aA
Japonų ir lietuvių humoras nėra toks pats. Taip, jie juokiasi daug, ypač tai matyti televizijos vakaro programose, kuriose didžioji geriausio laiko dalis skirta būtent humoro šou. Tačiau ne viskas mus yra taip pat iki ašarų juokinga. Jie, japonai, irgi retai lūždavo iš juoko girdėdami specialiai jiems pasakojamas, išsitraukus iš aukso fondo ir laiko, bei įvairių situacijų patikrintas, visuomet veikiančias juokingas istorijas, kurios pralinksmindavo net piktą vagį kur nors Ekvadore ar atsiskyrėlį Australijos dykumoj.
Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius
© "Starkaus & Radzevičiaus kelionės" nuotr.

Tik mandagus šypsnis, galvos linktelėjimas ir du, trys atsargūs garsai iš nepravertos burnos. Kartais važiuojant, kai nutikdavo ar prisimindavom ką nors super smagaus, ašaroms bėgant per skruostus, atsisukę paklausdavom savo bičiulio Koichio, ar bent šį kartą buvo juokinga. Jis, tuo sau būdingu nuoširdžiu atsakymu, sudaužydavo eilinę vieną viltį:

 – Nelabai supratau.

 – Bet čia juk taip viskas buvo aišku, sudėtingiau nebūna, matai, lūžtam susiriesdami. Negi tavęs visai neužkabino?

 – Man nejuokinga, – šyptelėjo japonas, net nebandęs apsimetinėti. Nors, tiesą pasakius, įtariu, kad nebuvo teisus iki galo. Bent jau šypsodavosi išgirdęs eilinį juokelį, kurį sekdavo riaumojimas mašinoje. Aišku, gali būti, kad tiesiog mes tuo metu atrodydavom taip kvailai, kad tai galų gale atitikdavo vaizdus, matomus per linksmus japonų komikų vakarus.

Bet taip negalėjo tęstis visą laiką. Mes vis tik radom vieną bendrą, visus tuo metu buvusius šalia juokinusį tarptautinį įvykį. Jo metu šiam apgailėtinam performansui abejingų neliko. Įžengėme į sumo mokyklą.

Gerai, užbėgdamas įvykiams už akių, iš karto pranešiu, grynai protokolui, kad savęs, kaip rimto pretendento pergalei vyresnių nei aštuonmečių kategorijoje, nemačiau. Su sąlyga, kad mus į savo treniruočių bazę įsileido viena koja profesionalų lygoje stovintys vaikinai, o vienas jų ten jau ir šiuo metu pradeda gana perspektyvią karjerą, kuklių pusryčių, skubomis sukirstų namuose, esamu momentu vargu ar pakako.

 – Tai tu pabūsi užuolaida, o aš gal kažką nuveiksiu, – optimistiškiau į gręsiančią pažintį su nauja sporto šaka žvelgė Vytaras. Aišku, užuolaida, šluotkočiu ar kokia kabykla pilnai galėjau tame klube dirbt. Ne daugiau. Bet visgi negalėjau palikti draugo vieno, kas ten žino, kuo baigiasi tos kovos, bent į kulną įkasčiau prispaustas kokios kaladę primenančios pėdos. Jei pajusčiau, kad štai, jau dabar, nes vėliau nebebus kaip.

Neprireikė. Komanda pasirodė draugiška. Pirmieji jų linksmumo požymiai pasirodė vos mus pamačius. Tada tęsėsi rišant ant mūsų galingų strėnų gaisrininkų vandens žarnų medžiagą primenančias sunkias drobes. Jautriausios kūno dalys buvo saugiai suvyniotos ir pakavotos. Todėl žengėme prie ringo.

 – Jei norite bent šiek tiek pajusti kovą, turite išmokti, ką daryti, todėl privalėsite būti visos treniruotės metu. – Tarė šios dienos vadovaujantis sportininkas.

Kur dingsi? Pakliuvom, tai jau eisim iki galo. Todėl prasidėjo – suragėjusių sąnarių tampymai, lingavimai, technikos subtilybių kartojimai, odinio manekeno stumdymas. Buvom jau šlapi, kai atėjo laikas pabandyti stoti vienam prieš vieną.

