aA
Įtempta kova tarp Tėvynės sąjungos ir LVŽS partijų daugiamandatėje apygardoje VRK skaičiuojant balsus priminė varžybas taškas į tašą. Suskaičiavus visus balsus konservatoriai vis dėlto aplenkė „valstiečius“ ir turi vienu mandatu daugiau nei valstiečiai.
Ramūnas Karbauskis ir Gabrielius Landsbergis
Ramūnas Karbauskis ir Gabrielius Landsbergis
© DELFI montažas

Naujausiais VRK duomenimis, daugiamandatėje apygardoje už konservatorius iš viso balsavo 275 365 rinkėjai, arba 21,66 proc. o už valstiečius - žaliuosius - 273 924 rinkėjai arba 21,55 proc..

Treti – socialdemokratai su 14,43 proc., Liberalų sąjūdis gavo 9,04 proc., Lenkų rinkimų akcija – 5,49 proc., „Tvarka ir teisingumas“ – 5,33 proc. Už Darbo partiją balsavusiųjų skaičius nukrito iki 4,69 proc., taigi, ji nepatenka į Seimą.

Riba partijos sąrašui gauti mandatų Seime yra 5 procentai.

Antikorupcinė N. Puteikio ir K. Krivicko koalicija yra surinkusi 6,06 proc. Jie rinkimuose dalyvauja kaip koalicija, todėl neperžengia jai nustatytos 7 proc. ribos.

Iš viso daugiamandatėje apygardoje balsavo 50,55 proc. rinkėjų.

Suskaičiavus balsus konservatorius ir LVŽS iš viso skiria 1441 balsai.

Vėlų pirmadienio vakarą Vyriausiajai rinkimų komisijai paskelbus balsavimo rezultatus iš visų rinkimų apylinkių, paaiškėjo, kad už konservatorius balsavo 275 tūkst. 365 rinkėjai, tai sudaro 21,66 proc. visų atėjusių balsuoti rinkėjų. Partija jau užsitikrino 20 mandatų.

Šie rinkimai TS-LKD buvo sėkmingesni nei prieš ketverius metus. Jie gavo maždaug 70 tūkst. balsų daugiau.

Antroje vietoje su 19 mandatų likę „valstiečiai“ gavo 273 tūkst. 924 arba 21,55 proc. rinkėjų balsų. Tai 220 tūkst. balsų daugiau nei prieš ketverius metus.

Trečia likusi Lietuvos socialdemokratų partija pelnė 183 tūkst. 479 arba 14,43 proc. rinkėjų balsų. Jiems skirta 13 mandatų parlamente.

Per ketverius metus ši valdančioji partija neteko beveik 69 tūkst. rinkėjų pasitikėjimo.

Už opozicinį Liberalų sąjūdį šiemet balsavo 114 tūkst. 869 arba 9,04 proc. rinkėjų. Tai leidžia partijai tikėtis mažiausiai aštuonių mandatų Seime. Nors buvęs šios partijos lyderis Eligijus Masiulis šiemet pateko į politinės korupcijos skandalą, jam pateikti įtarimai dėl kyšininkavimo, liberalai, palyginti su 2012 metais, prarado vos per 3 tūkst. balsų.

Tuo metu Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, nors giriasi, kad sustiprino savo pozicijas, iš tiesų daugiamandatėje apygardoje neteko apie 10 tūkst. balsų, palyginti su buvusiais rinkimais. Šiemet už šią politinę jėgą balsavo 69 tūkst. 796 arba 5,49 proc. rinkėjų. Jai tenka penki mandatai.

Kiek daugiau nei 30 tūkst. balsų prarado partija „Tvarka ir teisingumas“. Per pirmąjį rinkimų turą „tvarkiečiai“ surinko 67 tūkst. 794 arba 5,33 proc. balsų. Ji taip pat gavo penkis mandatus.

Daugiau partijų rinkimų barjero neįveikė.

