Mažeikių moterys randa laiko sau

Visos didžiosios istorijos moterys tokiomis tapo todėl, kad skyrė laiko sau. Tai yra būtina augančiai moteriai. Apie tai kalbėjosi į šalies socialdemokračių projekto renginį „‎Rask laiko sau“‬ atvykusios Mažeikių rajono moterys. Gegužės 17-ąją šis visai Lietuvai skirtas projektas ‪atkeliavo į Mažeikius.
„‎Rask laiko sau“‬ renginys Mažeikiuose
© Organizatorių nuotr.

Moterims skirtą renginį organizavo bei lektores pakvietė LSDP Mažeikių skyriaus Moterų klubo moterys. Merkelio Račkausko gimnazijos mokytoja Sigrida Norvaišienė skaitė paskaitą „Moteris skubančiame pasaulyje“, o lektorė Laimutė Vasiliauskienė mokė moteris, kaip būti gražiai kasdieną.

Teigiama, kad Dievas ar Gyvenimas moteriai skyrė būti amžinai ištikima vyro palydove, pagalbininke, guodėja ir laimėje, ir nelaimėje, vaikų gimdytoja ir auklėtoja, namų prižiūrėtoja, meilės skleidėja ir, kad tik jos nesenkanti meilė pajėgi palengvinti gyvenimą artimiesiems, likimo ar socialinių sąlygų nuskriaustiesiems. Tačiau anksčiau ar vėliau moteris susiduria su gyvenimo balanso problemomis, vis dažniau ji ima sakyti: „Nieko nespėju“, „Neturiu laiko“, „Reikia poilsio“, „Nerandu laiko susitikti su draugais“ ir pan.

Lektorė Sigridos Norvaišienė kalbėjo apie būtinybę skirti laiko sau bei rėmėsi Motinos Teresės – vienuolės, Dievo meilės misionierių kongregacijos įkūrėjos, Nobelio taikos premijos laureatės žodžiais: „Rask laiko galvoti – tai jėgos versmė, skirk laiko mąstymui, tai – stiprybės šaltinis, skirk laiko maldai, tai – didžiausia jėga žemėje, skirk laiko juokui, tai – sielos muzika, skirk laiko žaidimui, tai – amžinos jaunystės paslaptis, skirk laiko mylėti ir būti mylimam, tai – Dievo duota privilegija, skirk laiko skaitymui, tai – išminties fontanas, skirk laiko draugiškumui, tai – laimės kelias, skirk laiko darbui, tai – sėkmės kaina, skirk laiko gailestingumui, tai – raktas į Dangų.“

VšĮ Šiaulių darbo rinkos mokymo centro Mažeikių padalinio lektorės Laimutė Vasiliauskienė mokė moteris, kaip prižiūrėti plaukus, kad jie būtų sveiki ir žvilgantys, kaip kasdien greitai ir paprastai pasidaryti makiažą.

„Pažinusi save moteris, netgi ir dirbdama sunkų, įtemptą darbą, galės išlikti savimi, džiaugtis gyvenimu, atskleisti savo gerąsias savybes, pasimokyti būti įvairiapusiškai graži“, – džiaugėsi renginiu LSDP Mažeikių skyriaus Moterų klubo pirmininkė Audronė Vaitiekienė.

„Emilio Zola žodžiais tariant, „moteris – tai ašis, apie kurią sukasi civilizacija“, todėl moterys turi būti labai lanksčios, norėdamos suspėti su gyvenimo kaita. Reikia stengtis sudaryti kuo geresnes sąlygas moteriai derinti motinystę ir profesinius įsipareigojimus, kad ji galėtų laisvai įsijungti į visuomeninį gyvenimą. Noriu palinkėti moterims, kad jos visos paklaustų savęs, ką galėčiau padaryti šiandien, kad jausčiausi dar laisvesnė“, – kalbėjo Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja, kandidatė į Seimo narius socialdemokratė Irena Macijauskienė.

Renginio dalyvės džiaugėsi jaukia renginio aplinka ir galimybe pabendrauti, prie arbatos ir kavos dalijosi nuomonėmis, savo patirtimi.

Politinė reklama bus apmokėta iš LSDP rinkiminės sąskaitos

Užs. Nr. 2016-DJ-04/1

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją