Saugaus eismo diena – tai metas, suteikiantis galimybę atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį, kad kelyje jie būtų drausmingi, kultūringi, atsakingi ir mandagūs.
© Kauno aps. VPK

Šį savaitgalį – balandžio 6-ąją – jau aštuntą kartą Lietuvoje buvo minima Saugaus eismo diena. Kiekvienais metais Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai, minėdami Saugaus eismo dieną, dar kartą kreipiasi į kiekvieną visuomenės narį ragindami būti drausmingais, dėmesingais eismo dalyviais, gerbti ir saugoti ne tik save, bet ir esančius šalia.

Šiais metais, minėdami Saugaus eismo dieną, kelių policijos pareigūnai apsilankė prekybos ir pramogų centre „Molas“, kur Atvelykio proga organizuoto X Faktoriaus dalyvių koncerto metu kreipėsi į gausų būrį susirinkusiųjų ir dar kartą paragino visus būti kultūringais eismo dalyviais. Pareigūnų organizuotoje viktorinoje mielai dalyvavo tiek vaikai, tiek suaugę ir kiekvienas, teisingai atsakęs į užduotą klausimą bei žinantis Kelių eismo taisykles, gavo vertingą dovaną. Pareigūnai taip pat apsilankė ir Rokų Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje. Po Šv. Mišių parapijiečiai išgirdo vertingus policijos pareigūnų patarimus ir visiems buvo padovanoti atšvaitai.

Balandžio 5 d. Kauno rajono savivaldybės administracijos Kelių ir transporto skyriaus ir Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus Ūkio poskyrio specialistai kartu su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos poskyrio (toliau – Kauno apskr. VPK Kauno r. PK VPS KPP) pareigūnais taip pat atliko prevencinę akciją, skirtą Saugaus eismo dienai. Eismo dalyviams linkėta kelyje būti pakantesniems ir rūpestingesniems bei buvo raginami pagalvoti apie savo ir kitų saugumą. Akcijos metu autobusų stotelėse ir prie mokyklų patikrintose transporto priemonėse (autobusai, maršrutiniai taksi, mokykliniai autobusai) keleiviams, moksleiviams ir vairuotojams buvo dalijamos saugaus eismo priemonės: šviesą atspindinčios liemenės, atšvaitai – juostos, atšvaitai – pakabukai, skrajutės. Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė S. Katilienė mokiniams priminė, kad kiekvienas kelyje turi elgtis atsakingai ir vadovautis taisyklėmis, elgtis kelyje taip, kad paskui nebūtų gėda. Kauno apskr. VPK Kauno r. PK VPS KPP vyresn. specialistas A. Stravinskas akcentavo, kad kelyje svarbiausias yra žmogus – vairuojantis, važiuojantis ar einantis.

Didesnis dėmesys eismo dalyvių saugumui bus skiriamas ir visą balandžio mėnesį. Kauno miesto vidurinėse bei pradinėse mokyklose policijos pareigūnai organizuos saugaus elgesio pamokėles, kurių metu mokys moksleivius saugaus elgesio kelyje. O kad vaikai mokyklas pasiektų saugiai ir toliau daugiau dėmesio bus skiriama saugumui pėsčiųjų perėjose. Policijos pareigūnai mėnesį laiko Kauno apskrityje, t.y. Kauno, Jonavos, Kėdainių ir Kaišiadorių miestuose ir jų rajonuose, gyvenvietėse prie avaringesnių pėsčiųjų perėjų (šalia mokyklų) darbo dienomis patruliuos, rūpinsis saugiu eismu bei kontroliuos transporto priemonių greitį.

Policijos pareigūnai primena, kad skaudžių eismo nelaimių ir beprasmių aukų keliuose galima išvengti tik nuolatos, visus metus, laikantis Kelių eismo taisyklių ir žinoma, būnant tolerantiškiems vieni kitų atžvilgiu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Naujausia statistika: kuriose įmonėse algos skiriasi labiausiai (42)

Tarp didžiausių darbdavių daugiausiai ir mažiausiai uždirbančiųjų darbuotojų atlyginimai...

Indrė Makaraitytė. Klausimus, kurių neužduoda Landsbergis, paklausia Karbauskis (98)

– Sąžiningai pasakykite, jeigu jūs išeitumėte iš politikos, jūs neperimtumėte iš mamos savo...

Maldeikienė: iš Dalios Grybauskaitės šito nesitikėjau (589)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės metiniai pranešimai – lėkšti, o viešai skelbtas jos galimas...

Dvi šalys prieš Rusiją imasi veiksmų dėl virš Ukrainos numušto lainerio „Bellingcat“ įvardijo atsakingą pareigūną (393)

Australija ir Nyderlandai oficialiai apkaltino Rusiją 2014 metais numušus MH17 lėktuvą virš...

Ilgai tylėjusi Pikul advokatė įvertino Jasaičių dramą: papasakojo, kodėl Oksanai iš skyrybų pasipelnyti nepavyks (141)

Dainininkės, vizažo meistrės Oksanos Pikul ir krepšininko Simo Jasaičio santykių drama tapo...

DELFI eksperimentas: ar atpažįstame tikrų lietuviškų braškių skonį (15)

Pirmosios lietuviškos braškės šį pavasarį buvo apipintos legendomis. Ne vieną šokiravo jų...

„Samsung“ dėl telefonų dizaino kopijavimo „Apple“ turės sumokėti milžinišką baudą (4)

Pietų Korėjos technologijų milžinas „Samsung“ privalo sumokėti konkurentui „Apple“ 539...

Kaip per paskutinį skambutį apsirengė elitinės gimnazijos moksleiviai (104)

Penktadienį Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos prieigose būrėsi daugybė pasipuošusių...

Cukraus atsisakęs Rimvydas Širvinskas-Makalius: dabar man per saldžios net vynuogės! (16)

Pasitikdamas vasarą verslininkas, keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius ryžosi avantiūrai:...

Dėl nėštumo paplūdimio tinklininkė Povilaitytė stabdo karjerą, žinia nustebino federaciją (23)

Lietuvos paplūdimio tinklininkams šis sezonas kaip niekad įtemptas. Tarptautinė tinklinio...