aA
Ūkio ministerija Vyriausybei pateikė apibendrintus licencijų peržiūros rezultatus: dėl 15 veiklų vietoj griežto licencijų išdavimo modelio pradėtas taikyti deklaracijos modelis, 9 veiklų licencijavimo iš viso atsisakyta, 5 atvejais panaikintas dvipakopis licencijavimas, taip pat aktyviau pereinama prie elektroninių licencijų išdavimo.
© DELFI / Domantas Pipas

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, Ūkio ministerija, vykdydama licencijų peržiūrą, įvertino galiojančią ministerijų kompetencijos sričių licencijų išdavimo tvarką, pasiūlė atsisakyti dalies licencijų kaip nebeaktualių, perteklinių ar nepagrįstų, bei dalį jų pakeisti deklaracijomis, kaip mažiau verslą ribojančia priemone. Ūkio ministerija taip pat pateikė pastabų dėl kitų licencijų rūšių ir siūlo supaprastinti, palengvinti jų išdavimo tvarką, atsisakyti nereikalingų reikalavimų, numatyti galimybę pateikti dokumentus ir gauti licenciją elektroniniu būdu.

Įvertinus šiuo metu Seime priimtus įstatymų pakeitimus, matyti, kad praktikoje dėl 15 veiklų vietoj griežto licencijų išdavimo modelio pradėtas taikyti deklaracijos modelis, kuris palengvina veiklos pradžią. Siekiant pradėti vykdyti licencijuojamą veiklą yra nereikalingas institucijų atliekamas išankstinis patikrinimas, licencija ūkio subjektui yra laikoma išduota kitą dieną nuo deklaracijos apie ketinimą vykdyti veiklą pateikimo arba nuo deklaracijoje nurodytos dienos. Taip užtikrinama greitesnė ir paprastesnė verslo pradžia, optimizuojami institucijų ištekliai.

Vykdant licencijų peržiūrą 9 veiklų licencijavimo visai atsisakyta. Pavyzdžiui, atsisakyta ne maisto prekės higieninio pažymėjimo (Lietuvos Respublikos rinkai tiekiamoms medžiagoms ir gaminiams, skirtiems liestis su maistu, įvežamiems iš valstybių ne Europos Sąjungos narių), licencijos verstis tabako auginimu. 5 atvejais panaikintas dvipakopis licencijavimas, kai pradėti tą pačią veiklą reikėjo gauti du skirtingus leidimus. Pavyzdžiui, panaikintas reikalavimas norintiems steigti centrinę kredito uniją ar banką gauti ne tik priežiūros institucijos licenciją juos steigti, bet ir šios institucijos išduotą leidimą veiklai.

Kitais teisės aktų pakeitimais supaprastintos licencijų išdavimo ir veiklos vykdymo sąlygos, atsisakyta perteklinių ir nepagrįstų reikalavimų pradėti veiklą, įtvirtinta galimybė dokumentus pateikti elektroninėmis priemonėmis, sutrumpinti licencijų išdavimo terminai (griežto licencijavimo atveju licencija paprastai turi būti išduota per ne ilgiau nei 30 dienų). Pavyzdžiui, supaprastintos geodezininko ar matininko veiklos licencijavimo sąlygos, atsisakius reikalavimų kvalifikacijos kursuose būti išklausius ne trumpesnį kaip trisdešimties valandų kursą.

Taip pat atsisakoma popierinių licencijų ir pereinama prie elektroninių licencijų išdavimo. Institucijos yra įpareigotos licencijas išduoti naudojantis Licencijų informacine sistema ar kita esama valstybės informacine sistema. Sukurtos teisinės prielaidos Licencijų informacinėje sistemoje kaupti informaciją apie visas ūkio subjektams išduodamas licencijas. Šios sistemos naudą turėtų pajusti tiek ūkio subjektai, tiek vartotojai, tiek licencijas išduodančios ir veiklos priežiūrą vykdančios institucijos, kurios visą su licencijų išdavimu susijusią aktualią informaciją galės pasitikrinti vienoje vietoje www.licencijavimas.lt.

Įgyvendinant licencijų peržiūros metu teiktus siūlymus, iš viso turi būti pakeisti 56 įstatymai. Šiuo metu Seime yra priimti 35 įstatymų pakeitimai, likę siūlymai yra svarstomi Seime ar kitose institucijose.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Amerikiečiams priteisti milijonai dėl vėžį sukėlusio chemikalo: tiesą nuslėpti padėjo lietuvių kilmės mokslininkas (3)

Plačiai pasaulyje nuskambėjo žinia apie tai, kad jau dviem amerikiečiams, susirgusiems vėžiu,...

„Mercedesas“ su atsukta rida įžiebė konfliktą: moteris prabilo apie žinomos bendrovės veiksmus (182)

Maždaug prieš metus iš Kauno automobilių turguje esančios aikštelės Jekaterina Dumskytė pirko...

Vilniaus burbului tokie dalykai jau net nesisapnuoja: kaip gyvena kita dalis Lietuvos (117)

Lietuvos ekonomika auga sparčiau nei prieš krizę, vidutinis atlyginimas yra daugiau nei...

Iškart po prezidento rinkimų Putinas Ukrainai jau turi paruošęs planą  sustiprintų įtampą konflikte su Kijevo vyriausybe (645)

Rusija gali pasiūlyti pasus žmonėms, gyvenantiems atskilusiuose Rytų Ukrainos regionuose,...

Britas, išvadavęs moteris nuo kančių: anksčiau naudojome vienas šukas viskam ir tai buvo didžiulė klaida (1)

Prieš keletą savaičių Lietuvoje viešėjusio brito Shauno Pulfrey pavardę čia žino retas, bet...

Šri Lankoje per Velykų pamaldas bažnyčiose ir viešbučiuose nugriaudėjo 8 sprogimai: sulaikyti 7 įtariamieji aukų padaugėjo iki 215 (720)

Trijose bažnyčiose ir trijuose viešbučiuose Šri Lankos sostinėje Kolombe ir jo apylinkėse...

Lemtinga diena: Ukrainoje renkamas prezidentas rinkėjas apie Zelenskį: jį suės gyvą, atnaujinta 17.52 (804)

Ukrainiečiai sekmadienį balsuoja prezidento rinkimuose, per kuriuos jie konflikto draskomos savo...

„Playboy“ magnato Hugh Hefnerio našlės gyvenimas po vyro mirties: kaip jis atrodo be milijonų ir silikoninės krūtinės?

Kai mirė 91-erių sulaukęs „Playboy“ magnatas Hugh Hefneris , našle liko jo žmona –...

Gyvenimą apvertė širdies smūgis svečioje šalyje – teko grįžti namo ir vietoj pirties įrengti cechą (2)

Šviežią aliejų spaudžiančius žmones Vilkaviškio rajone greitai bus sunku suskaičiuoti ant...

Ką daryti, kad šventės nesibaigtų maisto koma ir nepritrūktume energijos? (4)

Kur šventės, ten ir dažnas jų palydovas – persivalgymas . Atsispirti sočiam, su meile ruoštam...