Pirminiai balsavimo rezultatai baigti skelbti pirmadienį po 23 valandos, tai yra praėjus daugiau nei parai po rinkimų apylinkių uždarymo. Ilgiausiai užtruko rezultatų pateikimas iš Sporto ir Tuskulėnų apylinkių Žirmūnų apygardoje bei Volungės apylinkės Alytuje.

Didžiausią nusivylimą rinkėjai pademonstravo dabar valdančiajai koalicijai priklausančia Darbo partija. Jai pavyko gauti tik 59 tūkst. 609 arba 4,69 proc. rinkėjų palaikymą. Tai yra per 200 tūkst. rinkėjų balsų mažiau nei 2012-aisiais.

Darbo partija kitos kadencijos Seime vietų negavo. Keletas jos atstovų į parlamentą gali patekti, jeigu laimės kovą per antrąjį rinkimų turą.

Spalio 23 dieną rinkimų kova vyks dar dėl 68 Seimo narių mandatų vienmandatėse apygardose. Trijose vienmandatėse apygardose parlamentarai išrinkti jau per pirmąjį turą.

Lietuvos Seimą sudaro 141 parlamentaras.

Rinkimų 2016 rezultatai
K. Krivicko prašymu Justiniškėse bus perskaičiuoti balsaiVilniaus vienmandatėje Justiniškių rinkimų apygardoje bus perskaičiuojami per pirmąjį turą už 10 kandidatų į Seimo narius balsavusių rinkėjų balsai. Tada paaiškės, kas antrame rinkimų ture dėl Seimo nario mandato susigrums su didžiausio žmonių palaikymo pirmame ture sulaukusiu konservatoriumi Pauliu Saudargu.„Ką tik baigėsi komisijos posėdis, nusprendėme perskaičiuoti (balsus - BNS)“, - BNS pirmadienį pranešė šios apygardos komisijos pirmininkė Laura Dudulienė.Pasak jos, balsus bus stengiamasi perskaičiuoti šią savaitę.„Rašysime apylinkėms, kviesimės komisijų narius, derinsimės su pirmininkais, kada kas gali, kad kuo skubiau perskaičiuoti, nes po savaitės antras turas“, - teigė L.Dudulienė.Balsų perskaičiavimo paprašė konkurentei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovei Danutai Narbut nusileidęs Antikorupcinės Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko koalicijos atstovas televizijos prodiuseris Kristupas Krivickas.„Labai džiaugiuosi, kad toks sprendimas buvo priimtas ir patenkintas mano prašymas perskaičiuoti balsus, kadangi mane skiriančių skaičius labai mažas, apygarda didelė, todėl galėjo būti žmogiškasis faktorius nuovargio ar streso rinkiminės nakties. Kadangi labai svarbu tiksliai žinoti rinkėjų sprendimą, komisija geranoriškai tą sprendimą priėmė“, - BNS pirmadienį sakė K.Krivickas.
R. Karbauskis: Darbo kodeksas bus taisomasNuo kitų metų turintis įsigalioti naujasis Darbo kodeksas nenaudingas darbuotojams, o palankus tiems, kurie planuoja įsivežti pigią darbo jėgą iš užsieninio, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis.Ramūnas Karbauskis taip pat kartoja, kad toks kodeksas, kokį priėmė Seimas, negalėtų likti - po pirmojo rinkimų turo su konservatoriais lyderio pozicijas besidalijanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kodekso keitimą vadina vienu svarbiausių darbų.Tuo tarpu verslas su nerimu klauso valstiečių kalbų ir ragina juos nepasiduoti populizmui.„Seniai sakome, kad šitas Darbo kodeksas, kai jis buvo priimtas, kad jis yra pasityčiojimas iš Lietuvos žmonių bei darbdavių iš darbuotojų, tarnauja interesams tų, kurie planuoja įsivežti pigią darbo jėgą iš užsieninio ir tai yra akivaizdu. Aš nesu visiškai tikras, ką jie (liberalai -BNS) galvoja apie šį kodeksą, bet jeigu jie mano, kad toks kodeksas galėtų likti, jie mano neteisingai“, - pirmadienį LNK „Žinioms“ pareiškė R. Karbauskis, paklaustas, ar pripažįstantiems, kad šis kodeksas yra per liberalus, pakeliui būtų su liberalais, kurie kodeksą remia.
