aA
Lietuvos kelių policijos tarnyba teigia kasmet įgyvendinanti prevencines priemones, padedančias šalies keliuose užtikrinti saugų eismą. Nepaisant to, saugaus eismo ekspertai ir profesionalūs vairuotojai tikina, kad permainos vyksta per lėtai. Jų nuomone, didmiesčiuose eismo dalyvių saugumu nėra iki galo pasirūpinta.
© DELFI (T.Markevičiaus nuotr.)

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Gintaras Aliksandravičius sako, kad kiekvienais metais dėl transporto priemonių vairuotojų kaltės įvyksta 60 – 70 proc. eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės.

„Eismo dalyvių neatsakingas požiūris į savo ir kitų saugumą kelyje, kelių eismo taisyklių reikalavimų nepaisymas, neblaivūs transporto priemonių vairuotojai, neturintys teisės vairuoti asmenys, pėsčiųjų netinkamas elgesys tamsiuoju paros metu – nenaudojimas šviesą atspindinčių elementų neapšviestuose keliuose, pavasarį – rudenį motociklų ir mopedų vairuotojai“, – didžiausias saugaus eismo problemas vardijo G. Aliksandravičius.

Sostinėje saugaus eismo padėtis nedžiugina

Buvęs lenktynininkas, Susisiekimo ministro visuomeninis konsultantas saugaus eismo klausimais Stasys Brundza retoriškai klausia, „kada Vilniuje paskutinį kartą matėte policijos patrulį?“

Jo manymu, kelių policininkai gatvėse turėtų pasirodyti dažniau – piko valandomis vairuotojams reiktų padėti: „Kalba (policijos vadovybė – aut. pastaba), kad nėra pinigų, kad mažinamas finansavimas, bet dienos pabaigoje galima padėti eismui. Vakarop užsikemša sankryžos, reikia kontroliuoti, kad autobusų juostomis nevažiuotų lengvieji automobiliai – tai daryti yra populiaru. Gatvėse tikrai yra ką veikti. Bent Vilniuje policijos pareigūnų tikrai trūksta. Pavyzdžiui, Vilniuje žuvusių 2010 m. buvo 21, o 2011 m. – 25. Sužeistų 2010 m. – 520, 2011 – 705. Per metus sužeista 185 žmonėmis daugiau. Aš manau, kad jeigu prevencinės priemonės būtų vykdomos aktyviai, rezultatai būtų geresni.“

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas neslepia, kad sostinėje, lyginant su kitais Lietuvos miestais, įvyksta daugiausia eismo įvykių: „Vilnius – didžiausias mūsų šalies miestas, čia ir eismas intensyviausias. Dėl to tikimybė patekti į eismo įvykį gerokai didesnė nei mažesniame mieste ar gyvenvietėje. Eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, sostinėje taip pat užregistruojama daugiausiai. Taigi, jeigu eismo dalyviai elgsis tinkamai, paisys kelių eismo taisyklių, tikėtina, kad ir kelionės tikslas bus pasiektas saugiai.“

Reikia jausti atsakomybę

Pasak G. Aliksandravičiaus, avaringumą didina eismo dalyvių nepagarba vienas kitam. Jis pastebi, kad automobilių vairuotojai dažnai nepaiso leistino važiavimo greičio, lenkimo, manevravimo taisyklių, vairuodami naudojasi mobiliojo ryšio priemonėmis, neturėdami laisvų rankų įrangos, nenaudoja vaikams skirtų specialių sėdynių.

Jis mano, kad padėtis pasikeis, kai žmonės pradės jausti atsakomybę už savo elgesį, ir pradės gerbti kitus eismo dalyvius. Jis patikino, jog situaciją pagerina žinojimas, kad už padarytą nusižengimą teks prisiimti atsakomybę.

S. Brundza prevencines priemones vertina teigiamai. Jis įsitikinęs, kad policijos reidai, greičio matuokliai, modernių inžinerinių priemonių diegimas (nuo autostrados autobusų stotelių patraukimas, atitvarai nuo žvėrių, priemonės, vairuotojus apsaugančios nuo akinančios šviesos) duoda neblogų rezultatų, tačiau pažymi, kad miestuose šios priemonės vykdomos per lėtai. Dėl to, pasak saugaus eismo specialisto, sostinėje rezultatai yra „tragiški ir liūdni“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dakaro aidas: Vanago šuolis nosimi į žemę ir Gelažninko smėlyje pamestas motociklas (1)

Šių metų Dakaras Lietuvai ypač sėkmingas – parvežti net du rekordai: 24 vieta galutinėje...

Prezidentinę kampaniją Skvernelis pradeda labai rizikuodamas (207)

Prezidentinę kampaniją Saulius Skvernelis pradeda reitingų duobėje, pirmą kartą jo karjeroje...

Mačiulis sudalyvavo 10 metų iššūkyje: pažiūrėkite į Lietuvos skaičius (177)

Socialiniuose tinkluose išpopuliarėjusį 10 metų pokyčių iššūkį įgyvendino ir ekonomistas...

Perspėja: dešimtys tūkstančių JK gyvenančių ES piliečių po „Brexit“ gali tapti nelegaliais gyventojais (76)

Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerijos reikalavimas visiems JK gyvenantiems ES...

Tragiškai žuvo perspektyvi Lietuvos rankininkė (105)

Lietuvos rankinio federacija (LRF) pirmadienį pranešė, kad eidama 22-uosius metus tragiškai...

Pirkėjai nusigręžia nuo daug žadėjusio rajono: koją kiša vienas „bet“ (83)

Vilniaus šiaurinėje dalyje įsikūręs Santariškių mikrorajonas išsisikiria ne tik kaip medicinos...

Tai žinoti privalo visi: kepimo metu darant vieną klaidą gresia susirgti vėžiu (20)

Medikai ir maisto gaminių žinovai įspėja: negalite gyventi be skrudintų bulvyčių , bulvių...

Žmones su negalia restorane įdarbinęs olandas nustebo išvydęs lietuvių reakciją (1)

Rudens pradžioje Vilniuje duris pravėrė naujas restoranas „Pirmas blynas“, kurio įkūrėjas...

„Chimki“ direktorius iškėlė Kurtinaičiui aiškius tikslus (8)

Patekimas į Eurolygos atkrintamąsias – toks pagrindinis Rimo Kurtinaičio, pirmadienį grįžusio...

Kūdikis išmiega visą naktį neprabusdamas: profesoriaus įžvalgos jūsų nepradžiugins (1)

Visi tėvai nori, kad jų mažyliai būtų sveiki ir laimingi. Jie taip pat nieko prieš, kad...