aA
Pasaulyje augant konkurencijai dėl aukščiausio lygio tarptautinių verslo ekspertų, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) dar prieš 10 metų ėmėsi lyderystės ir kartu su Baltijos vadybos institutu (BMI) pradėjo vykdyti unikalią, vienintelę Lietuvoje Vakarų Europos lygio tarptautinę Vadovų mokymo programą (angl. Executive Master in Business Administration, EMBA), skirtą įmonių aukščiausio lygio vadovams.
VDU
© VDU

Šią Verslo vadybos magistrantūros programą vykdo penkių Europos verslo mokyklų konsorciumas: Paryžiaus, Kopenhagos, Belgijos Liuveno verslo mokyklos, Norvegijos ekonomikos ir verslo vadybos mokykla ir VDU. BMI absolventai gauna visų instituto steigėjų patvirtinamą sertifikatą ir VDU magistro diplomą.

Ši programa yra pripažinta geriausia aukščiausio lygio vadovų magistrantūra visose Baltijos šalyse, o jos absolventų tinklą sudaro daugiau nei 600 alumnų, vadovaujančių įmonėms daugiau nei 30 šalių. Statistika rodo, jog dar studijų metu EMBA studentų atlyginimai auga trečdaliu, o 48 proc. jų sėkmingai kyla karjeros laiptais. Tai taip pat yra vienintelės studijos Baltijos šalyse, kurioms suteikta tarptautinė penkerių metų EPAS akreditacija, pripažįstanti pasaulinio lygio vadybos studijų standartus.

„Programos sėkmė rodo, jog VDU turi didžiulį potencialą sėkmingai atliepti visų studijų rinkos dalyvių poreikius ir lūkesčius. Augindamas ir ugdydamas visapusiškai išsilavinusią, ambicingą, smalsią ir talentingą jaunąją kartą, VDU formuoja ir Lietuvos lyderių – aukščiausio lygio vadovų – branduolį, suteikdamas visuminį, strateginį organizacijų valdymo mąstymą, griaudamas stereotipus, atverdamas tarptautines tendencijas profesionalams, kurie tai čia ir dabar įgyvendina savo vadovaujamose įmonėse“, – paaiškina VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė doc. dr. Rita Bendaravičienė.

Prie studijų programos įgyvendinimo dirba geriausi, labiausiai patyrę ir profesionaliausi VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto dėstytojai. Fakulteto konkurencingumas taip pat išsiskiria ir tarptautiniu mastu: pasauliniame reitinge „Eduniversal“ jam suteiktas trijų palmės šakelių įvertinimas, kuris skiriamas puikioms verslo mokymo įstaigoms, turinčioms sustiprintą tarptautinę įtaką. Paskaitos ir projektai, kurie vykdomi fakulteto studijų metu, yra stipriai orientuoti į praktiką, realią verslo veiklą, jų metu ilgametėmis ir solidžiomis patirtimis dalinasi akademinės bei verslo srities ekspertai.

VDU
VDU
© VDU

Vytauto Didžiojo universiteto rektoriaus prof. Juozo Augučio teigimu, BMI ir universiteto bendradarbiavimą taip pat lėmė faktas, kad VDU turi daugiausiai patirties organizuojant visapusiškas laisvųjų menų (lot. artes liberales) studijas, kurios suteikia įvairių sričių žinių. Kai dar daugiau nei prieš 20 metų išeivių mokslininkų pastangomis universitete buvo įdiegta Harvardo modeliu grįsta studijų sistema, Lietuvoje tai buvo visiška naujovė, tačiau dabar vis daugiau darbdavių suvokia, jog darbuotojams reikalingos ir ekonomikos, ir kitų socialinių, humanitarinių ar technologinių mokslų žinios.

„Mes didžiuojamės tuo, kad į Lietuvos aukštąjį mokslą atnešėme daug esminių naujovių, pradedant didžiulių humanitarinių-socialinių mokslų skylių, atsivėrusių po ilgo sovietinio periodo, užlopymu ir tęsiant daugybe inovacijų studijose. Pavyzdžiui, dabar visiems suprantama ir visuotinai diegiama trijų pakopų studijų sistema (bakalauro, magistro, daktaro) atėjo į Lietuvą per VDU. Mūsų universitetas taip pat buvo pradininkas, o dabar ir lyderis diegiant tarpdiscipliniškumą, tarptautiškumą studijose ir mokslo tyrimuose – ne veltui VDU iki šiol išlieka vieninteliu šalyje visapusišką išsilavinimą teikiančiu ir tarptautiškiausiu universitetu ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione “, – vardijo VDU rektorius.