Liberalai paskyrė savo derybininkus dėl koalicijosLiberalų sąjūdis sudarė darbo grupę deryboms su galimais koalicijos partneriais ir sutarė dėl nuostatų, kurios, jų manymu, turėtų būti įtrauktos į naujosiosVyriausybės programą.Pasak Liberalų sąjūdžio atstovo Martyno Čerkausko, partijos derybinėse gairėse numatytas neapmokestinamojo pajamų dydžio didinimas, „Sodros“ ir pridėtinės vertės mokesčių mažinimas, nuostata neapmokestinti reinvestuojamo pelno.Derybose dėl koalicijos Liberalų sąjūdis taip pat kels klausimus dėl vaikų globos namų naikinimo, partnerystės įteisinimo, dvigubos pilietybės suteikimo kuo daugiau žmonių, balsavimo internetu.„Mes manome, kad šie dalykai turėtų būti įtraukti į Vyriausybės programą“, – BNS sakė M.Čerkauskas.Partijos derybų grupę sudarys partijos pirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, liberalų sąrašo daugiamandatėje rinkimų apygardoje lyderis Eugenijus Gentvilas ir Seimo narys Vitalijus Gailius.Į derybų grupę taip pat įtrauktas parlamentaras, partijos rinkimų programos koordinatorius Gintaras Steponavičius, kuris reikalui esant pavaduos vieną iš minėtų politikų.
Suskaičiavus balsus Premjerui A.Butkevičiui nepavyko laimėti per pirmąjį rinkimų turąPremjerui A.Butkevičiui nepavyko laimėti per pirmąjį rinkimų turąLietuvos socialdemokratų partijos pirmininkui premjerui Algirdui Butkevičiui nepavyko per pirmąjį rinkimų turą laimėti Seimo nario mandato.Balsavimo rezultatai Vilkaviškyje baigti skaičiuoti ir paskelbti tik pirmadienio vakarą.Pagal juos, A.Butkevičius su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatu Kęstučiu Smirnovu dėl Seimo nario mandato varžysis antrajame rinkimų ture.Už A.Butkevičių per pirmąjį turą balsavo 5694 arba 36,28 proc. rinkėjų, už K.Smirnovą – 4276 arba 27,24 proc. rinkėjų.A.Butkevičiui pirmajame rinkimų ture pavykdavo laimėti nuo 2004-ųjų. 2012 metais už jį Vilkaviškyje balsavo 66,03 proc. rinkėjų, 2008 metais - 63,9 proc., 2004 metais – 57,5 proc. rinkėjų.Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 23 dieną.
L. Graužinienė pasitraukdama nustebino „darbiečius"Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei pirmadienį paskelbus, kad traukiasi išDarbo partijos (DP), „darbiečiai“ neslėpė nuostabos – su kolegomis dėl tokio žingsnio partijos senbuvė nepasitarė. „Gal tai lėmė kokios nors moteriško charakterio paslaptys, negalavimai ar oro permainos“, – vertindamas tokį L. Graužinienės žingsnį svarstė vienas iš DP kūrėjų Valentinas Bukauskas.Daugeliui „darbiečių“ L. Graužinienės pareiškimas, kad ji palieka partiją dėl neva jai pačiai prastai pasibaigusių Seimo rinkimų jos apygardoje Ukmergėje, atrodė daugiau nei keistas.Rinkimai prastai baigėsi ne tik jai, bet ir visai Darbo partijai, kuri nesugebėjo peržengti būtinų 5 proc. rinkėjų balsų barjero.