Prekyba internetu Lietuvoje per pastaruosius kelerius metus sparčiai išaugo, tačiau didžiausias spartesnio internetinės prekybos augimo stabdis mūsų šalyje yra vartotojų nepasitikėjimas šia paslauga.
© Shutterstock nuotr.

Vis dėlto kitose Europos šalyse apsipirkimas internetu tampa kasdienine norma. Šiuo metu internetinė prekyba mūsų šalyje sudaro kiek daugiau nei 2,6 proc. visų pardavimų, kai tuo tarpų vakarų Europoje šis skaičius viršija 4,55 proc. Norėdami labiau sumažinti visas nepagrįstas baimes, pateikiame 10 priežasčių, kodėl patariama pirkti internetu.

1. Taupo laiką

Internetu galima apsipirkinėti visuomet – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Internetinės parduotuvės neriboja jokios darbo valandos, todėl nereikia skubėti į ją prieš ar po darbo bei stovėti kamšiuose ar eilėse. Tai nepaprastai taupo laiką.

2. Patogu

Galite apsipirkti patogiausioje ir jaukiausioje erdvėje – namuose. Prekes įsigyti galima net gulint lovoje, sergant, poilsiaujant prie jūros ar ežero ar paprasčiausiai tinginiaujant.

3. Didesnis pasirinkimas

Patalpos, kuriose yra įsikūrę įvairūs prekybos centrai ir parduotuvės, nėra guminės, todėl jose siūlomas ribotas prekių kiekis. Visai kita situacija yra internete. Internetinė parduotuvė – tai lyg didžiulis virtualus sandėlis ir tuo pačiu informacijos bankas be sienų, kuriame galime surasti žymiai didesnį prekių asortimentą. Be to, internetinės prekybos veiklą vystančios įmonės pageidaujamas prekes, kurių šiuo metu neturi, visada gali greitai užsakyti iš artimiausio gamintojui ar tiekėjui priklausančio sandėlio.

4. Galima lengvai palyginti kainas

Apsipirkimas internetu suteikia galimybę palyginti kainas vos per kelias sekundes. Keliais mygtuko spustelėjimais galite atsidurti kitos parduotuvės internetiniame tinklalapyje, prekes išsaugoti, stebėti, paprašyti, kad Jums atsiųstų el.laišką, jei prekės kaina bus sumažinta.

5. Gausu nuolaidų

Nuolaidų kuponai internete pasiekiami ranka. Pasižvalgę po tą patį internetinį puslapį greičiausiai rasite nuolaidų kuponą, galiojantį prisiregistravus svetainėje ar tiesiog paspaudus ant puslapio. Tai nėra sunku, trunka vos kelias minutes, o sutaupoma nemažai pinigų.

6. Padeda išvengti streso

Nėra jokių eilių ar nemalonių pardavėjų, su kuriais kartais tenka susidurti prekybos centruose. Todėl internetu patogu apsipirkinėti prieš šventes ar kitus svarbius įvykius. Pavyzdžiui, prieš prasidedant mokslo metams.

7. Dailus supakavimas

Apsipirkinėjimas internetu yra idealus, kai reikia nupirkti dovaną žmogui, esančiam ne tame pačiame mieste ar šalyje. Dauguma internetinių parduotuvių supakuoja dovanas prieš siunčiant arba galima perspėti pardavėją, kad tai yra dovana. Šis apsipirkinėjimo būdas yra labai patogus, nes nereikia rūpintis dovanos popieriumi, kaspinėliu, supakavimu ir išsiuntimu. Tiesiog išrenkate prekę, sumokate pinigus ir perspėjate pardavėją, kur prekę nusiųsti.

8. Galimas privatumas

Kai perki internetu, gėdos jausmas sumažėja arba visai dingsta, kadangi niekas nemato tavęs ir niekam tai nerūpi, ką perki. Internetu pirkti pigiau nei įprastose parduotuvėse.

9. Pigiau

Internetinėse parduotuvėse prekių kainos paprastai yra žemesnės nei įprastose parduotuvėse, kartais šis skirtumas gali siekti net 30 ar 40 procentų. Parduotuvėje siūlomų prekių antkainį didina išlaidos, kurias verslininkai patiria išlaikydami parduotuvės patalpas bei personalą. Tuo tarpu internetinių parduotuvių kaštai kur kas mažesni, todėl atsiranda galimybė pasiūlyti žymiai patrauklesnę kainą už tokios pat kokybės prekę.

10. Prekes pristato į namus

Pirkti internetu patogu ir todėl, kad prekes galima pristatyti į namus. Juk ne kiekvienas iš mūsų mėgstame savo savaitgalį gaišti važinėjant po parduotuves, o po to tempti pilniausius maišus namo.Viskas, ko reikia apsiperkant internetu, tai tik interneto ryšys, kompiuteris, keli mygtukų paspaudimai ir prekė jau pati juda pas Jus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Palangos močiučių fenomenas nyksta: laikai, kai masiškai pasitiko su plakatais, baigėsi

Visą Europą stebinęs Palangos močiučių fenomenas nyksta. Anksčiau vos įvažiavusius į...

Iš Venesuelos pabėgęs lietuvis – apie „maisto mafiją“, „Maduro dietą“ ir tikrą baimę (12)

Prieš daugiau nei 70 metų 41-erių Juano Kvedaro seneliai pabėgo iš Lietuvos ir saugesnio bei...

Lyderį praradęs „Liverpool“ krito nuo Bale'o dublio: vėl Čempionų lygos taurę kėlė „Real“ ekipa (376)

Antro kėlinio viduryje aikštėje pasirodęs Garethas Bale'as po kelių minučių iš savo vietų...

37 mln. per 18 min. surinkęs „Monetha“ įkūrėjas: juokuose apie „Lamborghini“ yra tiesos (111)

Godumo ir tuštybės varomi žmonės yra didžiausias kriptovaliutų rinkos vėžys, sako vienas iš...

Tragedija, parodžiusi visą Šaltojo karo baisumą: kaip sovietai numušė keleivinį lainerį (378)

Mintis, kad sovietų naikintuvai galėjo numušti lainerį „Boeing 747“, atrodo šokiruojančiai...

Puotos Daktarų irštvoje: sumušta Džordana, Valinsko šou ir šūviai vietoj fejerverkų (176)

Alkoholiu ir maistu nukrauti stalai, garsiausi Lietuvos nusikaltėliai, pusnuogės moterys, žymiausi...

Įtakingos Lietuvos didikės istorija: kodėl ją pamilę vyrai atleisdavo net išdavystę (23)

Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės istorijoje moterų reikšmė politinėje arenoje vis dar...

Ką per vestuves bandė nuslėpti princas Harry ir Meghan Markle? Viską išdavė kūno kalba (7)

Kūno kalbos ekspertas atskleidė , kaip „nervingai“ Harry trynė Meghan ranką savo nykščiu,...

Tėvų išmonė beribė: tarp rečiausių vardų Vaidrius, Džema ir Ripsimėja (188)

Tuo metu, kai vieni tėvai vaikams renka vardą iš giminėje esančių ar šalies populiariausiųjų...

Visi žino Kembridžo kunigaikštienę, bet ar esate matę pirmąją Argentinos ponią? politinio pasaulio stiliaus ikona (27)

Kai į Argentinos prezidento postą buvo išrinktas Mauricio Macri , ši pergalė reiškė...