aA
Nenuostabu, kad daugeliui žmonių – kur kas maloniau dovanoti, o ne gauti dovanas. Juk dalijimasis gerumu – didelė vertybė, kurią, atėjus šventėms, norisi dar labiau puoselėti. Jei dar nespėjote padaryti gero darbo, o galbūt norite papildyti savo gerų darbų sąrašą, „Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras“ („VAATC“) kviečia atvykti į sostinės apskrityje veikiančias dalijimosi daiktais stoteles „Dėk'ui“. Čia galėsite palikti jums jau nebereikalingus, tačiau vis veikiančius daiktus – suradę naujus šeimininkus, jie gali ne tik suteikti džiaugsmo, bet ir tapti puikia kalėdine dovana.
DĖK’ui stotelė
DĖK’ui stotelė
© Organizatorių nuotr.

Vasaros pradžioje sostinėje buvo atidaryta pirmoji daiktų dalinimosi stotelė „Dėk'ui“, kuri susilaukė didelio gyventojų susidomėjimo – žmonės vežė įvairią buitinę techniką, vaikiškus daiktus, baldus ir panašiai. Augant stotelių populiarumui, didėjo ir jų kiekis – šiandien Vilniuje bei jo apskrityje jau veikia 12 dalijimosi daiktais stotelių „Dėk‘ui“, o daiktus pristatyti ne tik gyventojai, bet ir įmonės.

„Surenkamų ir išdalijamų daiktų kiekis rodo, kad gyventojai į vartojimą pradeda žiūrėti vis atsakingiau. Atiduodami daiktus žmonės ne tik prisideda prie aplinkos saugojimo, aiškiai suprasdami vartotojiškumo padarinius, bet ir suteikia laimės žmonėms, kurie, tarkime, neišgali tų daiktų nusipirkti patys“, – savo „VAATC“ direktorius Tomas Vaitkevičius.

Artėjant Šv. Kalėdoms, „Dėk'ui“ stotelėse tikras darbymetis, mat kiekvieną dieną į jas atvežama, o ketvirtadieniais – pasiimama, gausybė įvairių daiktų.

„Kalėdinis laikotarpis yra neabejotinai pats geriausias metas dalintis gerumu. Daugeliui žmonių atvažiuoti į stoteles „Dėk'ui“ ir atiduoti daiktus yra geros valios ir supratingumo gestas. Pilietiškumas, noras padėti ir supratingumas yra tos vertybės, dėl kurių žmonės atvyksta į mūsų stoteles“, – teigia T. Vaitkevičius.

Įmonės vadovas sako, kad nuolat kintant tradicijoms, net ir žmonės, kurių finansinė situacija leidžia įsigyti naujų prekių, renkasi jų ieškoti kitais būdais. Pasak jo, būtent „Dėk'ui“ stotelių iniciatyva yra viena iš alternatyvų gauti gerą daiktą jo neperkant.

DĖK’ui stotelė
DĖK’ui stotelė
© Organizatorių nuotr.

„Matydami, kiek gyventojų pas mus atvažiuoja, suprantame, kad jiems tikrai nėra gėda pasakyti – „aš pasiėmiau, o ne nusipirkau“. Turtingas yra ne tas, kuris daug perka, o tas, kuris taupo. Todėl prieš šventes žmonės, ieškodami geriausio sprendimo, kaip pradžiuginti savo draugus ar artimuosius, ima užsukti ir į stoteles „Dėk'ui“, – džiaugiasi pašnekovas.

T. Vaitkevičius sako, kad „Dėk‘ui“ stotelėse rasti kalėdinių dovanų draugams ar šeimos nariams – nėra sunku, mat čia atnešama pakankamai daug įdomių, gražių ir vertingų daiktų.

„Stotelės atspindi žmonių vartojimo įpročius, tad jose galima rasti praktiškai visus buityje naudojamas daiktus. Labai nemažą dalį į „Dėk'ui“ stoteles atvežamų daiktų sudaro žaislai ir vaikiški daiktai. Turime ir kalėdinių žaisliukų bei papuošimų namams. Nesumeluosiu sakydamas, kad kiekvienoje stotelėje turime bent po vieną dėžę labai įdomių, retų, žaisliukų, kurie neabejotinai praturtintų bet kurią kalėdinę eglutę“, – pasakoja T. Vaitkevičius.

„Dėk'ui“ stotelėse taip pat galima rasti geros kokybės interjero detalių. Pasak „VAATC“ vadovo, į juos investavus šiek tiek laiko ir darbo, įmanoma sukurti unikalią dovaną namams.

T. Vaitkevičius džiaugiasi, kad šventinis laikotarpis tapo dar viena puikia proga dalintis daiktais „Dėk'ui“ stotelėse ir linki visiems prisidėti prie šios gražios akcijos.

„Labai džiaugiamės žmonių aktyvumu ir raginame pasidalinti gerumu visus Vilniaus apskrities gyventojus. Juk Šv. Kalėdos – stebuklų metas“, – sako „VAATC“ vadovas.

Sužinoti „Dėk'ui“ stotelių adresus, darbo laiką, atvežti, apžiūrėti ir užsirezervuoti esamus daiktus galite adresu www.stoteledekui.lt.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Užkalnis. Trikojų priešai su trimis smegenų vingiais

Daugelis šio straipsnio adresatų nepratę prie ilgų tekstų, nepažįsta daug raidžių, todėl...

„Didysis sprogimas“ laivininkystėje viską verčia aukštyn kojomis: kai kurie kraunasi turtus

Prieš daugiau nei dvi savaites didžioji dauguma laivų visame pasaulyje buvo priversti pakeisti savo...

Atsiliepė liūdnai pagarsėjusių verslininkų apkaltintas buvęs pareigūnas: man tai didelė naujiena (19)

Buvęs Valstybinio turizmo departamento turizmo veiklos priežiūros skyriaus vedėjas Tadas...

Tomas Janonis. Štai kokias paslaptis slepia garsusis Vilniaus nuotekų valyklos vamzdis (184)

Viešojoje erdvėje kilo didžiulis skandalas, kai Neryje žvejojęs žvejas užfiksavo smulkių...

Kaip atrodo pesimistinis „Toyota“ pardavimų scenarijus: milijonas elektromobilių per metus specialiai „Motorams“ iš Amsterdamo (2)

Amsterdame (Nyderlandai) vienas pirmaujančių pasaulyje automobilių gamintojų „ Toyota “...

Nėščia 13-metė – ne pirmas atvejis pasaulyje: šokiruojančios jauniausių mamų istorijos (11)

Praėjusią savaitę visą pasaulį šokiravo žinia apie besilaukiančią 13-metę Rusijoje ir jos...

Žiniasklaida: Kremliaus ruporo vadovė iš prezidento administracijos išgabenta į ligoninę (204)

Rusijos propagandinio kanalo RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian nugabenta į N. V....

Karbauskis ruošia medžiagą apie Roko Masiulio įdarbintus asmenis: bus labai įdomus sąrašas (293)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia jau kitą savaitę paviešinsiąs skandalingą...

Pretenduojate į paramą saulės elektrinei įrengti? Nepadarykite šių klaidų

2020-ieji startavo su žinia gyventojams, kad iki pat sausio pabaigos galima pretenduoti į Europos...

Viktorija Siegel pakraupo dėl Lietuvos policijos veiksmų: kaip gali taip besielgiantis žmogus dirbti pareigūnu? (37)

Internete ėmė plisti vaizdo įrašas , kuriame užfiksuotas nekasdienis sulaikytos apsvaigusios...