„Nuoseklus mūsų pačių ėjimas į šį rezultatą“, – aiškino L. Graužinienė, paklausta, kodėl partija negavo 5 proc. daugiamandatėje apygardoje.Ji taip pat prisipažino, kad Ukmergės vienmandatėje apygardoje pralaimėjo dėl to, kad per mažai bendravo su rinkėjais tiesiogiai: „Neturėjau galimybės aplankyti savo žmonių ir iš tiesų per tuos trejus metus pagrindinį dėmesį skyriau pagrindiniam savo darbui, kadangi darbas buvo tikrai įtemptas“.Kiek vėliau L. Graužinienė pareiškė, kad pasibaigus dabartinio Seimo kadencijai, išvis kuriam laikui pasitrauks iš aktyvios politinės veiklos: „Artimiausiu metu aktyviai politikoje nedalyvausiu. Dabar aš nebūsiu jokioje partijoje, kol kas traukiuosi iš aktyvios politikos.“
Sociologai įvertino, kas padėjo konservatoriams ir liberalams, o pakenkė socdemamsKonservatoriams ir „valstiečiams“ geresnius rezultatus rinkimuose, nei prognozavo visuomenės apklausos, lėmė jų rinkėjų lojalumas, palankumą socialdemokratams iškreipė mažas jiems simpatizuojančiųjų aktyvumas, po apklausų nutikę politiniai skandalai ir pirmasis sąrašo numeris, svarsto sociologai. Plačiau skaitykite ČIA.
L. Balsys: esame jauna partija su pernelyg naujomis idėjomisĮ Seimą nepatekusi Lietuvos žaliųjų partija yra pernelyg jauna ir žmonės bijojo atiduoti savo balsą veltui, sako partijos pirmininkas Linas Balsys.Pasak politiko, pasirinkimą nebalsuoti už jo partiją galėjo lemti ir tai, kad žaliosios idėjos Lietuvoje dar yra pernelyg naujos ir ne visiems suprantamos.„Mes esame dar per jauni, per maži, o idėjos mūsų dar per daug naujos tam, kad taptų masiškai priimtinos“, - BNS pirmadienį sakė L.Balsys.Pasak jo, taip pat rinkėjai balsuodami galėjo per klaidą vietoj Lietuvos žaliųjų partijos pasirinkti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS).„Dalį turbūt žaliųjų balsų žmonės galėjo supainioti ir atiduoti valstiečiams ir žaliesiems, nes jie turi savo pavadinime šitą žodį, nors idėjiškai ne tiek ir daug to žalumo pas juos yra“, - kalbėjo L.Balsys.Rinkimų daugiamandatėje apygardoje laimėtojus konservatorius ir „valstiečius žaliuosius“ jis vertina skirtingai. Pasak L.Balsio, pastaruosius žmones rinkosi dėl jų „gelbėtojų“ vaidmens viešojoje erdvėje.„Tačiau aš manau, kad ta populistinė sėkmė tuo ir baigsis, kad jie gaus daug vietų parlamente, o kai prasidės jau realus gyvenimas ir valstybės valdymas, Vyriausybės formavimas, tai valstiečių tie vadinamieji specialistai pakriks į skirtingas puses, nes aš nesuprantu, kokia ideologija juos vienija. Būti specialistu nėra ideologija“, - sakė politikas.Tuo metu konservatoriai, pasak jo, galės tapti atsvara LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio populizmui, nes tai yra tradicinė, sisteminė partija.Negalutiniais duomenimis, Lietuvos žaliųjų partija nepateko į Seimą per daugiamandatę apygardą, nes neperžengė 5 proc. balsų ribos. Už šią partiją balsavo 1,94 proc. rinkėjų.Vienmandatėse apygardose į antrą rinkimų turą pateko vienas „žaliųjų“ kandidatas.
