Įrodymai po kilusio skandalo: Lietuvoje tikrai netrūksta pasakiškų vaizdų

 (31)
Pasklidus žiniai apie tai, kad užsienio valstybėms kurtame reprezentaciniame filmuke apie Lietuvą esantys vaizdai yra visai ne mūsų šalies, DELFI dalinasi unikaliomis mūsų šalies fotografijomis. Juk Lietuva - išties unikali savo gamta ir tobulu kraštovaizdžiu.
Nuostabi Lietuvos gamta
© DELFI montažas

Mūsų šalies bioįvairovė labai gausi ir turtinga. Be to, vienas kitą vejantys metų laikai nuolat keičia, gražina kraštovaizdį.

Kilus skandalui, kad Lietuvos vardui populiarinti ir skatinti turizmui skirtas projektas „Real is beautiful“ praturtintas užsienio agentūrų nuotraukos su visai nelietuviškais vaizdais ir kraštovaizdžiais, pasipylė kritikos lavina.

Tačiau Lietuva turtinga ežerais, upėmis, augalų, gyvūnų rūšimis. Čia tikrai yra kuo grožėtis ir branginti. Todėl DELFI dalijasi savo bei kitų autorių mūsų šalį, augalus ir gyvūnus, įamžinančiomis nuotraukomis.

Mūsų aplinka

Ar žinote, kodėl į tablečių buteliuką dedama vatos (17)

Jei atidarę naują vaistų buteliuką iš pradžių pamatote ne tabletes, o vatos gumulėlį, šiandien jau galite nebegalvoti, kokia šio daikto paskirtis – greičiausiai tai tiesiog duoklė istorijai.

Išvyka savaitgaliui: piliakalniai, kuriuos tikrai verta aplankyti (8)

Norint suskaičiuoti kai kurių rajonų piliakalnius, kai kada užtenka ir vienos rankos pirštų, o štai Raseinių rajone yra net 25 piliakalniai. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone ir kviečia juos aplankyti, rašoma pranešime spaudai.

Paprasti būdai, kaip patiems užsiauginti vertingų grybų (47)

Jei labai mėgstate grybus, bet nenorite eiti į mišką, juos galite užsiauginti čia pat, savo sode. Mikologė Reda Iršėnaitė papasakojo apie kelis grybų auginimo būdus ir priežastis, kodėl grybai gali ir neaugti.

Lėkštėje tykantis pavojus: nemaloni tiesa apie populiarią žuvį (62)

Didinga mūsų Baltijos jūra dažnai laikoma bene labiausiai užteršta visame pasaulyje. Todėl kartais nė nesusimąstome, kad Baltijoje plaukiojančios žuvys gali būti užterštos ir drąsiai jas tiekiame ant stalo. Maža to, tikėtina, kad didžioji dalis žmonių nė nežino, kad dioksinais ir furanais užteršta žuvis ilgainiui gali sukelti vėžį, nervines sistemos problemas bei įvairias mutacijas.

Du dalykai, kuriuos reikia žinoti norint iš namų išvyti nekviestus svečius (12)

Skruzdėlėms iš žmonių reikia dviejų joms gyvybiškai svarbių dalykų – šilumos ir maisto, todėl radusios menkiausią galimybę patenkinti savo poreikius, skruzdėlės ima jaukti žmonėms gyvenimą. Kaip to išvengti?