aA
Apie „Žvejybos rojų“ kalbama buvo daug, bet tiek pat darbo buvo įdėta ir jį kuriant. Po kelis metus vykdytų mokslinių tyrimų, įžuvinimo darbų, biurokratinių procesų, pagaliau jis oficialiai atidarytas Zarasų ir Molėtų rajonuose. Nors ne visi entuziastai dar spėjo įmerkti meškeres į praturtintus ežerus, jau žvalgomasi, kur galėtų atsirasti dar vienas toks rojus.
© DELFI (E.Kniežausko nuotr.)

„Mes pajuokaujame, kad visą Lietuvą norime paversti „Žvejybos rojumi“, bet širdyje tikiu, kad tai įmanoma. Toks ir yra mūsų tikslas. Tokius projektus galime paremti patys iš savo šaltinių, smarkiai prisideda ir žvejai mėgėjai, kurie už leidimus žvejoti sumoka milijonus. Darysime viską, kad tie pinigai ir būtų skiriami vandens telkiniams“, – kalbėjo Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

„Žvejybos rojus“ – išskirtinė vieta Lietuvoje. Žvejai ten gali tikėtis geresnių laimikių, nes įžuvinimas kelis metus jau buvo vykdomas intensyviau, į tuos vandens telkinius pro padidinamąjį stiklą žiūrėjo ir vietiniai gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai. Visgi, manais žvejai taip pat turės aukoti savo senus įpročius – „Žvejybos rojuje“ galios „pagavai-paleisk“ principas ir parsinešti namo meškeriotojai galės ribotą skaičių žuvų.

„Ne vien tik įžuviname telkinius. Imamės ir kitų priemonių lygiagrečiai. Švietimas gali daug ką. Žinomas žvejys Paulius Korsakas pasakojo, kad jį džiugina jauni žvejai, kurie į vandenį švysteli visą kibirą žuvies. Seni žvejai griebiasi už galvos, o jis šypsosi. Žmonės išleidžia šimtus eurų įrangai, valtims, kelionėms, tad tikrai gali nusipirkti žuvies. Žvejyba tampa vis geresniu laiko leidimo būdu ir manau, kad „pagavai-paleisk“ principas čia labai gerai suveiks“, – pasakojo ministras.

Nuo pavasario šiuose rajonuose galioja visai kitos žvejybos taisyklės nei likusioje Lietuvos teritorijoje.Vienuose ežeruose griežtai galios „pagavai-paleisk“ principas visam laimikiui. Kitose ežeruose bus apribotas sugaunamos žuvies skaičius. Prioritetas bus teikiamas plėšriosioms žuvims, tad greičiausiai labiausiai ribojamas bus pagaunamų lydekų skaičius, o kituose ežeruose bus draudžiama pasiimti su savimi karpius, kurie natūraliai nesidaugina šaltuose Lietuvos ežeruose.

K. Trečiokas įsitikinęs, kad vien įžuvininti ir pasitikėti žvejais mėgėjais neužteks. Kuriant naujus „Žvejybos rojus“, reikės skirti dėmesį daugybei detalių.

„Tęsime vandens telkinių įžuvinimą ir plėsime šią idėją. Į pirmąjį mūsų kvietimą kurti rojų atsiliepė virš 20 rajonų. Greitu laiku gali būti du, trys ar net keturi nauji telkiniai kituose regionuose. Tikiu, kad sutvarkius kontrolę atsistatys žuvų ištekliai natūraliai. Verslinė žvejyba paliko daugybę nustekentų ežerų. Yra tokių, kurių hektare randama vos kilogramas žuvies. Pamatęs duomenis maniau, kad įsivėlė klaida, turėjo būti parašyta tona“, – sakė K. Trečiokas.

Jei verslininkai ir turėjo pasitraukti iš vidaus vandens telkinių, tai brakonieriai niekur nedingo.

„Rojams reikia sudaryti sąlygas – saugoti nuo brakonierių, nuo cheminio užterštumo, įžuvinti. „Žvejybos rojaus“ įžuvinimui skyrėmė pusantro milijono litų. Aišku, reikia tartis ir su mokslininkais. „Žvejybos rojuje“ pakeitėme įžuvinimo technologiją. Įžuvinome ne mailiumi, bet paaugintomis žuvelėmis, kurių daugiau išgyvena ir plėšrūnai neišgaudo taip greitai. Žvejai yra patenkinti, kalba, kad žuvies daugėja, o brakonierių mažėja“, – sakė K. Trečiokas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kokias karines pajėgas iš tikrųjų turi Iranas? Mini „galingą ir baimę sėjantį ginklą“ (88)

Po Qasemo Soleimani nužudymo drastiškai padidėjus Jungtinių Valstijų ir Irano konflikto...

Svajonių darbą galima rasti ir Lietuvoje: dirba keturias dienas per savaitę, tik su viena sąlyga (36)

Lietuvoje specialistai tampa vis reiklesni – vien tik geras atlyginimas „nebepaperka”...

Orai: žiemos nematyt (19)

Sekmadienį šiauriau Lietuvos slinks ciklonas. Šio sūkurio įtaka šalies orams bus nedidelė, tad...

Moteriškas kerštas: mamytė nori pašėlti, jeigu nori ir tu, – paskambink (111)

Daugybę kartų administracine tvarka bausta, kartą dėl smurto teista ir jau areštinės gultą...

Po Meksiką keliavusi lietuvių šeima: čia patyrėme tai, ko net nesusapnuotum (136)

Neseniai iš kelionės po Kenijos safarius grįžusi Marijos ir Algirdo Vaičaičių šeima trumpam...

Mūšis, apie kurį meluojama iki šiol: kodėl sovietai net kelis mėnesius nedrįso įžengti į Klaipėdą (1081)

Klaipėda – vienintelis Lietuvos miestas, kurį sovietai užėmė 1945-aisiais. Tam tikra...

Iš Dakaro sugrįžę Žala ir Juknevičius pažadų apie startą kitąmet nedalija: laukia namų darbai (132)

Po daugiau nei dviejų savaičių Saudo Arabijoje, kur šiemet vyko Dakaro ralis, į Lietuvą...

Karališkieji rūmai: princas Harry su Meghan oficialiai lieka be titulo, lėšų ir turės grąžinti pinigus už būstą (230)

Nuo pavasario princas Harry ir Meghan neteks lėšų, skirtų vykdyti karališkąsias pareigas, ir...

Gediminas Jankauskas. Net popiežiai mėgsta tango ir futbolą (22)

2013 metų kovą viso krikščioniško pasaulio dėmesys buvo nukreiptas į Vatikaną, o reportažuose...

Ryškėja „Eurovizijos“ atrankos lyderiai, keliaujantys į pusfinalį: 6 dalyviai ištarė „sudie“ (189)

Šį šeštadienį suskambo jau antroji „ Eurovizijos “ nacionalinės atrankos „Pabandom iš...