Kas taps Austrijos „barzdotos moters“ Conchitos Wurst įpėdiniu ir sužavės 200 mln. žiūrovų visame pasaulyje, kad šeštadienį Vienoje laimėtų 60-ąjį „Eurovizijos“ dainų konkursą?
Švedijos atstovas Mansas Zelmerlowas
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Austrijos sostinei ruošiantis šio kasmetinio tviskančio, tačiau dažnai dėl kičo peikiamo renginio finalui, didžiausia sėkmė prognozuojama keliems iš 27 jame pasirodysiančių atlikėjų.

Favoritas – Švedijos dainininkas

Švedija yra penkiskart laimėjusi „Euroviziją“, tai ir grupės ABBA pergalė 1974 metais, todėl šios šalies galimybės visuomet gerai vertinamos. Šiemet jai atstovaujantį Mansą Zelmerlową reikėtų atkreipti dėmėsį – jeigu tik jis nepamirš pasitikrinti savo kelnių užtrauktuko.

„Mane palaiko daugybė žmonių namuose, Švedijoje, ir jie tikriausiai galvoja, kad laimėsiu. Aš nesu toks tikras“, – kukliai sakė M. Zelmerlowas. Jis įsitikinęs, kad sėkmę gali prišaukti „tikrindamas savo (kelnių) užtrauktuką, gal apie 50 kartų“.

Narsi lenkė

Monika Kuszynska – kovingai nusiteikusi konkurso dalyvė, kuri yra įsitikinusi, kad jokie nereikšmingi dalykai, tokie kaip neįgaliojo vežimėlis, prie kurio ji buvo prikaustyta patekusi į automobilio avariją 2006 metais, negali sutrukdyti jos atstovaujamai Lenkijai iškovoti pirmosios pergalės „Eurovizijoje“.

„Savo pasirodymą laikau įrodymu, kad įmanoma neprarasti ūpo ir gyventi visavertį gyvenimą, netgi kai likimas suduoda jums skaudų smūgį“, – sakė 35 metų dainininkė.

Australijos dievaitis

Eurovizija“ jau seniai yra peržengusi Europos geografines ribas, bet šiemet organizatoriai pranoko save, suteikdami ypatingą galimybę dalyvauti Australijai.

„Man teko laimė koncertuoti įvairiausiose scenose, bet kai įžengi į „Eurovizijos“ sceną, tai nepanašu į nieką, ką kada nors esu daręs savo gyvenime“, – sakė estrados dainininkas Guy Sebastianas, buvęs muzikos talentų konkurso „Australijos dievaitis“ (Australian Idol) nugalėtojas.

Jokios politikos – mes armėnai

„Eurovizijai“ politika nėra svetima, ir nors Armėnija neigia, kad jos pasirodymas kaip nors susijęs su masinėmis armėnų žudynėmis, dėl kurių kaltos prieš 100 metų Osmanų imperijos pajėgos ir kurias Turkija atsisako pripažinti genocidu, daugelis galvoja kitaip.

Grupės „Genealogy“, kurios šeši nariai priklauso armėnų diasporai, pristatomos dainos originalus pavadinimas „Don't Deny“ (Neneik).

Armėnija pakeitė jį į „Face the Shadow“ (Šešėlio veidas), sakydama, kad nori pašalinti bet kokias politines užuominos.

„Gerga mergatė“ iš Rusijos

Ukrainos krizė ir Rusijos pozicija gėjų teisių atžvilgiu aptemdė Rusijos pasirodymą per praėjusių metų „Euroviziją“, kurioje tos šalies atlikėjos buvo nušvilptos.

Tačiau šiemet Polina Gagarina tikisi sužavėti Maskvos kritikus daina apie taiką „A Million Voices“. Iki šiol jai gerai sekėsi, todėl P. Gagarina pateko į finalą.

