aA
Londono karališkasis koledžas paskelbė, kad per pirmąjį 2018 metų ketvirtį vėjo jėgainės Jungtinėje Karalystėje pagamino daugiau elektros energijos nei branduolinės jėgainės. Šios naujienos buvo atskleistos 7-oje „Electric Insights“ ataskaitoje.
Vėjo jėgainė
© Augustas Didžgalvis

Kiekvieną ketvirtį šią ataskaitą rengia dr. Iainas Staffellas iš Aplinkos politikos centro drauge su kitais ekspertais. Naujoji „Electric Insights“ analizė parodė, kad 18,8 proc. Jungtinės Karalystės elektros energijos pagamino vėjo jėgainės. Taip pat tyrimas atskleidė, kad esant didžiausiam vėjo jėgainių parko pikui – maksimaliam galingumui – vėjo jėgainės patenkino 47,3 proc. visos šalies elektros poreikio. Bendrai, vėjo energetika pasiekė 14 GW ir galiausiai pagamino daugiau energijos nei branduolinės jegainės.

Nors tai yra puikios žinios, tačiau vėjas yra vis dar toli nuo to, kad galėtų būti dominuojantis Jungtinės Karalystės energijos šaltinis. Dujos buvo pagrindinis šalies elektros energijos šaltinis ir siekė 39,4 proc., o branduolinės jėgainės praktiškai siekė vėjo jėgainių lygį ir sudarė 18,76 proc.

Gana įspūdinga yra tai, kad kovo 17-ąją vėjas patenkino 47,3 proc. visos šalies elektros poreikio. „Tai yra džiugi ir raminanti žinia, kuri rodo, kad atsinaujinantys energijos šaltiniai suteikia daugiau galios šalyje, ypač šaltuoju metų laiku“, – teigė I. Staffellas. „Tai vyko tuo pat metu, kai Jungtinės karalystės energetikos sistema buvo testuojama „žvėries iš rytų“, tad atsinaujinantys energijos šaltiniai ir toliau parodė esantys patikimi ir svarbūs elektros energetikos sistemoje.“

Vėjo jėgainės
Vėjo jėgainės
© DELFI / Orestas Gurevičius

„Žvėris iš rytų“ buvo ilgas ir agresyviai šaltas laikotarpis, kurio metu vėjo energetika patenkino 12–13 proc. Britanijos elektros energijos poreikio.

„Reikia pastebėti, kad per pirmuosius tris 2018 metų mėnesius branduolinės jėgainės turėjo tam tikrų problemų. Du reaktoriai buvo laikinai sustabdyti dėl techninės apžiūros, o kitas neveikė dėl „jūros dumblių“, kurie užkimšo branduolinius reaktorius. Manau, kad šioje atsakaitoje parodom, kokia yra sudėtinga ir tarpusavyje susijusi mūsų energetikos sistema – vis dar yra kritinių klausimų dėl atsparumo ir tiekimo saugumo“, – teigė I. Staffellas.

Ataskaitoje teigiama, kad vėjas buvo antras pagal dydį elektros energijos šaltinis ir jį aplenkė tik dujos. Nauji vėjo energetikos pajėgumai buvo lemiamas veiksnys nulėmęs tai, kad anglies dioksido išmetimai per šį ketvirtį sumažėjo 7 proc., lyginant su tuo pačiu periodu 2017 metais.

Žinoma, reikia paminėti ir tai, kad vėjo energetikai pagelbėjo ir kiti atsinaujinantys energijos šaltiniai, kurie iš viso pagamino 26 proc. Britanijos elektros energijos. Ataskaitoje taip pat nurodoma, kad dėl augančių atsinaujinančių energijos šaltinių sumažėjo anglies ir dujų indėlis į bendrą Jungtinės Karalystės energetikos sektorių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pasipiktinusi mama beda pirštu į savivaldybės apsukrumą: tai vaikų luošinimas (48)

„Neverkite, mamytės, jeigu jūsų vaikas negavo vietos valstybiniame darželyje. Jums pasisekė“,...

Į Lietuvą grįžusi ir mažą miestelį pamilusi lietuvė: atrodo, čia net vaikai gimsta kitokie (25)

Monika Peldavičiūtė gyvenimą kūrė milijonus gyventojų skaičiuojančiuose miestuose, tačiau...

Apie asmenines modelių tragedijas ryžosi prabilti ir manekenė Radvilė Labutytė: pasinaudoti naiviomis merginomis siekia ne vienas (6)

Iš Lietuvos kilusiam modeliui Radvilei Labutytei jau seniai ne naujiena darbotvarkė, kurioje –...

Naujausi JAV planai Rusiją gali tik suerzinti (300)

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija ketina kitą savaitę pranešti Rusijos lyderiams apie...

Olandijoje namus atradusi plungiškė: nesu iš tų, kurie negali gyventi be Lietuvos (280)

Vos sulaukusi aštuoniolikos iš Plungės kilusi mergina išvyko į Daniją. Drąsus Eglės Budrytės...

8 įpročiai, kurie jus labiausiai sendina (15)

Kaip mirtis ir mokesčiai, senėjimas yra neišvengiamas. Tačiau kartais senstame anksčiau laiko,...

Prašmatniame viešbutyje susirinkusios viešnios savo įvaizdžiais pranoko viena kitą (11)

Kaip spindi laimė – tuo pasigėrėti penktadienio vakarą „Pacų“ viešbutyje galėjo...

Suttonas gimtadienį atšventė puikiu žaidimu ir „Ryto“ pergale prieš „Šiaulius“ (22)

Šeštadienio pavakarę sostinėje vykusiose „Betsafe- LKL “ rungtynėse šalies vicečempionas...

Pasakoja apie protu sunkiai suvokiamas moterų kančias: jie išplėšė mano vaiką iš gimdos (39)

Kaip manoma, šimtai tūkstančių etninių mažumų atstovų Kinijoje yra laikomi vadinamosiose...

Kristupas Krivickas užminė mįslę: laukiasi penkto vaiko? (207)

Žinomas prodiuseris, televizijos laidų vedėjas ir visuomenės veikėjas Kristupas Krivickas...