Šiandien rinkoje veikia daug įvairių įmonių ir įstaigų, didėja tarpusavio konkurencija. Aktualu tampa samdytis profesionalius, besidominčius naujovėmis buhalterius, nes be jų teikiamos informacijos neįmanoma priimti tinkamų valdymo sprendimų, numatyti įmonių veiklos strategijų, prognozių ir perspektyvų.
© Shutterstock nuotr.

Buhalteris – vienas svarbiausių darbuotojų įmonėje. Todėl Vilniaus kolegija yra išsikėlusi tikslą parengti analitiškai mąstančius tiek nacionalinės, tiek tarptautinės apskaitos specialistus, gebančius dirbti verslo bei viešojo sektoriaus įmonėse ir įstaigose.

Buhalterinės apskaitos studijų programa – viena iš praktiškiausių, užtikrinanti sėkmingą integraciją į darbo rinką. Studijos skirtos turintiems tikslą tapti profesionaliais buhalteriais, apskaitininkais, auditoriaus padėjėjais ar norintiems steigti buhalterinių paslaugų įmones, teikti buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas kitų sričių įmonėms ar įstaigoms.

Buhalterinės apskaitos programos studentai Vilniaus kolegijoje mokosi verslo ekonomikos, vadybos, rinkodaros, studijuoja finansų rinkas, finansų valdymą, auditą ir vidaus kontrolę, apskaitą ir kitus aktualius dalykus. Be studijų krypties disciplinų, labai reikšmingą buhalterinės apskaitos programos dalį sudaro kitų dalykų praktinis mokymas (pvz., įmonės veiklos modeliavimas, verslo projektai).

Studentai mokosi dirbti įmonės veiklos modeliavimo programomis „Kietas riešutas“, „SimVenture“. Be to, studentai lavina įgūdžius dirbdami šiuolaikinėmis kompiuterinės apskaitos programomis, atlieka profesinės veiklos praktiką įvairiose verslo organizacijose, apskaitos ir audito paslaugas teikiančiose įmonėse, taip pat Vilniaus kolegijoje įkurtose verslo praktinio mokymo firmose „VIKO Bankas“ ir „VIKO Drauda“.

Verslo praktinio mokymo firmos – tai praktinio mokymo priemonė ir vieta praktikantams dirbti ir mokytis. Taip lavinami įgūdžiai, kurių dėka būsimi specialistai įgyja daugiau galimybių įsidarbinti.

,,Studijos Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete reikalavo daug pastangų, kol gavau buhalterio profesinio bakalauro diplomą. Tačiau būtent čia prasidėjo mano karjeros kelias. Vertingų teorinių ir praktinių žinių derinys tapo stipriu pamatu man dirbant kolektyve ir tobulėjant profesinėje srityje. Dar studijų metais sulaukdavome daug praktikos atlikimo ir darbo pasiūlymų iš įvairių verslo įmonių, tad pajutome, jog Vilniaus kolegijos parengti buhalteriai darbdavių vertinami išties palankiai. Lietuvoje yra universitetų kultas, tačiau tai tik stereotipai. Vilniaus kolegijoje įgytų teorinių žinių ir praktinių įgūdžių dėka radau trokštamą darbo vietą rinkoje. Laikas, praleistas Ekonomikos fakultete, prabėgo nepaprastai greitai – sakyčiau, net per greitai. Čia buvo sudarytos visos sąlygos tobulėjimui ir saviraiškai. Iki dabar gailiuosi, jog studijų metu nepasinaudojau puikia galimybe dalyvauti ERASMUS+ studijų mainų programoje“, – apie buhalterinės apskaitos studijas pasakoja Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakulteto absolventė Julija Butkutė, dirbanti buhaltere bendrovėje „Tezaurus auditas“, priklausančioje pasaulinio nepriklausomų audito firmų tinklo „Kreston International“ grupei.

Julija Butkutė
Julija Butkutė
© Asmeninio albumo nuotr

Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultetas siekia, kad Buhalterinės apskaitos studijų programa atitiktų šiuolaikinės darbo rinkos poreikius. Studijų proceso metu skiriamas dėmesys tarptautiniams apskaitos aspektams, mokymas dirbti šiuolaikinėmis kompiuterinės apskaitos programomis, sudarytos galimybės studijoms ar praktikai užsienyje yra puiki investicija į ateitį ir daugeliui atveria kelius į sėkmingą karjerą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Maudynių sezonas: kur geriau nekišti kojos? (6)

Nuo balandžio lepinanti saulė jau įšildė daugumą vandens telkinių, tačiau hidrometeorologai...

Tokių kaip šis gydytojas Lietuvoje – vienetai: gyvybes gelbsti smegenų trombus ištraukdamas per kirkšnį (37)

Išeminio insulto metu smegenų arteriją užkišus trombui , pradeda žūti smegenų ląstelės....

Deginti pinigus yra nelegalu, bet tai padarius nutiktų keistas dalykas (66)

Deginti pinigus yra neprotinga. Tačiau ar žinojote, kad pinigų deginimas gali būti filantropijos...

Lietuvai stojant į turtingųjų klubą, išaiškėjo niūri statistika: „sublizgėjom“ antirekordais   (389)

Turtingųjų valstybių klubu pakrikštytoje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (...

Palanga išskėstomis rankomis jau laukia poilsiautojų: kokiomis maisto kainomis pasitiko (310)

Kaip privilioti kuo daugiau turistų šiltuoju sezonu, Palangos verslininkai jau gerai apgalvojo....

Pikul žaidžia atviromis kortomis: apie santuokos užkulisius ir kitus galimus Jasaičio romanus su žinomomis moterimis (217)

Pastaruoju metu kone visa lietuva stebi skaudžią dviejų žmonių santykių dramą. Susipykę...

Vairuotojai sunerimo: eismo ženklai perspėja apie karo grėsmę? (94)

Geltonos spalvos ženklų su stilizuotais tankų ir šarvuočių atvaizdais buvo pastebėta Lenkijoje...

Papasakojo, kodėl prieš princo Harry ir Meghan Markle vestuves jos mama staiga metė darbą (1)

Prieš pat Didžiosios Britanijos princo Harry‘io ir jo mylimosios Meghan Markle vestuves...

Didmiesčių barai nusidažys raudonai: ilgai šanso laukę „Liverpool“ fanai žada patriukšmauti (7)

Jei šeštadienio vakarą sugalvosite išeiti į miesto centrą prasiblaškyti ir atsipūsti po...

Nesenstantys namų ruošos triukai: juos naudojo dar mūsų močiutės (6)

Tikra tiesa, kad išmintis ateina su amžiumi – tai įrodo mūsų mamų ir močiučių gebėjimas...