Apskaita ir auditas, Informacijos ir informacinių technologijų sauga, Didžiųjų verslo duomenų analitika, Energijos technologijos ir ekonomika – šios keturios Kauno technologijos universiteto (KTU) magistrantūros studijų programos nuo šiol bus prieinamos ir vilniečiams bei sostinėje studijuoti norintiems studentams iš kitų Lietuvos miestų.
KTU airlines
© KTU archyvo nuotrauka

KTU studijų prorektorės Jurgitos Šiugždinienės teigimu, atrinktos buvo tos magistrantūros studijų programos, kuriomis labiausiai domėjosi Vilniaus verslo įmonės ir regiono studentai.

„Stojimo rezultatai rodo, kad KTU kasmet didėja vilniečių skaičius, studentai domisi Universitetu, todėl, atliepiant ir jų, ir darbdavių poreikius, rudenį pristatysime keturias studijų programas Vilniuje. Magistrantūros studijos bus organizuojamos ypatingai parankiu laiku dirbantiems žmonėms – penktadieniais-šeštadieniais“, – apie patrauklią galimybę studijuoti po darbo sakė J. Šiugždinienė.

Jurgita Šiugždinienė
Jurgita Šiugždinienė
© KTU archyvo nuotrauka

Studijos vyks ir Vilniuje, ir Kaune

Pasak KTU studijų prorektorės, Vilnius studentams atveria plačias karjeros galimybes: mieste susitelkusios pagrindinės Lietuvos ir tarptautinės verslo įmonės, valdžios institucijos, valstybės valdomos įmonės, veikia Universiteto partneriai, su kuriais KTU bendradarbiauja jau ilgą laiką. J. Šiugždinienė taip pat pabrėžia, kad sostinėje – didesnė darbo rinka ir darbuotojų paklausa.

„Nemaža dalis KTU dėstytojų yra vilniečiai, taigi, dėstymas šiose keturiose studijų programose lektoriams iš Vilniaus neturėtų sukelti sunkumų. Pavyzdžiui, didžioji dalis studijų programos Energijos technologijos ir ekonomika dėstytojų – vilniečiai, tad jiems vykti į paskaitas bus labai patogu“, – sakė J. Šiugždinienė, pažymėdama, kad dalis dėstytojų į paskaitas sostinėje atvyks ir iš Kauno.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad šiandien studentams renkantis studijas miestas lemia labai daug: „Kaip bebūtų gaila, neretai miestas, o ne universitetas ar studijų kokybė lemia studento apsisprendimą, kur studijuoti. Jaunimas, norintis studijuoti KTU, bet gyventi šalies sostinėje, nuo šiol turės tokią galimybę.“

Visos keturios studijų programos bus toliau organizuojamos ir Kaune.

KTU magistrantūra
KTU magistrantūra
© KTU archyvo nuotrauka

Verslo įmonių durys atviros

KTU studijų prorektorė pabrėžia, kad Vilniuje įsikūrusios tarptautinės kompanijos („Barclays“, „Microsoft“, bankas „Swedbank“ ir kt.) ypatingai domisi Didžiųjų verslo duomenų analitika – vienintelėmis tokiomis magistrantūros studijomis Lietuvoje.

Didžiųjų verslo duomenų analitika – tai tarpdisciplininė programa, kurioje dėmesys skiriamas ne tik didžiųjų verslo duomenų analitikai ir prognozavimui, bet ir verslo sprendimų priėmimui, paremtam matematikos, verslo ir informatikos integracija bei sinteze.

Norint iš turimų duomenų gauti prasmingą ir naudingą informaciją, reikia naujos kartos analitikų, gebančių taikyti šiuolaikinius analizės ir prognozavimo metodus, technologijas ir analitikos programines priemones didelių verslo duomenų masyvų analizei.

Per paskutinius 5 metus daugelyje verslo organizacijų sukaupti milžiniški duomenų kiekiai ir jų analizė tampa didele problema. Lietuvoje esantys darbdaviai šiandien įvardija aiškų didžiuosius verslo duomenis apdirbti ir analizuoti gebančių specialistų trūkumą.

Kvalifikuotų didžiųjų verslo duomenų specialistų poreikį patvirtina verslo įmonių ir viešojo sektoriaus institucijų, tokių, kaip Valstybinė mokesčių inspekcija, IBM, „Intermedix“, „Western Union“, „Baltic Logistic Solutions“, „Adform“ ir kitos.

Tuo tarpu pasaulio mastu, duomenų analizės specialistų poreikis per pastaruosius penkerius metus išaugo net 350 proc. Negana to, prognozuojama, kad šis poreikis ir toliau smarkiai augs.

Paklausios specialybės

Antroji KTU magistrantūros studijų programa Energijos technologijos ir ekonomika Vilniuje padės rengti profesionalius energetikus, išmanančius ekonomiką ir jos veikimo principus. Studijų absolventai turės išsamių tarpdalykinių žinių apie energijos gamybos, perdavimo, skirstymo ir efektyvaus vartojimo technologijas ir ekonomiką, gebės įgytas žinias ir įgūdžius integruoti bei taikyti sprendžiant technologines ir ekonomines energetikos sektoriaus problemas.