„Akivaizdu, kad esu dainininkė, aktorė, mama ir galbūt gera mergaitė, – sakė ji. – Mano daina – apie milijoną balsų, kurie kalba ta pačia kalba, meilės kalba.“

Nervingas 19-asis pasirodymas

Didžiojoje Britanijoje „Eurovizija“ paprastai per daug nesureikšminama, bet praėjus 18 metų po grupės „Katrina and the Waves“ pergalės, grupė „Electro Velvet“ gali tikėtis pakartoti tą sėkmę su lengvai įsimenama elektrosvingo stiliaus daina „Still in Love with You“.

„Dabar 60-ieji („Eurovizijos“) metai – taigi, metai, kai reikia švęsti. Manau, kad mes pateiksime gana šventišką dainą ir vakarėlio atmosferą“, – sakė Bianca Nicholas, kuri pasirodys kartu su atlikėju Alexu Larke'u. Pastarasis mėgsta persikūnyti į roko grupės „The Rolling Stones“ lyderį Micką Jaggerį ir dirba mokytoju.

Italijos operos trio

Lažybų organizatoriai taip pat prognozuoja sėkmę grupei „Il Volo“ – sėkmingam „popoperos“ trio, bendradarbiavusiam su Barbra Streisand ir kitais garsiais atlikėjais. Manoma, kad šis kolektyvas suteikia Italijai neblogų galimybių pirmąkart per pastaruosius 25 metus laimėti „Euroviziją“ su daina „Grande Amore“ (Didi meilė).

„Būti čia – išsipildžiusi svajonė. Stengsimės kuo geriausiai atstovauti Italijai. Tikimės, kad jums patiks mūsų daina, o mes ketiname parodyti savo „Grande Amore“, savo didžiąją meilę“, – sakė šio trio narys Piero Barone.

Daugiau naujienų – „Facebooke“.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vakarą praleidau ligoninės priimamajame: prakaito, alkoholio, šlapimo kvapai ir ilgas laukimas (31)

Niekas nenorėtų ten patekti. Nei kaip pacientas, nei kaip lydintysis. Bet kartais ne pačioje...

Mokesčių inspekcija paskaičiavo: jei 12 eurų mokate už kepsnį – turėtų atnešti du kilogramus mėsos (27)

Palangos verslininkų noras per vasarą užsidirbti visiems metams padarė meškos paslaugą visos...

Orai tradicijų nelaužys – per Jonines bus vėsu ir šlapia (3)

Šventinis savaitgalis gražiais ir saulėtais orais nelepins, šilta taip pat nebus. Šalyje vyraus...

Ji turėjo gimti mirusi: sukrečianti po aborto išgyvenusios naujagimės istorija (74)

Kai Melissai Ohden suėjo 14 metų, ji sužinojo šokiruojančią tiesą – jos motina nutraukė...

Papiktino 100 eurų reikalavimas už staliuko rezervaciją: gal nevaidinkite čia Niujorko ar Londono (152)

Bent kartą gyvenime kavinėje ar restorane daug kam tenka rezervuoti staliuką kokiam nors...

Apie svarbią organizmui medžiagą žino ne visi: trūkumas vargina, bet jį pastebėti sunku (9)

Galbūt apie tai nesusimąstėte, tačiau priežastis, kodėl jums norisi saldumynų, esate pavargę...

Sinoptikai neišgąsdino: Palangoje – būriai poilsiautojų ne tik iš Lietuvos (21)

Ketvirtadienio vakarą lietaus nuplautoje Palangoje buvo galima sutikti vos vieną kitą praeivį,...

Šveicarai atsitiesė po šalto dušo ir paguldė ant menčių Serbiją (119)

Penktadienio vakarą Kaliningrade vykusiose paskutinėse pasaulio futbolo čempionato E grupės...

Po veidmainiškų Gražulio išvedžiojimų – kandūs internautų kirčiai (792)

Po to, kai Seimo narys Petras Gražulis prisipažino su palangiške Birute Navickaite susilaukęs...

Sunku užgniaužti pavydą: mokykla Danijoje sukels tikrą perversmą (34)

Žvelgdami atgal į savo vaikystę, tikriausiai prisimename, kad daugiausia patirties mums pavyko...