aA
Jei naujos vietos privačiuose ir valstybiniuose sostinės vaikų darželiuose bus kuriamos tokiu tempu kaip šiemet, po maždaug trejų metų vilniečiai rūpinsis, kad jų atžalos patektų į geresnius darželius, o ne suks galvą, kaip apskritai juose gauti nors kokią vietą.
© DELFI / Karolina Pansevič

Mokėti po 100 eurų – pigiau nei statyti

Pasak sostinės mero Remigijaus Šimašiaus, esminiu lūžiu kuriant naujas vietas vaikų darželiuose tapo praėjusiais metais atsiradusi vadinamoji 100 eurų parama, kuria gali pasinaudoti į privačius darželius savo atžalas leidžiantys tėvai. Ši parama yra dalis „4 žingsnių programos”, kuria siekiama per artimiausius metus panaikinti vietų sostinės darželiuose trūkumą.

Remigijus Šimašius
Remigijus Šimašius
© DELFI / Karolina Pansevič

„Žiūrint į tai, kokį bumą privačiuose darželiuose sukėlė šita 100 eurų parama ir tai, kad jau dabar sukurtų naujų vietų skaičius artėja prie 1500, akivaizdu, kad šita tvarka tikrai pasiteisino. Yra daug tėvų, kurie anksčiau negalėjo leisti savo vaikų į privačius darželius, o dabar gali. Netgi yra tėvų, kurie pasinaudoję šita parama savo vaikus pervedė iš savivaldybės į privačius darželius, taip atlaisvindami vietas miesto darželiuose. Be to, miestui šitas kompensacinis mechanizmas kainuoja gerokai mažiau nei naujų darželių statybos”, – pasakojo R. Šimašius.

Pasak mero, kitas realus problemos sprendimo postūmis turėtų įvykti, kai rugsėjį duris atvers 5 nauji savivaldybei priklausantys darželiai. Jie šiuo metu remontuojami buvusias kitokios paskirties patalpas pritaikant vaikų poreikiams. Rudenį vaikų darželis „Ąžuolas” bus atidarytas Žirmūnuose, buvusiame Suaugusiųjų mokymo centre, „Gluosnis” duris atvers Justiniškių gatvėje esančioje Šalomo Aleichemo mokykloje. Be šių darželių rudenį dar pradės veikti naujas „Kodėlčiuko” skyrius Laisvės prospekte, „Malūnėlis” Senamiestyje esančioje Vitebsko gatvėje ir „Žolynas”, kuris įsikurs iš Antakalnio išsikėlusių vaikų globos namų patalpose.

„Planuojame, kad nuo šių metų rugsėjo 1 d. šiuose penkiuose savivaldybės darželiuose bus sukurta beveik 900 naujų vietų. Kol kas galimybės savivaldybei priklausančiose patalpose steigti naujus vaikų darželius bus išsemtos, bet vėliau jų vėl atsiras – planuojama uždarinėti vaikų namus, kurių patalpose bus galima toliau kurti vaikų darželius”, – kalbėjo R. Šimašius.

Tuščiuose sklypuose – nauji darželiai

Pasak sostinės vicemero Valdo Benkunsko, privačių vaikų darželių tinklo plėtra taip pat neturėtų sustoti, nes tam tikruose valstybiniuose sklypuose privatiems investuotojams numatoma sudaryti lengvatines sąlygas vaikų darželiams statyti. Dėl septynių tokių sklypų savivaldybė jau kreipėsi į Vyriausybę, prašydama juos perleisti miestui. Jei Vyriausybė tokiam prašymui pritars, nauji privatūs darželiai turėtų atsirasti tose miesto vietose, kur jų labiausiai trūksta – Verkiuose, Pašilaičiuose, Pilaitėje, kituose rajonuose.

„Su Vyriausybe yra sutarta, kad dėl šių sklypų reikalingi formalūs sprendimai, ir tikimės, kad jie artimiausiu metu bus padaryti. Savivaldybė iš šių sklypų nesieks uždirbti. Mes norime tuos sklypus kurie dešimtmečius stovi tušti įdarbinti, todėl išnuomosime juos už simbolinę kainą su sąlyga, kad investuotojai ten statys būtent darželius”, – pasakojo V. Benkunskas.

R. Šimašius teigia, kad „4 žingsnių” programa yra veiksminga ir jei viskas taip klosis toliau, tai po maždaug trejų metų vaikų darželiuose vietų trūkumo turėtų nelikti.

Užs.nr. 16_115236_02

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Putino liudininkai“: 2012-aisiais prasidėjo tikros nesąmonės (82)

Vitalijaus Manskio dokumentinis filmas „Putino liudininkai“ – viena iš svarbiausių...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (58)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

Žaidėjus išteisinęs ir sirgaliams dėkojęs Jankauskas: tai jau kelia neviltį specialiai iš Ploješčio (21)

Tuščios tribūnos nesukliudė antrąkart rumunams įveikti Lietuvos, šįkart rungtynių scenarijus...

Dar vienas skandalas Kaune: medikus šokiravo motinos elgesys su mažyliu – skubiai iškvietė vaikų teises (562)

Motina meta kaltinimus Kauno klinikų medikams . Anot jos, šie galimai per stipriai suspaudė vaiką.

Po žinių apie sniegą – patikslinta sinoptikų prognozė: nemalonumai užklups netikėtai (11)

Sekmadienio dieną Lietuvos padangė bus debesuota. Nedideli pragiedruliais pasirodys kai kuriose...

Rumunai suvarpė Lietuvos vartus ir išmetė rinktinę į žemiausią divizioną (330)

Šeštadienį daugiau nei 15 tūkstančių vietų turinčiame Ploješčio miesto stadione vykusiose...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (69)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Žurnalistė apsilankė nuogalių kurorte: orgijos vyko vidury baltos dienos (154)

„Ateik greičiau pažiūrėti! Aname balkone vyksta orgija!“ – sušukau savo seseriai, rodydama...

Kremliaus kėslai verčia sunerimti: visai šalia Lietuvos – pavojingi signalai (152)

Latvija švenčia šimtmetį . Tačiau Latvijos parlamentarai nespėjo įteikti dovanos šaliai –...