Būsimaisiais absolventais jau dabar yra susidomėjusios LR Energetikos ministerija, Ūkio ministerija, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija bei įmonės: „Litgrid“, „Lietuvos energija“, „Enefit“, „Elektrum Lietuva“, „ESO“, „Energijos skirstymo operatorius“, „Lietuvos geležinkeliai“.

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė taip pat pažymi, kad ypatingai didelio vilniečių susidomėjimo sulaukė Apskaitos ir audito magistrantūros studijų programa, rengianti tarptautinio lygio apskaitos ir audito profesionalus bei vienintelė Lietuvoje suteikianti galimybę studentams įgyti prestižinę ACCA (angl. Association of Chartered Certified Accountants) kvalifikaciją ir gauti septynis iš devynių privalomų apskaitininko profesionalo egzaminų užskaitymus.

Tiek Kaune, tiek Vilniuje sutelktos pagrindinės audito bei apskaitos kompanijos labai domisi šia studijų programa, atitinkančia griežtus tarptautinius ACCA standartus, kurios metu rengiami apskaitos ir audito profesionalai, turintys užtikrintą pranašumą darbo rinkoje.

Įmonės, su kuriomis bendradarbiauja KTU ir kurioms rengiami būsimi aukšto lygio apskaitos ir audito specialistai: „Lietuvos energija“, „Ernst&Young“, „Deloitte“, „PwC“, „KPMG“, „Western Union“, „Citco“ bei kitos.

KTU airlines
KTU airlines
© KTU archyvo nuotrauka

Programų paketą sostinėje plės

Kita KTU magistrantūros studijų programa, kuri nuo rudens taip pat bus prieinama studijuojantiems Vilniuje – Informacijos ir informacinių technologijų sauga.

J. Šiugždinienės teigimu, atsižvelgiant į esamą informacinių technologijų (IT) specialistų paklausą ir į didėjantį Vyriausybės dėmesį šiems specialistams, Informacijos ir informacinių technologijų saugos programa pasitarnaus tiems studentams, kurie norės pakoreguoti turimą kvalifikaciją ir papildyti žinias IT saugos srityje.

Tarpdisciplininę studijų programą, kuri taip pat bus vykdoma ir nuotoliniu būdu, pasirinkę studentai įgys ne tik IT sistemų ir saugos, bet ir rizikos valdymo kompetencijų.

KTU studijų prorektorė J. Šiugždinienė patikino, kad KTU studijų programų paketą Vilniuje ateityje planuojama plėsti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sužinojusi kainą avalynės taisykloje panoro griebti batus meistrui iš rankų ir bėgti (102)

Pirkdami naujus batus dažnai nepagalvojame, kad kaina, kurią sumokame už naują pirkinį,...

Konservatoriai bandys atgaut Kauną: ėmėsi Liudo Mažylio (555)

Vasario 16 aktą suradęs ir visos Lietuvos žvaigžde tapęs profesorius Liudas Mažylis sulaukia...

Misija „Išsilaikyti aštuntuke“: kiek pergalių trūksta „Žalgiriui“ ir kokia vieta gresia? penki scenarijai, apklausa (29)

Iki Eurolygos reguliariojo sezono pabaigos liko viso labo trys savaitės arba keturi turai. Tačiau ir...

Rusijos santykiai su JK: Putinas nebijo, o be reikalo (151)

Greita Jungtinės Karalystės ministrės pirmininkės Theresos May reakcija į mėginimą Solsberyje...

Turtingos amerikietės pagrobimas sukrėtė visą šalį, tačiau mįslingiausi įvykiai prasidėjo po to (31)

Tai Patty Hearst. Buvo 1975 metų rugsėjis, Federalinis tyrimų biuras ( FTB ) ką tik buvo ją...

Jazzu papasakojo apie tikrąją išsiskyrimo su Somovu priežastį ir nuskustus plaukus: neberandi vietos ten, kur visada buvo tavo namai (86)

Po grandiozinių atsisveikinimo koncertų į Tailandą išskridusi atlikėja Justė Arlauskaitė –...

Atkirto Skverneliui: pažiūrėkite, kaip vyksta vaiko pinigų teikimas papildyta (73)

Kilus diskusijoms, kas kaltas, kad tėvams net tris mėnesius vėluojama išmokėti vadinamuosius...

Tyrimas: kurie vitaminai beverčiai ar net pavojingi sveikatai, o kurie būtini? (2)

Po kelis dešimtmečius trukusių tyrimų nerasta svarių įrodymų, kad vitaminai ir papildai yra...

Buvusi Hawkingo žmona: santuoka gali baigtis ir vis tiek būti sėkminga (16)

„Pažvelk, ką mes nuveikėme“. Visi, iki tol tramdę ašaras, žiūrėdami finalinę juostos...

Sugrįžta žvarbūs orai (18)

Šeštadienio rytą visoje Lietuvoje buvo giedra. Tačiau įdienojus padaugės debesų ir kai kur...