„Į Lietuvą grįžti Kalėdoms norime, tačiau tai per brangus malonumas“, - tokią poziciją išsakė kalbinti emigrantai. Dauguma jų metų pabaigos šventes svečiose šalyse sutiks jau ne pirmą kartą.
Sugrįžusius emigrantus Kauno oro uoste pasitiko orkestras
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)

Tuo tarpu kalbintų keliones planuojančių agentūrų atstovai tikina jaučiantys bilietų pirkimo ir išvykų planavimo pagyvėjimą. Pasak specialistų, norintiems per šventes grįžti į Lietuvą, šiuo metu įsigyti bilietus yra pats palankiausias metas. Artėjant šventėms jie dar labiau brangs.

Planuose – kelionės į kitas šalis

Daugiau nei 4 metus Danijoje gyvenantis, šiuo metu studijuojantis ir dirbantis Dominykas Vaitkus pasakojo, kad per tą laiką, kol buvo išvykęs, Lietuvoje Kalėdas šventė tik vieną kartą.

„Žinoma, smagiau švęsti Lietuvoje, kur šeima, draugai ir yra šilta širdžiai. Tačiau dažniausiai dėl darbo, didelių bilietų kainų ir studijų negaliu grįžti būtent per Kalėdas ar Naujuosius metus“, - pasakojo vaikinas.

Jis tikina pastebėjęs, kad prieš šventes lėktuvų bilietų kainos gerokai išauga. Tad jeigu planuoja Kalėdas švęsti Lietuvoje, bilietų pradeda ieškoti dar rugsėjį ar spalį. Tačiau taip anksti pirkti bilietų jis negali dėl to, kad išvykti gali sutrukdyti darbas. Vaikinas ne tik studijuoja, bet ir traukiniuose kloja lovas bei valo kupė.

„Pamatęs lėktuvų bilietų kainas neretai pamąstau, kad geriau jau vykti į kokias kitas Europos šalis ir šventes sutikti įdomiau. Bilietai į Čekiją ar Vokietiją būna netgi pigesni nei į Lietuvą. Ir šiaip, jau šiek tiek atsibodo šventes sutikti Danijoje, tad gal jų susitikimas kitose šalyse paįvairintų Kalėdas“, - idėjomis dalijosi D. Vaitkus.

Pasiilgsta švenčių Lietuvoje

Galimybę Kalėdas leisti kitose šalyse nei Lietuvoje ar Didžiojoje Britanijoje, kur dabar gyvena, iš karto atmetė Jovita Strelčiūnaitė. Daugiau nei tris metus ne Lietuvoje gyvenanti, šiuo metu Londone studijuojanti ir dirbanti mergina patikino, kad nors šventes švęs ne gimtinėje, širdyje vis tiek bus kartu su lietuviais.

„Dirbu restorane, o Kalėdos – labiausiai užimtas laikas, tad jei norėčiau atostogų, turėčiau apsvarstyti išėjimą iš darbo. Jau antras Kalėdas švęsiu Londone, man čia gera, nes turiu gerą darbą, tad niekur net nesinori išvykti. Tačiau, aišku, pasvajoju apie Kalėdas Lietuvoje. Juk ten namai! Žinoma, laukia šeima, draugai ir labai pasiilgstu tos dvasios, kuri būna Kalėdas leidžiant su šeima“, - patikino J. Strelčiūnaitė.

Ji pasakojo pažįstanti nemažai žmonių, kurie per šventes mieliau rinktųsi išvykti į egzotines šalis nei grįžti į gimtinę. Dar kitas populiarus sprendimas – pataupyti ir namo grįžti netrukus po švenčių, kuomet bilietų kainos būna gerokai mažesnės.

Bilietai tik brangsta

Pirmąsias Kalėdas ne Lietuvoje šiemet planuoja ir Dalius Grybas. Vaikinas vasarą praleido dirbdamas Graikijoje, o vos po savaitės atostogų Lietuvoje išvyko į Olandiją. Kol kas tris mėnesius šioje šalyje studijuojantis D. Grybas patikino krauti lagaminų ir vykti į Lietuvą Kalėdoms neplanuoja.

„Pasiliksiu Olandijoje, nes turėsiu ruoštis egzaminams ir taip nėra galimybių. Norėčiau grįžti į Lietuvą. Pasiilgau gimtinės, draugų esu ilgai nematęs. Tačiau kol kas numatomi Kalėdų planai – šventė su tokiais pat studentais kaip ir aš. Kadangi gyvenu su bendraamžiais iš skirtingų šalių, turėtų būti labai įdomios ir netradicinės šventės. Aišku, bus įdomu ir keista vien todėl, kad tai bus pirmos Kalėdos ne su šeima“, - pasakojo vaikinas.

Jis patikino jau kuris laikas stebintis bilietų į Lietuvą kainas ir kas dieną jos tik didėja. Vaikino teigimu, norint nusipirkti pigius bilietus į Lietuvą, jų reikia ieškoti likus trims ar keturiems mėnesiams iki išvykimo datos.

Gali kilti sunkumų 

Tai, kad bilietai prieš šventes gerokai pabrangsta, patvirtino ir Turizmo agentūrų tinklo „West Express“ rinkodaros vadybininkė Julija Čižienė. Ji pasakojo, kad jos atstovaujama įmonė moko klientus Kalėdinėmis ir Naujametinėmis kelionėmis rūpintis iš anksto, tačiau šie lūkesčiai nevisuomet išsipildo.

J. Čižienės teigimu, metų pabaigoje bene visi pasaulio žmonės susiruošia keliauti, tad nereikėtų piktintis, kad ir bilietų kainos būna aukštesnės, ir pasirinkimas mažesnis.

„Visada yra žmonių, kurie nusprendžia šventes praleisti kitur paskutiniu momentu. Aišku, jiems tenka patirti stresą, nes noras išvykti didelis, o galimybės ribotos, dažnai tenka permokėti. Labai retai kada poilsinei kelionei per Naujuosius metus būna paskutinės minutės pasiūlymų. Kalėdos Lietuvoje vis dar šeimos šventė, kai nedažnas ryžtasi išvykti kitur, tad tikimybė iškeliauti didesnė nei per Naujuosius metus. Tačiau per šventes keliauja ne tik lietuviai, bet visas pasaulis, tad net pavykus gauti lėktuvo bilietus už priimtiną kainą, „pastringama“ ieškant viešbučio“, - pasakojo rinkodaros vadybininkė.

Metas planuoti keliones – dar tinkamas

Jai pritarė ir Rimvydas Širvinskas, geriau žinomas kaip keliautojas Makalius. Vaikinas pasakojo, kad bilietų pirkimo suaktyvėjimas šiuo metu tikrai jaučiamas, tačiau jis nemano, kad tam įtakos daro artėjančios šventės.

„Veikiau vėstant orams ir baigiantis kelionių sezonui labai atpinga skrydžiai ir apgyvendinimas. Tuo galima pasinaudoti ir aplankyti išsvajotąjį Paryžių ar Romą. Kai kur viešbučių kainos stipriai nukrenta nuo lapkričio“, - patikino R. Širvinskas.

Kalbėdamas apie šventinių kelionių planavimą jis pabrėžė, kad šiuo metu yra pats tokių kelionių pirkimo įkarštis, tačiau kartu ir tinkamiausias laikas jas planuoti.

„Kainos kol kas yra padorumo ribose“, - patikino kelionių planuotojas.

Populiariausios kryptys – Jungtinė Karalystė ir Airija

Kauno oro uosto komercijos vadovė Jūratė Bubulienė patikino, kad šventiniu laikotarpiui nuo gruodžio vidurio iki sausio antrosios savaitės, kaip ir kasmet, Kauno oro uoste stebimas keleivių srauto augimas.

„Jam įtaką daro ne tik didesnis lėktuvų užpildymas numatytais reguliariais maršrutais, bet ir aviakompanijų skiriami papildomi reisai. Šiemet aviakompanijos „Ryanair“ skrydžių tvarkaraštyje yra numatyta per 20 papildomų reisų šio žiemos sezono metu vykdomomis kryptimis“, - pasakojo J. Bubulienė.

