aA
Žvejo mėgėjo bilietas reikalingas net tuo atveju, jei žvejoji ant šakelės prisirišęs valą. Tą gerai žinojo Trakuose sutiktas poilsiautojas ir patikrinimo metu Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams tiesė žvejo mėgėjo bilietą.
Trakuose tikrino, kaip žmonės poilsiauja
© DELFI (E.Kniežausko nuotr.)

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai pirmadienio pavakarę surengė neeilinį patikrinimą Trakuose poilsiautojų nugultose ežerų pakrantėse. Pareigūnai aptiko du žvejo mėgėjo bilietų neturinčius, bet meškeriojančius asmenis ir nubaudė tris per arti vandens pastatytų automobilių šeimininkus.

Inspektoriai dar prieš reido pradžią sutiko – daug pažeidėjų nepavyks rasti karštą pirmadienio vakarą, o brakonieriai renkasi atokesnes vietas. Tačiau, pasak inspektorių, poilsiautojai turi žinoti, kad gali būti patikrinti ir pačiu netikėčiausiu laiku.

Opiausia poilsiautojų keliama problema gamtai ir kitiems poilsiautojams – šiukšlės. Jei seniūnijai priklausančiose ar privačiose poilsiavietėse poilsiautojų paliekamos šiukšlės surenkamos – bešeimininkėje žemėje neatsakingi poilsiautojai nesikuklina palikti šiukšlių po savęs ar kūrenti nelegalių laužų.

Laikinai Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento vadovo pareigas einantis Juozas Dautartas teigė, kad šiukšlinimo problema nors ir mažėja, bet išlieka skaudi.

„Šiukšlių prie vandens telkinių randame mažiau nei ankstesniais metais, bet jų vis tiek labai daug. Pagrindinė to problema ne tame, kad nebūtų konteinerių, tačiau trūksta poilsiavimo kultūros. Daug keliauju po užsienį, Skandinaviją – ten nėra tokio klausimo, ar galima palikti šiukšles po savęs“, – pasakojo J. Dautartas.

Nors stambios atliekos – padangos, namų apyvokos įrengimai perdirbti priimami nemokamai, anot J. Dautarto, žmonės veždavo ir veža jas į paprastas stovėjimo aikšteles šalia Trakų ežeryno.

Kita problema, su kuria nuolat turi kovoti gyvosios gamtos inspektoriai – neleistinas automobilių statymas šalia vandens. Neužtenka išlaikyti reikalaujamo atstumo iki vandens telkinio. Automobilio palikti bet kur ant pievos negalima. Automobilį reikia statyti tam pritaikytoje aikštelėje arba šalikelėje.

Vandens telkinio apsauginėje juostoje automobilius pastačiusiųjų laukia baudos nuo 100 ik 500 litų.

Vilniaus Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyresnysis specialistas Egidijus Kirkliauskas teigė, kad poilsiautojai mėgsta statytis automobilius vos ne pakrantėje, ir paskui jie stebisi, iš kur tos baudos. Tačiau automobiliai nėra tokie nekalti.

„Automobiliai yra mobilūs taršos šaltiniai. Į aplinką iš jų gali patekti įvairios kenksmingos medžiagos, todėl privalu laikytis tam tikro atstumo“, – kalbėjo vyresnysis specialistas.

Varvantys tepalai ir kitos medžiagos iš ne visai techniškai tvarkingų automobilių netrunka patekti į gruntą, o iš ten į vandenį, kur naikina mikrofauną, moliuskus, teršalai kaupiasi žuvyse. Medžiagos yra neskaidžios ir aplinkoje išlieka ne vienus metus.

Itin skaudi problema būna, kai poilsiautojai neretai dar įsigudrina ir nusiplauti automobilius paežerėje. Tada taršos mastai išauga žymiai daugiau, o taip pat prisideda ir valymo produktų tarša. Iš šampūno ir muilo į aplinką patenka fosfatai, kurie skatina vandens žydėjimą ir prisideda prie deguonies, reikalingos žuvims, suvartojimo ar telkinių apžėlimo

Tačiau inspektoriai nėra beširdžiai. Jeigu jie mato, kad taisykles pažeidė kultūringi, neprisišiukšlinę, negirtaujantys žmonės – jie apsiriboja tiesiog pabarimu ir nurodymu perstatyti automobilį į tinkamą vietą.

Projektas „Aplinkosauga“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vašingtono sprendimas – JAV antausis Maskvai ar dar vienas smūgis Europos kariniam saugumui (180)

Viena vertus, Vašingtonas aiškiai parodė Rusijai jos vietą. Kita vertus, tai rodo ir vis...

Veryga: karantiną bus siūloma pratęsti ir vasarą papildyta 15.15 (513)

Spaudos konferencijoje ministras Aurelijus Veryga sakė, kad karantiną bus siūloma pratęsti ir...

Nausėda: „valstiečiai“ po rinkimų gali formuoti centro kairės koaliciją (115)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga po rudenį vyksiančių Seimo rinkimų turi galimybę...

Aiškėja daugiau detalių apie Kelmėje mirusį kūdikį: šeima tarnyboms žinoma, mamos namie nebuvo 7 valandas prokuratūra prašo suimti motiną (169)

Šeštadienio vakarą į Kelmės ligoninę atvežtas kūdikis, ant kurio kūnelio buvo nubrozdinimų...

Medikai išgelbėjo COVID-19 sergančios 45 metų moters gyvybę: sėkmingai persodinti plaučiai (47)

Austrijos medikai Covid-19 pacientei sėkmingai persodino plaučius . Vienos medicinos universiteto...

„Žalgirio“ nuomonė Eurolygos posėdyje taip ir liko neišreikšta: balsavimo net nebuvo (9)

„Liūdna diena“, – Eurolygos posėdį, kuriame nutarta nutraukti koronaviruso pandemijos...

Rekomendacijos įstaigoms dėl rizikos grupės asmenų darbo ir aptarnavimo – panaikintos (28)

Specifinės rekomendacijos įstaigoms dėl rizikos grupėje esančių asmenų darbo ir aptarnavimo yra...

Ekspertė užsirašė per TV laidas išgirstus kalbos perliukus: juokinga ir liūdna (1)

Laikas nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios buvo paskelbtas Kalbos mėnesiu. Ar padarė tas mėnuo...

Tamsoje skendintis parkas baugina kauniečius: traukia girtautojus ir meilės po atviru dangumi ištroškusias poreles

Kauno miesto savivaldybė džiaugiasi grąžinanti parkus kauniečiams, tačiau kai kurios žaliosios...

Anomalijas fiksuojantys Sibiro gyventojai kraipo galvas: kur dingo pavasaris? (24)

Vakarų Sibire fiksuojama neįprastai karšta gegužė, kai kuriose teritorijose virš poliarinio rato...

|Maža didelių žinių kaina