Rapsų laukuose užkluptas svečias: pažadintas elnias spruko neatsigręždamas

 (11)
Praėjusį sekmadienį Joniškio rajone gyvenantis Arvydas Kaikaris užfiksavo laukuose iš miego pabudusį ir tolyn sprunkantį elnią. Tiesa, tai nėra retas reginys prieš javapjūtę – ūkininkai perspėjami būti atsargesniais, mat laukuose prigulusio pailsėti gyvūno galima nepastebėti, o žemės ūkio technika gali jį sužaloti.
Elnias
© DELFI montažas

Praėjusį savaitgalį Joniškio rajone, Skaistgirio miestelio apylinkėse ūkininkaujantis A. Kaikaris purškė rapsų laukus, kuomet prieš pat save pastebėjo besiilsintį elnią ir, nusprendęs reginiu pasidalinti su visais, nufilmavo gyvūną.

„Elnią laukuose sutinku ne pirmą kartą – čia jie apsigyvena artėjant javapjūtei. Kiek teko apie tai bendrauti su kitais ūkininkais, vienam iš jų elnias buvo net ir ant traktoriaus užšokęs“, – prisimena pašnekovas.

Dirbant laukuose A. Kaikariui teko savo kelyje sutikti ir daugiau laukinių gyvūnų. Nors iki artimiausio miško 6-7 kilometrai, į laukus jie atklysta dažnai. „Per vieną javapjūtę suskaičiavau 7 išbėgusius elnius ir 3 šernus. Matyt, laukuose jie randa sau maisto, todėl juose ir apsigyvena“, – svarsto jis.

Artėjanti javapjūtė privilioja vis daugiau laukinių gyvūnų, o modernia žemės ūkio technika besinaudojantys ūkininkai neretai sužaloja gyvūnus ar net juos pražudo. Todėl ūkininkams svarbu būti atsargiems ir atidžiai stebėti, ar jų kelyje nėra atklydusių laukinių gyvūnų.

Neseniai DELFI buvo rašoma apie laukuose sužalotą stirnaitę, kuriai kombainas nupjovė koją. Vargšą gyvūną priglaudęs laukinių gyvūnų globėjas Petras Dabrišius akcentavo, kad ūkininkai, skubėdami kuo greičiau nudirbti darbus ir džiaugtis derliumi, nemato, ką pjauna ir sužaloja daug gyvūnų. Anot jo, sužeistas stirniukas gali būti pavyzdys, ką daro žmonių neatsargumas.

Aplinkos ministerija informuoja, kad ūkininkams siūloma (tačiau tai neprivaloma) pasirinkti palankesnį technikos judėjimo lauke būdą: išvengti daugelio stirnų jauniklių žūčių galima pradedant šienauti nuo lauko vidurio. Šienaujant nuo lauko pakraščio, gyvūnai susirenka lauko vidury ir dažniausiai žūsta ar būna sužalojami.

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (61)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?