Remiantis kompanijos tyrimais, šiemet populiariausiais maršrutais išlieka Jungtinės Karalystės kryptys bei Airija. Taip pat papildomi reisai skiriami ir Oslo Rygės bei Frankfurto Hano kryptimis.

Lietuviai vyksta ir į Vokietiją bei Daniją

Vilniaus oro uosto komunikacijos koordinatorė Greta Babarskaitė pasakojo, kad artėjant didžiausioms metų šventėms – Kalėdoms ir Naujiesiems metams – kelionių bumas auga. O ši tendencija, be abejo, smarkiai jaučiama oro uoste: didėja keleivių srautas, daugiau žmonių keliauja šeimomis.

„Pernai metų gruodį absoliučiu atvykstančių ir išvykstančių keleivių srautų lyderiu buvo Londono kryptis (atvyko daugiau negu 9,5 tūkst., išvyko – beveik 8 tūkst. keleivių per mėnesį). Nedaug atsilieka Frankfurtas – atvyko virš 6 tūkst. keleivių, išvyko – kiek daugiau negu 5 tūkst. žmonių. Trečiąją vietą užima Kopenhagos kryptis – atvyko daugiau negu 4,5 tūkst., išvyko – 3,8 tūkst. keleivių. Ketvirtoje vietoje – Dublinas“, - pasakojo G. Babarskaitė.

Jos teigimu, Londonas ir Dublinas išlieka ryškiai „emigrantinės kryptys“. Tačiau keliones į Frankfrutą ir Kopenhagą reikėtų vertinti dvejopai. Vieną vertus – tai populiarūs tranzitinių kelionių oro uostai, kita vertus – šios kryptys taip pat aptarnauja „emigrantinį“ srautą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Der Spiegel“ apie įtemptus Merkel ir Trumpo santykius: liko tik linkėjimai nuo Ivankos

Nors JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel nuolat pabrėžia,...

Gaisras degalinėje: liepsnos stipriai sužalojo vyriškį ir nepilnametę (26)

Šeštadienį Prienų rajone, Mardosų kaime, „Milda“ degalinėje, užsiliepsnojo kemperis....

Kainų statistika privertė aiktelėti: Panevėžyje brangiau nei Vilniuje? (126)

„Tikiu tik ta statistika, kurią pats suklastoju“, – sakė žinomas Anglijos politikas Vinstonas...

Iš kojų verčiančios vestuvių akimirkos: kai nuotraukos priverčia raudonuoti iš gėdos (42)

Dažniausiai vestuvių nuotraukose pozuojantys jaunieji ir svečiai atrodo it nulieti modeliai,...

Lenktynėse Palangoje – ir gausi Matijošaičių šeima su 2 mėn. sūnumi: garsiam tėčiui teko keisti gyvenimo būdą (82)

Palangoje nenutyla lenktyninių bolidų variklių garsai – vykstančias „1006 km“ lenktynes...

Babčenkos prisiminimai iš Čečėnijos karo: ten viešpatavo sadistiniai impulsai ir nežabotas godumas (171)

Leidykla „Briedis“ pristato naujieną – knygą „Karas. Čečėnijos tragedija“. Tai...

Įvertino, dėl ko Lietuvoje įvyksta nemažai avarijų

Specialistai sako, kad Lietuvoje nemažai tragiškų avarijų įvyksta dėl vairuotojų budrumo stokos.

Birželį vestuves atšokusi Vasha jau parduoda suknelę: susidomėjusiai nuotakai teks pakloti apvalią sumą (14)

Birželio 30 d. vestuves su mylimuoju, krepšininku Ronaldu Rutkausku atšokusi dainininkė Gabrielė...

Pentagonas siūlo netaikyti sankcijų kai kurioms šalims, perkančioms Rusijos ginkluotę (29)

JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas (Džeimsas Matisas) penktadienį pasisakė už...

Pasižvalgykime, kokios kainos Vilniaus, Palangos ir užsienio turguje (124)

Atrodo, kad maisto turgūs įgavo antrą kvėpavimą. Vis daugiau žmonių, tame tarpe ir jaunimo,...