aA
Jau rugsėjo 19 d. vyksiantis didžiausias Baltijos šalyse nemokamas moderniųjų technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! žada turiningą programą, nuo sėkmės istorijų versle, pažinties su virtualiosiomis valiutomis, naujausiomis medicinos technologijomis bei technologijų gigantėmis „Facebook“ ar „Google“ iki dalyvavimo robotų kovose ar dronų lenktynėse.
switch
© Organizatorių nuotr.

Trečius metus vyksiantis renginys #SWITCH! šiemet iš Vilniaus persikelia į Kauną, kurio „Žalgirio“ arenoje susitiks visi, neabejingi pažangai – pradedant talentingu jaunimu, baigiant vizionieriais ir visuomenės lyderiais. Planuojama, kad šių metų renginys #SWITCH! pritrauks daugiau nei 10 tūkst. dalyvių, tarp kurių bus verslo ir politikos atstovai, moksleiviai, jaunimas ir mokytojai, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Kaip pasakoja Europos Parlamento narys ir #SWITCH! sumanytojas bei rengėjas Antanas Guoga, šio renginio pranešėjų – elektroninio verslo žinovų ir vizionierių – pasakojimai jaunimą neabejotinai padrąsins gyvenime turėti didelių užmojų bei nesustabdomai siekti savo tikslų.

„Nuo hobio iki savo verslo išsivysčiusios sėkmės istorijos, ypač girdimos iš Lietuvos ir užsienio verslo bei visuomenės lyderių ar įvairių startuolių kūrėjų, įkvepia veikti. O jeigu norime, kad konkurencinga ir šiuolaikiška Lietuva taptų realybe, jaunimas su neribotomis skaitmeninio pasaulio galimybėmis turi susipažinti kuo anksčiau. Tai – vienintelis kelias konkuruoti pasaulyje“, – įsitikinęs A. Guoga.

Šiųmetis renginys #SWITCH! ypač didelį dėmesį skirs pačioms karščiausioms ir aktualiausioms skaitmeninės rinkos temoms – medicininių technologijų galimybėms, virtualiosioms valiutoms ir kitoms „blockchain“ aktualijoms, finansinių technologijų rinkoms, kibernetiniam saugumui, privatumui elektroninėje erdvėje bei elektroninei prekybai, autorinėms teisėms. Šias temas, be kitų pranešėjų, nagrinės interneto milžinių „Google“, „Facebook“, „Nasdaq“, „Oath“, „Mastercard“, „Dash“, „NEM“, kitų technologijų kompanijų bei Europos Komisijos, įskaitant Komisarą sveikatai V. Andriukaitį, ir Lietuvos profesionalai. Renginyje kalbės 63 pranešėjai iš 13 šalių: JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Liuksemburgo, Prancūzijos, Graikijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Italijos, Belgijos, Suomijos, Lietuvos.

Renginyje #SWITCH! vyks atskiros profesionalų, jaunimo, švietimo mokytojų programos, hakatonas, kontaktų susitikimai, mokslo mugė, technologijų išbandymo erdvė.

Profesionalų programoje – gausybė naujausių skaitmeninės rinkos iššūkių: kaip išnaudoti technologijų pažangą, robotikos plėtrą, interneto skvarbą sveikatos srityje? Kokias galimybes #fintech sektoriui atneša greitai besivystančios technologijos, pvz., dirbtinis intelektas? Ką reikia daryti viešajam sektoriui, ypač - savivaldybėms, kad pritrauktų technologijų kompanijų investicijas į antrą, trečią ar mažesnį miestą? Iš kur gauti lėšų būtiniems infrastruktūriniams pokyčiams? Kaip skatinti inovacijas, bet kartu ir užtikrinti autorinių teisių apsaugą?

Jaunimo dalyje „Tesla“ susidomėjimą sukėlusio „Minecraft Gigafactory“ projekto organizatoriai bandys atsakyti į klausimą, kaip į Lietuvą prisikviesti Eloną Muską ir kada ateis metas, kai savo šalyje važinėsime tik elektromobiliais? Jaunimui apie technologijų daromą įtaką pasaulio bankams pasakos „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Ekspertai iš Suomijos ir Lietuvos tarsis, kaip pritaikyti švietimo sistemą Z kartos vaikams. Šioje programoje visi susibūrę vienam tikslui – įgalinti mokytojus taikyti išmaniąsias technologijas savo pamokose, mokyklose ir bendruomenėse. Kokių priemonių imtis, kad jaunimas rastų išmaniojo pasaulio pranašumus ir tikslingai išnaudotų savo potencialą jame, tarsis #SWITCH! švietimo dalyje.

#SWITCH! programą šiais metais nuspręsta papildyti ir unikaliu projektu #SWITCH! Mokslo muge, kurioje universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų ir neformalaus ugdymo atstovai iš visos Lietuvos pristatys su technologijomis ar verslumu susijusias studijų programas.

„Vis dar gajus stereotipas, jog technologinės pakraipos studijų programos nėra skirtos kiekvienam, kad jos orientuotos tik į siaurą jaunuolių būrį. Tikiuosi, kad ši mugė padės sugriauti šiuos mitus ir išlaisvins nuo ribojančių stereotipų“, – kalbėjo A. Guoga.

2017 m. renginys #SWITCH! dalyviams pasiūlys apsilankyti ir jau tradicine tapusioje technologijų erdvėje, suteikiančioje galimybę naująsias technologijas ir inovacijas išbandyti praktiškai. Čia bus galima virtualiojoje realybėje skristi parasparniu, išbandyti 3D spausdintuvą ir technologijų pabėgimo kambarį, išmokti skraidinti droną ir net sudalyvauti robotų kovose.

Startuolius technologijų erdvėje į bene didžiausią stendą kvies „ChangeMakersOn“ ir „Kaunas IN“ kartu su „KasVykstaKaune“. Į „Kaunas Entrepreneurship Cafe“ erdvę kviečiami visi norintys pradėti startuolį, ar jau jį įkūrę ir siekiantys stiprėti versle. Žadama, kad čia jie gaus naudingų žinių, pagalbos, paramos ir palaikymo, turės galimybę susipažinti su daugybe Kaune sukurtų technologinių inovacijų, o kai kurias ir patys išbandyti, kaip, pavyzdžiui,vienintelius Lietuvoje Microsoft „HOLOLENS“ akinius.

Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet programuotojus, dizainerius, produktų ir verslo vystytojus bei e. verslo entuziastus į komandas burtis ir kurti naujus skaitmeninius verslus kvies #SWITCH! hakatonas. Šių metų #SWITCH! hakatone komandomis suskirstyti entuziastai, pasitelkę „blockchain“ technologiją, turės išspręsti bankams aktualią problemą – rasti decentralizuotą sprendimą banko sąskaitos ir telefono numerio sąsajai. Hakatono organizatorius – „Swedbank“. Hahatonas prasidės dar rugsėjo 18 d., o jo komandų sukurti projektai bus įvertinti rugsėjo 19 d.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skvernelio reitingo paslaptis: surastas priešas ir galandami nauji ginklai (144)

Spalis Lietuvos Vyriausybei buvo tikrai karštas, bet ne dėl to, kad šiemet mūsų šalyje...

Kad pavakarieniautų, vienu ypu perka 200 kiaušinių: mūsų gaili, lyg būtume nukankinti tėvai (4)

„Kai turi vieną vaiką, supranti, koks sunkus tavo gyvenimas. Viską sureikšmini, stengiesi, kad...

Gyvai / DELFI Diena. Aktorių prisiminimai apie anapilin iškeliavusį režisierių Nekrošių ir kiek kainuoja būsto paskola? (15)

Ko neteko Lietuvos teatras ir jo gerbėjai? „DELFI Dienoje“ prisiminimai apie anapilin išėjusį...

Visame pasaulyje sutriko „Facebook“ ir „Instagram“ veikla (14)

Visame pasaulyje sutriko socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ veikla. Svetainės su...

Kručinskų advokatai: vaikų atėmimo dramoje – skandalingas posūkis (1)

Visa Lietuva užgniaužusi kvapą stebėjo širdį veriančias dramas, kai Kauno vaikų teisių...

Petrauskienė žada 40 proc. didesnes algas dėstytojams ir mokslininkams (58)

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl studijų kainų...

Prieš policijos automobilį užlindęs ir avariją sukėlęs dviratininkas stebina įžūlumu (10)

Į redakciją kreipėsi vilnietis Vadimas M., kuris rugsėjo 10 d. Vakariniame Vilniaus aplinkkelyje...

Kelerius metus su ketvirta vėžio stadija gyvenanti Rasa: be proto noriu gyventi (39)

Ketvirtos stadijos vėžio diagnozę prieš ketverius metus sužinojusi Rasa Vaitekūnienė savo...

Žinomi bičiuliai ir kolegos gedi netikėtai mirusio Eimunto Nekrošiaus: liko nepapasakotos istorijos ir neįgyvendinti planai (131)

Antradienį, lapkričio 20 dieną žinomas teatro režisierius Eimuntas Nekrošius iškeliavo...

Turkijos žiniasklaidoje – šiurpus paskutinių nužudyto žurnalisto gyvenimo akimirkų aprašymas (29)

Turkijos naujienų portalas publikuoja citatas ir viešina tapatybes asmenų, kurių balsai skamba...