Vilniuje ir Kaune šeštadienį įžiebiamos pagrindinės miestų kalėdinės eglės. Kauniečiai galės džiaugtis interaktyvia eglute-karusele, o kaip atrodys Vilniaus kalėdinė eglutė iki įžiebimo laikoma paslaptyje.
© DELFI / Domantas Pipas

Kūrėjai žada, kad Vilniaus Katedros aikštėje šeštadienį įžiebiama eglutė „užburs savo elegancija ir netikėta pasakiška kompozicija“. Eglę juosiantį Kalėdų miestelį Katedros aikštėje šiemet apšvies 50 tūkstančių eglės skraistės lempučių. Pati eglė sieks 27 metrų aukštį, tačiau bendras jos kompozicijos plotis bus net 50 metrų.

Šeštadienio rytą sostinės mero R. Šimašiaus feisbuko paskyroje buvo įkelta nuotrauka, kaip vakare atrodys kalėdinė eglė, tačiau po kelių minučių ji dingo.

Sostinės eglutė įžiebiama 19 valandą, šventiniame koncerte muzikinio pasakojimo personažais virs populiarūs Lietuvos atlikėjai.

Aplinkui eglę išsidėstys penkiasdešimt šventiškai išpuoštų Kalėdų miestelio namelių. Čia visą šventinį laikotarpį bus galima paragauti skanėstų, įsigyti dovanų, susitikti su draugais ir artimaisiais. Pirmą kartą Vilniaus Kalėdų miestelyje dalyvaujantys svečiai iš Vokietijos nustebins unikaliu „meduoliniu“ nameliu.

Kaune Rotušės aikštėje stovinčios 16 metrų aukščio eglės viršutinė dalis yra sudaryta iš maždaug keturiasdešimties gyvų eglučių. Apatinėje eglės dalyje įrengta konstrukcija, kuri iš lėto suksis, leisdama ant jos saugiai užlipti ir nulipti. Vaikams bus įrengta dvylika medinių arkliukų, o suaugusieji galės įsikurti ant kėdučių, suoliukų ir kitų meninių akcentų, kurie taip pat bus įrengti ant besisukančios platformos.

Eglutėje įrengta karuselė suksis nuolatos, ji turėtų atlaikyti apie šimtą žmonių. Ratu eglutės karuselė apsisuks per maždaug 20 minučių. Į eglutės kompoziciją įtraukta ir 12 namelių, kuriuose vyks įvairios veiklos lankytojams, bus prekiaujama šventiniais skanėstais.

18 valandą prasidėsiančioje įžiebimo šventėje pasirodymą surengs profesionali gatvės teatro trupė „La Compagnie des Quidams“ iš Prancūzijos. Pirmą kartą Kaune įspūdingą gatvės šou surengsianti kompanija pakvies žiūrovus kartu pasinerti į stebuklingą Kalėdų sapną, kurio pagrindiniai herojai – didžiuliai baltieji žirgai.

„Metamorfozių kupina kelionė bus romantiška ir be galo poetiška – juk čia nėra jokių barjerų tarp aktorių ir publikos, čia nėra žodžių – tik didinga simfoninė muzika, čia nėra vietos realybei – yra tik grožio ir pasakos iliuzija“, – nurodo savivaldybė.

Vilniaus kalėdinė eglutė pernai susilaukė tarptautinio mėnesio – ji buvo įtraukta į kelis gražiausių pasaulio kalėdinių eglučių sąrašus, o savivaldybė nurodo, kad ji „diktuoja eglučių madas“. Kauno eglutė kasmet nustebina neįprastais sprendimais. Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigia, kad miestai dėl eglučių grožio varžytis neturėtų.

„Tai nėra konkurencinės lenktynės, eglutė turi būti graži, įkvepianti, mieto pačiame centre. Man asmeniškai, kaip žmogui kartais kyla mintis, ar tos lenktynės dėl eglutės čia logiška, ar ne, nes tai kartais ir tuštumu pradeda kvepėti“, - Žinių radijui apie Vilniaus ir Kauno puošybos lenktynes penktadienį kalbėjo R. Šimašius.

Į Klaipėdos Teatro aikštę gyva eglutė atkeliavo penktadienį. Šventinių renginių pradžia ir eglutės įžiebimas uostamiestyje planuojama gruodžio 3 dieną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Airinas parašė DELFI laišką apie savo gyvenimą Lukiškėse: patyrė egzekuciją, po kurios prasidėjo haliucinacijos (180)

Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime kiek daugiau nei mėnesį kalintis „ Alfa vyras “...

Nausėda pasveikino važiuojančius apsipirkti į Lenkiją (77)

Pirmadienį „Žinių radijuje“ viešėjęs Gitanas Nausėda kiek netikėtai pasidžiaugė į...

Zabulionis ir antrą kartą iš pareigų atleistas neteisėtai (26)

Buvęs Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovo pavaduotojas Daivis Zabulionis ir antrą...

Atsinaujino kalbos apie investicijas į žilvičius: aukso kalnai ar lipimas ant to paties grėblio (42)

Apie trečdalį išaugusios biokuro kainos kursto energetinių gluosnių augintojų entuziazmą....

Socialdemokratai ėmėsi aplinkos ministro: prašo prezidentės ir premjero įvertinti Navicko veiklą (21)

Parlamentinėje opozicijoje esantys socialdemokratai prašo prezidentės Dalios Grybauskaitės ir...

Maistas darželiuose ir mokyklose nuo rugsėjo keisis radikaliai: ar jūsų vaikas tam pasiruošęs? (544)

Mokyklose ir darželiuose nuo rugsėjo – nemažai pasikeitimų, tarp jų ir maitinimo srityje.

Po Putino linksmybių vestuvėse – pasipiktinimas: ji net nesuvokia, kad ja pasinaudojo (275)

Birželio pradžioje Vienoje viešėjusį Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną Austrijos užsienio...

Rusijoje vyksta pasirengimas didelėms karinėms pratyboms (85)

Rusijos gynybos ministras pirmadienį pareiškė, kad šalies rytuose rusų kariuomenė, drauge su...

„Greitų ir įsiutusių“ scenarijus Lietuvos keliuose – pareigūnams įkliuvo šimtai „skraiduolių“ (140)

Šventinė savaitė Kelių policijos pareigūnams buvo darbinga – vienas po kito į jų akiratį...