Aišku, buvau pakviestas pirmasis. Gavau vos 40 kg sunkesnį sportininką, tad buvo lengva. Sunkiausia yra tik pirmas veiksmas, stipriai delnais pliaukštelint čiupti už pilnų priešininko krūtų ir stumti jas kartu su keliolika dešimčių kilogramų gyvo svorio. Tas krūtų momentas realiai trikdė, todėl ir su stūmimu ne kažkas gavosi. Tiesa, metrą kitą, man buvo leista pasidžiaugti iniciatyva, tačiau netrukus jau buvau pakeltas už savo tvirtųjų stringų ir atsargiai padėtas už ringo ribų. Nėra blogai, draugai, esu visai patenkintas, išsilaikiau ilgiau nei ant buliaus pernai Australijoje. O tai jau progresas.

Vytaro kova buvo įdomesnė.

Nors... Manau reikia palikti kažkokią paslaptį, intrigą, ar ne? Juolab, kad didžiausių emocijų sulaukė mūsų abiejų dvikova. Gal net pirmoji, kai du lietuviai susikovė vienas prieš vieną Japonijos sumo ringe.

Kuo viskas baigėsi, pamatysite penkių dalių filme „Banzai!“ vasarą, per TV3.

Ir tada vėl kažkada susitiksim, juk kitaip būti negali!

Daugiau naujienų – „Facebooke“.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Plyšus aortai, retas kuris išgyvena: norint sumažinti riziką, veiksmų imtis galima nedelsiant (28)

Rugsėjo 19-ąją visame pasaulyje minima aortos diena. Santaros klinikų kraujagyslių chirurgas...

Norint rasti auklę, teks paplušėti: papasakojo, kokius reikalavimus kelia tėvai, o kokių užgaidų turi auklės (42)

Prasidėjus rudeniui, daugelis mamų grįžta į darbus, o vaikai keliauja į darželius. Jei vietą...

Kupiškyje iš tėvų atimti vaikai išgyveno kančias: globėja 5-erių berniuką laikė rūsyje (216)

Kupiškio rajone, kaip įtariama, prieš penkiametį smurtavo laikinoji globėja. Ji vaiką uždarė...

Šalnos, vėjas ir lietus: likusios savaitės dienos neprimins bobų vasaros (3)

Ketvirtadienio naktį trumpi lietūs nebus labai įkyrūs, tačiau jie pasirodys daugelyje šalies...

Di Maria pasiuntė „Real“ į nokautą Paryžiuje, „Atletico“ atsitiesė mūšyje su „Juventus“ Vokietijoje – puikus ruso įvartis po vartininko „kliurkos“ (6)

UEFA Čempionų lygoje trečiadienio vakarą sužaistos paskutinės šešerios pirmojo grupių etapo...

ES baiminasi: viena iš jos pačios bloko narių gali Johnsoną ištraukti iš bėdos (54)

Europos Sąjunga baiminasi, kad Borisas Johnsonas stengsis įtikinti Vengriją vetuoti „ Brexit...

Rusijos komandos marškinėlius užsivilkęs Kalnietis dalijo rezultatyvius perdavimus (26)

Mantas Kalnietis po kiek ilgesnio nei savaitės poilsio po pasaulio čempionato vėl išbėgo ant...

Nausėda ir Skvernelis sukirto rankomis dėl „gyvūlių ūkio“ naikinimo: kiek realu tai pasiekti (86)

Trečiadienį ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad su prezidentu Gitanu Nausėda rado...

Užkalnis. Kodėl lietuviai blogai maitinasi ir kaip juos perauklėti (257)

Šlapia dešra ir forminė duona vaikų ligoninėse, fotografuota iš įvairių kampų ir įkelta į...

Kurtinaičio „Chimki“ paskendo klaidose, CSKA parodė raumenis (3)

Naujam sezonui besirengianti Rimo Kurtinaičio treniruojama Maskvos srities „Chimki“ komanda...