą, kuris negali kvėpuoti.

„Jeigu palygini šias situacijas ir pradedi inkšt – darai didelį nusikaltimą, - įsitikinęs vyras. – Tu gali apgaut, tu gali pavogt. Gali prisigert, nes tau labai liūdna. Bet čia yra pats paprasčiausias ir lengviausias kelias. Tau nė velnio neliūdna – sėdėk ir galvok, bandyk dėliotis. Yra nemažai žmonių, kurie šiandien gyvena labai sunkiai, bet moka džiaugtis gyvenimu. Ir daug kam to reikėtų iš jų pasimokyti”.

Muzika padėjo kabintis į gyvenimą

Dainininkas visada turėjo kuo užsiimti: „Grodavau, bendraudavau su žmonėmis, mokiausi akademijoje. Pinigai man, kaip kiekvienam žmogui, reikalingi, bet aš kaip buvau, taip ir likau idėjinis žmogus.
Pasirodo, šiandien visiems žinomas dainininkas, jaunystėje yra dirbęs ir pieno kombinate bidonų plovėju, naktiniu sargu, ekspeditoriumi. Taip pat tam tikru laiku gamykloje gamino dėžes, naktimis krovė traukinių vagonus. Atlikėjo manymu, joks darbas nėra gėdingas.

Kalėdų belaukiant

Kalėdų garsusis rokeris laukia su siaubu. Ne dėl to, kad šios šventės muzikantui nepatinka. Tiesiog šiuo laikotarpiu kaip niekada pagausėja darbų.

Apie tai, kad ypatingai per šventes žmonės prisimena artimuosius, noriai dalinasi gerumu ir švelnumu, dainininkas dažnai nesusimąsto: „Duoti man visada yra maloniau, nei imti. Ir taip susiklostė gyvenimas, kad tai yra mano pareiga. Jeigu aš paaukoju maisto ir žinau, kad juo džiaugiasi kokia šeima – man gera. Nesvarbu, kas davė – svarbiausia, kad jie turi. Šioje situacijoje pats atsidurti bijočiau, ką čia slėpti. Ir melas, jeigu kas sakys kitaip. Tie žmonės, kurie šiandien nieko neturi, bet stengiasi kabintis į gyvenimą, yra šimtą kartų stipresni“.

„Jeigu būnant tokioje situacijoje man kas pasakytų – laikykis, stiprybės! – ko gero, šio žmogaus nelaikyčiau nuoširdžiu. Kaip man pavalgyti ir susimokėti už būstą – neabejoju, kad būtent atsakymą į šiuos klausymus skurstančios šeimos labiausiai nori išgirsti. Tokiu atveju palinkėjimai stiprybės man atrodo lengviausias būdas pabėgti nuo problemų“, - apie abejingumą kalba dainininkas.

“Ne žodžiais, o darbais mes tėvynę mylim“, - tokiais Salomėjos Nėries žodžiais garsus rokeris P. Meškėla baigia pokalbį, paklaustas, kuo sunkiau besiverčiančioms šeimoms gali padėti tie, kuriems šiandien yra daug lengviau ir patogiau gyventi.

***

„Maisto banko” inicijuojamo ir drauge su LNK televizija įgyvendinamo projekto „Pasidalink” metu kiekvienas žmogus, paaukojęs 5 Lt, padės vienai šeimai išsimaitinti visą savaitę. Už vieną litą „Maisto bankas” nepasiturintiems suteikia 23 Lt vertės maisto produktų. Norintys paaukoti gali tai padaryti telefonu 1417 arba pasinaudodami portalo aukok.lt paslauga. Baigiamasis labdaros koncertas „Pasidalink“ bus rodomas gruodžio 9 d. 19:30 val. per LNK televiziją.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pavogė mirusio vaiko tapatybę, buvo demaskuotas, tačiau tada kilo dar daugiau mįslių (12)

Jis pavogė mirusio vaiko tapatybę, galiausiai buvo demaskuotas, tačiau kilo dar daugiau mįslių....

Jolita Mikolaitienė: 21 amžius, o iki šiol moterys naiviai ieško slaptos prasmės tiesmukuose vyrų žodžiuose (14)

Atsakingas pareigas tarptautiniame versle užėmusi Jolita Mikolaitienė daugeliui geriau pažįstama...

Rusijoje lietuvis surado keisčiausią pasaulyje viešąjį tualetą (120)

Norite sysiuko ar dar rimčiau? Eikite į tam skirtą autobusą – jums pasakytų...

Santuokos sakramento auka: už norą tuoktis prestižinėje bažnyčioje pakloja įspūdingas sumas (359)

Vienas iš didžiausių galvos skausmą keliančių klausimų jaunavedžiams – kiek aukoti...

Profesorius Lukoševičius apie visuotinę problemą: niekas nemoka sveikai maitintis (5)

Palangoje kiekvieną vasarą leidžiantis prof. habil. dr. Leonardas Lukoševičius – puikus...

Kaip pasikeis jūsų organizmas atsisakius alkoholio?

Alkoholio poveikis žmogaus organizmui gali būti labai pragaištingas. Laimei, vis daugiau žmonių...

Šuns apkandžiota kaunietė: jo šeimininkė net nemėgino sudrausminti keturkojo – spruko, palikusi vaikus (226)

Į portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi svetimo šuns sužalota ir įbauginta...

Putinas atvyko į Austrijos užsienio reikalų ministrės vestuves (517)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį atvyko į Gamlico kaimą Austrijoje, kur...

Nėštumas: kūno pokyčiai, kurie išlieka net ir pagimdžius (3)

Sakoma, kad motina tapusi moteris pasikeičia, ir tai nėra pokštas. Jokiu kitu gyvenimo periodu...

Mantas Petruškevičius prakalbo apie smurtaujančius savo draugių sutuoktinius: būsite šokiruoti (17)

Mantas Petruškevičius socialiniame tinkle "Facebook" paliko įrašą apie smurtaujančius savo...