aA
Prekyba internetu Lietuvoje per pastaruosius kelerius metus sparčiai išaugo, tačiau didžiausias spartesnio internetinės prekybos augimo stabdis mūsų šalyje yra vartotojų nepasitikėjimas šia paslauga.
© Shutterstock nuotr.

Vis dėlto kitose Europos šalyse apsipirkimas internetu tampa kasdienine norma. Šiuo metu internetinė prekyba mūsų šalyje sudaro kiek daugiau nei 2,6 proc. visų pardavimų, kai tuo tarpų vakarų Europoje šis skaičius viršija 4,55 proc. Norėdami labiau sumažinti visas nepagrįstas baimes, pateikiame 10 priežasčių, kodėl patariama pirkti internetu.

1. Taupo laiką

Internetu galima apsipirkinėti visuomet – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Internetinės parduotuvės neriboja jokios darbo valandos, todėl nereikia skubėti į ją prieš ar po darbo bei stovėti kamšiuose ar eilėse. Tai nepaprastai taupo laiką.

2. Patogu

Galite apsipirkti patogiausioje ir jaukiausioje erdvėje – namuose. Prekes įsigyti galima net gulint lovoje, sergant, poilsiaujant prie jūros ar ežero ar paprasčiausiai tinginiaujant.

3. Didesnis pasirinkimas

Patalpos, kuriose yra įsikūrę įvairūs prekybos centrai ir parduotuvės, nėra guminės, todėl jose siūlomas ribotas prekių kiekis. Visai kita situacija yra internete. Internetinė parduotuvė – tai lyg didžiulis virtualus sandėlis ir tuo pačiu informacijos bankas be sienų, kuriame galime surasti žymiai didesnį prekių asortimentą. Be to, internetinės prekybos veiklą vystančios įmonės pageidaujamas prekes, kurių šiuo metu neturi, visada gali greitai užsakyti iš artimiausio gamintojui ar tiekėjui priklausančio sandėlio.

4. Galima lengvai palyginti kainas

Apsipirkimas internetu suteikia galimybę palyginti kainas vos per kelias sekundes. Keliais mygtuko spustelėjimais galite atsidurti kitos parduotuvės internetiniame tinklalapyje, prekes išsaugoti, stebėti, paprašyti, kad Jums atsiųstų el.laišką, jei prekės kaina bus sumažinta.

5. Gausu nuolaidų

Nuolaidų kuponai internete pasiekiami ranka. Pasižvalgę po tą patį internetinį puslapį greičiausiai rasite nuolaidų kuponą, galiojantį prisiregistravus svetainėje ar tiesiog paspaudus ant puslapio. Tai nėra sunku, trunka vos kelias minutes, o sutaupoma nemažai pinigų.

6. Padeda išvengti streso

Nėra jokių eilių ar nemalonių pardavėjų, su kuriais kartais tenka susidurti prekybos centruose. Todėl internetu patogu apsipirkinėti prieš šventes ar kitus svarbius įvykius. Pavyzdžiui, prieš prasidedant mokslo metams.

7. Dailus supakavimas

Apsipirkinėjimas internetu yra idealus, kai reikia nupirkti dovaną žmogui, esančiam ne tame pačiame mieste ar šalyje. Dauguma internetinių parduotuvių supakuoja dovanas prieš siunčiant arba galima perspėti pardavėją, kad tai yra dovana. Šis apsipirkinėjimo būdas yra labai patogus, nes nereikia rūpintis dovanos popieriumi, kaspinėliu, supakavimu ir išsiuntimu. Tiesiog išrenkate prekę, sumokate pinigus ir perspėjate pardavėją, kur prekę nusiųsti.

8. Galimas privatumas

Kai perki internetu, gėdos jausmas sumažėja arba visai dingsta, kadangi niekas nemato tavęs ir niekam tai nerūpi, ką perki. Internetu pirkti pigiau nei įprastose parduotuvėse.

9. Pigiau

Internetinėse parduotuvėse prekių kainos paprastai yra žemesnės nei įprastose parduotuvėse, kartais šis skirtumas gali siekti net 30 ar 40 procentų. Parduotuvėje siūlomų prekių antkainį didina išlaidos, kurias verslininkai patiria išlaikydami parduotuvės patalpas bei personalą. Tuo tarpu internetinių parduotuvių kaštai kur kas mažesni, todėl atsiranda galimybė pasiūlyti žymiai patrauklesnę kainą už tokios pat kokybės prekę.

10. Prekes pristato į namus

Pirkti internetu patogu ir todėl, kad prekes galima pristatyti į namus. Juk ne kiekvienas iš mūsų mėgstame savo savaitgalį gaišti važinėjant po parduotuves, o po to tempti pilniausius maišus namo.Viskas, ko reikia apsiperkant internetu, tai tik interneto ryšys, kompiuteris, keli mygtukų paspaudimai ir prekė jau pati juda pas Jus.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Turistus viliojantis miestas pasitinka griežtomis taisyklėmis ir „sausuoju“ įstatymu (18)

Prakalbus apie Jungtinius Arabų Emyratus dažniausiai iš karto pagalvojama apie Dubajų. Tačiau...

Psichozė, neįgalumas ar net mirtis: populiarėjančių naujų narkotikų poveikis gąsdina patyrusius Lietuvos medikus (55)

Kai kalbame apie naująsias psichoaktyviasias medžiagas, galime pasakyti, kad tai yra terra...

Trumpas užsimojo prieš dar vieną sutartį: šį kartą gali nukentėti ir Lietuva (214)

Į lėktuvą sulipa kelių šalių ginkluotės inspektoriai, orlaivis pakyla ir skrenda virš šalies...

Julijai anytos išmokytas užsiėmimas virto sėkmingu verslu: klientai nepagaili atvažiuoti ir keliasdešimt kilometrų (31)

Prieš keletą metų per motinystės atostogas iš savo anytos išmokusi gaminti sūrius, Julija...

Arūnas Valinskas turi genialų klausimą tėčiams, kurie mano, kad vaikų auginimo atsakomybė skirta tik moterims

Seime dirbantis Arūnas Valinskas jaunesnysis ir jo mylimoji, burnos higienistė Viktorija...

Smurtą arenoje pasmerkęs Adomaitis: tai blogiausios sezono rungtynės (75)

LKL lyderių akistatoje intriga laikėsi tik pirmą ketvirtį: Vilniaus „Rytas“ (5/1) namuose...

Deimantė Kazėnaitė: savo neturėjimas yra blogiausia, kas gali nutikti žmogui (14)

Žinoma vizažistė ir populiari nuomonės formuotoja Deimantė Kazėnaitė nuolat žavi tobulais...

Panevėžys prieš 400 metų: legendos apie vilku paverstą seniūno sūnų ir krikščionybei besipriešinantys vietiniai (12)

Tarpukaryje rytų Lietuvos sostine tituluoto miesto gyvenimas tekėjo vėžio žingsniu. Manoma, kad...

Okinavos ilgaamžių paslaptis – kitokia mityba (3)

Įvairių šalių gyventojai nuo seno ieško jaunystės eliksyro, o neseniai buvo susidomėta...