„Žaliosios olimpiados festivalio“ organizatoriai siekia, kad moksleiviai ir jų artimieji turiningai praleistų savo rudens atostogų dieną ir iš arčiau susipažintų su žaliaisiais sprendimais.

Visiems atviras nemokamas festivalis prasidės spalio 29 d. 11 val. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), adresu Saulėtekio al. 11. Renginyje vyks kūrybinės dirbtuvėse, kurių metu senos riedlentės bus prikeltos naujam gyvenimui, kiekvienas galės pasigaminti sau naują tvarų produktą. Festivalio dalyviai su specialiomis mašinomis galės patys perdirbti plastiką, kuris įprastai nugula sąvartynuose.

Gavę specialų festivalio ženklą, dalyviai visą dieną galės lankytis dešimtyje Vilniaus muziejų, tarp kurių – Nacionalinė dailės galerija, Pinigų muziejus, Energetikos ir technikos muziejus ir kt. Taip pat atvykusieji į VGTU galės registruotis į orientacines varžybas, kurios vyks Vilniaus miesto centre.

„Rudens atostogos gali tapti iššūkiu tėvams, kurie nori, kad jų vaikai laisvą laiką praleistų smagiai, įdomiai, o svarbiausia sužinotų kažką naujo ir naudingo. „Žaliosios olimpiados festivalyje“ norime interaktyviu būdu artimiau supažindinti tiek moksleivius, tiek jų artimuosius su aplinkosauga bei suteikti galimybę išbandyti jėgas bei žinias gvildenant konkurso užduotis ar įsitraukiant į festivalio veiklas“, – sako Kęstutis Pocius, „Žaliojo taško“ generalinis direktorius.

VGTU siūlys pasimatuoti savo mobilaus telefono elektromagnetinės spinduliuotės lygį, sužinoti, kokį neigiamą poveikį daro triukšmas bei pasitikrinti savo uoslės efektyvumą ir sužinoti daugiau apie oro taršą.

Riedlenčių perdirbimas

Kaip rašoma pranešime spaudai, savo jėgas renginio dalyviai galės išmėginti „Žaliojo taško“ rūšiavimo turnyre bei iš antrinių žaliavų pagamintų šaškių bei šachmatų dvikovose.

Viso renginio metu vyks „Žaliosios olimpiados“ finalas, kuriame rungsis 13 geriausių Lietuvos mokyklų komandų. Finalininkės buvo atrinktos iš daugiau nei 800 komandų, kurios turėjo įveikti teorines, praktines bei kūrybines užduotis įvairiomis aplinkosaugos temomis.

„Pastebime, kad Lietuvos jaunimui rūpi klimato kaita ir aplinkosauga, tačiau trūksta įdomiai pateiktos informacijos. Tiek „Žalioji olimpiada“, tiek aplink ją vykstantis festivalis padeda gilinti jaunuolių supratimą apie ekologiją“, – sako Všį „Kita forma“ direktorė Vaida Griškevičienė.

Trečią kartą vykstančios „Žaliosios olimpiados“ organizatoriai siekia netradiciškai ugdyti Lietuvos moksleivių ekologinį sąmoningumą, formuoti įpročius, ypatingą reikšmę teikiant teisingam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui. Olimpiados pirmosios vietos nugalėtojai bus apdovanoti kelione.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės