Turbūt tik nedaugelis žino, kad daugiau nei dešimtyje šalių filialus turinti „Adform“ interneto reklamos rodymo ir valdymo platforma sukasi ant lietuvių pečių. Nors šios įmonės vadovai – danai, Lietuvos specialistams patikėta visa kompanijos IT infrastruktūra.
© K. Cemnolonskio nuotr.

Vilniaus ofisas yra didžiausias iš visų 12 „Adform“ ofisų, įmonėje dirba 269 darbuotojai, iš jų 206 Vilniuje ir Kaune. Anot įmonės personalo vadovės Agnės Klasavičienės, lietuviai specialistai save neretai nuvertina, nors tarptautinėje rinkoje jie atrodo labai perspektyvūs.

Pirmasis biuras – Lietuvoje

Prieš 11 metų Kopenhagoje, Danijoje, 3 ambicingi vaikinai nusprendė užpildyti naują nišą internetinės reklamos pasaulyje. Bendradarbiaudami su lyderiaujančiomis media agentūromis Skandinavijoje, jie pradėjo vystyti platformą, skirtą internetinių reklamų rodymui ir valdymui. Dabar per šią platformą nuperkama reklamos už daugiau nei 10 milijonų eurų per metus.

Įdomu tai, kad pirmasis šios „Adform“ ofisas už Danijos ribų buvo įkurtas ne kurioje nors iš Skandinavijos šalių, bet Vilniuje, Lietuvoje, dar prieš 7 metus.

„Danų įmonė atėjo į Lietuvą po to, kai pakankamai atsitiktinai firmos vadovai susipažino su keletu labai talentingų programuotojų iš Lietuvos. Jie buvo sužavėti jų techninėmis ir programavimo žiniomis, proaktyvumu, atsakingumu ir per kelias savaitės įkūrė biurą Vilniuje, kuris nuo to laiko nuolat augo ir auga. Lietuvos specialistai yra labai kompetetingi, žingeidūs, kūrybiški, besidomintys naujovėmis ir tas naujoves atnešantys į įmonę“, - kolegomis džiaugėsi A. Klasavičienė.

Vertina rekomendacijas

Ji pasakojo, kad visose šalyse atsirinkinėdami darbuotojus jie vertina tuos pačius dalykus – sugebėjimą dirbti komandoje, neformalų ir atvirą bendravimą, dinamiškumą ir proaktyvumą.

„Vienas efektyviausių būdų ieškant naujų darbuotojų yra rekomendacijos. Geri specialistai pažįsta daug kitų gerų specialistų, tad esami darbuotojai natūraliai pritraukia naujus darbuotojus.
Mes tiesiog rūpinamės savo žmonėmis, daug dėmesio skiriame techniniams iššūkiams, fantastiškai kultūrai ir atmosferai, diegiam gerąsias praktikas, nuolat domimės ir ieškome kaip efektyvinti procesus, nebijome ir išbandome net beprotiškiausias darbuotojams kilusias idėjas (10 dienų darbas iš Maljorkos, „Kudobox“, „Unconference“ ir daug kt.), siunčiame darbuotojus į konferencijas. Taip pat stengiamės sugalvoti netradicinių paieškos būdų. Kai vienu metu turėjome atrinkti nemažą būrį programuotojų, juos rekomendavusiems žmonėms, kuriuos mes sėkmingai įdarbinome, jau padovanojom 3 „iPAD““, - pasakojo A. Klasavičienė.

Linkėjo inovatyvumo

„Adform“ pardavimų vadybininkas Audrius Janulis, paprašytas palyginti Lietuvos ir Danijos reklamos rinką, patikino, kad skirtumų yra nemažai.

„Lietuvos rinka yra labai konservatyvi, visi nori patikrintų, jau veikiančių, saugių sprendimų – nieko per daug iššaukiančio. Tuo tarpu Danijoje svarbiausia yra inovatyvumas. Danijos rinkoje svarbu padaryti kažką tokio, ko niekas kitas nebandė, nedarė, tokiu būdu sukurti išskirtinumą ir pranašumą prekės ženklui”, - pasakojo specialistas.

Anot jo, sėkmingiausiai dirba tos kompanijos, kurios sugeba suderinti tinkamą santykį tarp inovacijų ir jau išbandytų veikiančių metodų. A. Janulis patikino, kad Lietuvos reklamos rinkoje kardinalių pokyčių jis kol kas neprognozuoja. Tiesa, turėtų ir toliau didėti interneto reklamos dalis, daugėti inovatyvių sprendimų, kurie jau yra tapę standartais vakaruose ir Skandinavijoje.

„Lietuva iš užsienio šalių turėtų pasimokyti liberalesnio požiūrio, greitesnės reakcijos ir žingeidumo. Nereikia „užsiciklinti“ ant „seno gero to pačio“, svarbu domėtis naujovėmis, ryžtis jas išbandyti. Dažnai mėgstu cituoti frazę nugirstą vienos konferencijos metu: „Interneto taisyklė – paprasčiau ir pigiau yra pabandyti, negu diskutuoti apie pabandymą““,- posakį, kuriuo verta vadovautis, pabrėžė pardavimų vadybininkas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Andrius Tapinas. Seimo darbelių diena. Virš jų tik dangus (374)

Po praėjusios savaitės protesto Seimas buvo išsigandęs. Nerimas sklandė virš parlamentarų,...

Emigrantą teis už merginos vaizdo įrašo parodymą: mano, kad pirmas toks iš Lietuvos (178)

„Tapsiu pirmu pasaulio istorijoje lietuviu, nubaustu už keršto pornografiją“, – sako...

Nuo kitų metų keisis mokytojų atlyginimų skaičiavimas (21)

Nuo ateinančių mokslo metų atlyginimai mokytojams bus pradėti skaičiuoti, kaip ir daugumai...

Švedų žurnalistės nužudymu kaltinamas išradėjas teisme atskleidė kraupių įvykio detalių (3)

Trečiadienį vyksta danų inžinieriaus Peterio Madseno teismas. Jis kaltinamas kankinęs ir...

Apsidžiaugėme per anksti: emigracija vėl didesnė nei imigracija (383)

Kaip sakoma, viena kregždė – dar ne pavasaris, o vienas geras mėnuo – dar ne tendencija. Taip...

Lavrovas pagrasino britams britų ambasadorius nedalyvaus Rusijos URM susitikime (231)

Rusijos užsienio reikalų ministras trečiadienį pagrasino atsakyti į Jungtinės Karalystės...

Paskelbta, kaip bus pertvarkomos Žemės ūkio ministerijos valdomos įmonės

Seimas atveria kelią valstybės įmonių Mašinų bandymo stotis (MBS), „ Pieno tyrimai “,...

Siūlo kurti naują instituciją žiniasklaidos projektams finansuoti: tai bus valstybės valdoma viešoji įstaiga (88)

Vietoj Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) siūloma kurti naują instituciją...

3 idėjos pribloškiančiam nuotakos įvaizdžiui kurį pasirinktumėte jūs? (1)

Kokią nuotakos emociją savo didžiajai dienai pasirinktumėte jūs: rafinuotą eleganciją, o gal...

Paaiškėjo, kas yra Dovydo iš „120“ žmona: ji taip pat puikiai pažįstama TV žiūrovams (3)

„X Faktoriuje“ sužibėjęs duetas, Dovydas ir Šarūnas , arba tiesiog „120“, kaip...