Pavasaris jau Lietuvoje: pražydo pirmieji žiedai

 (11)
Nors dar visai neseniai Lietuvos miškai buvo padengti sniegu, ko gero, jis buvo paskutinis: vos tik nušvitus saulutei, miškus papuošė pirmosios pavasarinės gėlės.
Pavasario pranašės
© DELFI montažas

DELFI skaitytojai feisbuke dalijasi žibučių ir snieguolių šiųmetėmis nuotraukomis. Vos tik nutirpus sniegui, jos pasitinka pavasarį.

Gamtininkas Deividas Makavičius sako, kad ir žibutės, ir snieguolės prisitaikiusios prie temperatūrų kaitos, todėl jų staigus pasirodymas stebinti neturėtų.

„Žibučių stiebeliai apaugę plaukeliais, kurie jas apsaugo nuo šalčio. Pastaruoju metu temperatūra labai svyravo nuo teigiamos iki šiek tiek neigiamos, sniegas jau pražydusias žibutes tiesiog uždengė ir jos nenušalo. Žibutės atlaiko ir minusinę temperatūrą. Tik jei ilgą laiką dieną ir naktį būtų nemažai šalčio, tuomet pavasario pranašės nušaltų“, - aiškina gamtininkas.

Anot D. Makavičiaus, šiuo metu norintys pasiskinti žibučių turėtų jų ieškoti išretėjusiame pietiniame šlaite, ypač pietuose, nes pietinis šlaitas yra labiau šildomas saulės.

„Pirmosios pavasario pranašės pasirodo pietų - pietvakarių Lietuvoje. Vienas žiedas žydi apie dvi savaites. O jų žydėjimo laikotarpis, jei nuo dabar skaičiuojant, tai truks iki balandžio antros pusės“, - pasakoja pašnekovas.

Norintys pasidžiaugti snieguolėmis, turėtų suskubti: jos žydės iki antros kovo pusės, o jas rasti galima sodybų ir namų pietinėse pusėse.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (62)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?