Kaip teigia baigusieji EMBA studijas, ši programa yra unikali ir specialiai pritaikyta patyrusiems, ambicingiems vadovams, patenkinant aukščiausios klasės reikalavimus. „Žinios ir įgūdžiai, kuriuos įgijau, man labai padeda kasdien priimant verslo sprendimus. Tarp daugybės privalumų – galimybės kurti savo kontaktų tinklą ir draugiška atmosfera paskaitų metu“, – teigė jos absolventas Vytautas Lygnugaris, laivininkystės kompanijos „Limarko“ generalinis direktorius.

Užtikrinant didesnį patrauklių ir populiarių studijų prieinamumą, nuo 2016 m. VDU pradeda vykdyti studijas Vilniuje – jau dabar didelio susidomėjimo sulaukė bakalauro studijų programos Ekonomika, Europos ekonomika ir finansai (anglų kalba), o nuo 2017 m. pavasario Vilniuje bus pradėtos ir podiplominės vadybos magistrantūros studijos bei nauja tarpdisciplininė verslo valdymo ir informacinių technologijų programa, skirta viduriniosios grandies vadovams.

Vytauto Didžiojo universitetas rudenį pristatys dar vieną naujovę, pradės veikti „Academia Cum Laude“ – unikali ir pirmoji individualių studijų sistema Lietuvoje, kuri sujungs dviejų geriausių pasaulio universitetų, Kembridžo ir Harvardo, studijų modelius ir leis studentams patiems pasirinkti, kaip studijuoti – plečiant ar gilinant savo žinias. Studentai galės rinktis dalykus artes liberales principu ir visų studijų metu dirbti su pasirinktu kuratoriumi – savo srities profesionalu, aukščiausio tarptautinio lygio mokslininku, tyrėju ar pripažintu menininku. Akademijos vadovas – prof. Leonidas Donskis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Išaušo istorinio vizito diena: kuo Pranciškus skiriasi nuo pirmtakų (24)

Nusistovėję stereotipai esą popiežius, jų aplinką supa didžiulė prabanga.

Po kelionės keltu – lietuvės perspėjimas: nepasitikrinę prarasite nemažai pinigų (51)

Naują būdą keliauti atradusi vilnietė Justina pasijautė išleidusi daugiau nei turėjo. Pasak...

Orai: temperatūra per parą kris 10 laipsnių kiekvieną dieną šals vis labiau (21)

Labai šiltas dienas keis lietingos ir vėsios. Rugsėjo 22 dieną termometrai rodys 10 laipsnių...

Vilniaus centre „pabiro plytos“: neklusnius vairuotojus tramdė net policijos švyturėliais (27)

Artėjant šeštadieniniam popiežiaus Pranciškaus vizitui Vilniuje, pagrindinėse sostinės...

Pasipiktino prabangiais modeliais su „vardiniais“ elektromobilių numeriais, bet „Regitra“ atrado kitą bėdą (171)

Prabangūs BMW, „ Audi “, „Porsche“ su elektromobiliams skirtais valstybinio numerio...

Jauna šeima: kaip pasiruošti susitikimui su popiežiumi (296)

Į susitikimus su rugsėjo 22–23 dienomis Lietuvoje viešėsiančiu popiežiumi Pranciškumi...

Moterų siaubas Klaipėdoje: mieste siautėja ginkluotas užpuolikas (106)

Po moters, šeštadienį vežimėlyje stūmusios vaiką, kraupios akistatos su užpuoliku Klaipėdos...

Nuslėptas dokumentas parodė tikrąjį rusų sukčiavimo mastą: JAV trūko kantrybė (181)

Jungtinių Tautų ekspertų grupės parengtoje ataskaitoje konstatuojama, kad Šiaurės Korėja...

Tragišką kūdikio pagrobimo istoriją lig šiol gaubia daug paslapčių (7)

Nors įtariamasis buvo identifikuotas, teisiamas ir pripažintas kaltu, vėliau jam įvykdyta mirties...

Naujausias Kepenio užmojis – tam nepritaria net medikai (272)

Alternatyvia Lietuvoje laikoma ajurvedos medicina randa kelią į Lietuvos Seimą. Parlamentaras...