Dėl rinkimų komisijų padarytų klaidų Vilniuje dar trūksta keturių apylinkių balsų Dėl apylinkių rinkimų komisijų padarytų klaidų Vilniuje dar nėra keturių apylinkių balsų iš dviejų apygardų – Fabijoniškių ir Žirmūnų.Kaip BNS informavo Fabijoniškių rinkimų apygardos ko Rita Naudužienė, šiuo metu apylinkių komisijų suskaičiuoti duomenys jau suvedami į sistemą ir turėtų pasirodyti netrukus.Tuo metu Žirmūnų apygardoje procesas užtruks – apygardos komisija taisyti apylinkių komisijų padarytų klaidų renkasi 17 valandą, BNS patvirtino komisijos pirmininko pavaduotojas Saulius Juozas Diečkus.„Mes dirbame apygardoje, apylinkės atvažiavę pas mus ir skaičiuojame kartu, nes jos nespėjo iki aštuonių suskaičiuoti ir turėjo išvažiuoti iš mokyklų (kur buvo apylinkės). Viską suskaičiavome, dabar tiksliname reitingavimą, nes jie buvo padarę klaidą, o klaidos programa neleidžia taisyti patiems, pas mus sėdi programuotoja, mes ištaisėme jų klaidą ir iš naujo suvedinėjame reitingavimą“, – BNS sakė R.Naudužienė.Balsų suskaičiuoti nepavyko ir dviem apygardoms Žirmūnuose.„Penktą valandą renkamės, ten buvo beviltiška padėtis, jie nieko negalėjo padaryti, ir su kompiuteriais. Todėl penktą valandą renkamės taisyti tą padėtį, skaičiuoti. Tikrinsime ir mėginsime ištaisyti jų visas klaidas. Tos apylinkės tiek pripainiojo klaidų, kad buvo beviltiška“, – BNS sakė S.J.Diečkus.Fabijoniškių apygardoje kol ka rezultatų trūksta iš Kaimelio ir S.Nėries apylinkių, per abi jos turi beveik 6 tūkst. rinkėjų. Pirminiais duomenimis, šioje apygardoje į antrą turą išėjo konservatorius Vytautas Kernagis ir liberalė Dalia Kuodytė.Žirmūnuose trūksta Sporto ir Tuskulėnų apylinkių balsų, jos abi turi per 4 tūkst. rinkėjų. Čia į antrą turą išėjo „Lietuvos sąrašo“ kandidatė Aušra Maldeikienė ir konservatorė Vilija Aleknaitė-Abramikienė.Per visą Lietuvą kol kas nėra rezultatų iš 11 rinkimų apylinkių, tarp jų ir Vilkaviškio, kur kandidatuoja premjeras Algirdas Butkevičius.
Į Seimą neperrinkta apie 30 parlamentarųPo pirmojo Seimo rinkimų turo patekti į parlamentą vilties nebeturi apie 30 dabartinių parlamentarų, rodo pirminiai Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.Dauguma Seimo narių, kurie kitos kadencijos parlamente nebedirbs, priklauso Darbo partijos frakcijai. Ši partija neperžengė 5 proc. rinkimų barjero.Seimo durys užtrenktos Vytautui Gapšiui, Gintarui Tamošiūnui, Artūrui Paulauskui, Valdui Skarbaliui, Sergejui Ursului, Vilijai Filipovičienei, Sergejui Dmitrijevui, Mečislovui Zasčiurinskui, Vydui Gedvilui, Raimundui Paliukui, Kęstučiui Daukšiui, Audronei Pitrėnienei, Zitai Žvikienei, Ričardui Sargūnui, Šarūnui Biručiui, Viktorui Fiodorovui, Gediminui Jakavoniui, Raimundui Markauskui. Jie nepateko į antrąjį turą vienmandatėse rinkimų apygardose.Pagal pirminius duomenis, neperrinkti su „Drąsos keliu“ į dabartinį Seimą patekę Audrius Nakas, Jonas Varkala, buvę konservatoriai Vida Marija Čigriejienė ir Arimantas Dumčius, bandę savarankiškai kandidatuoti, buvęs „tvarkietis“ Remigijus Ačas.Seimo nario mandato turėtų nebetekti iš Darbo partijos frakcijos pas liberalus perėję Saulius Bucevičius ir Jolita Vaickienė.Kitame parlamente greičiausiai nebebus „tvarkiečio“ Rimo Ručio, socialdemokrato Eduardo Šablinsko, Albino Mitrulevičiaus, Arūno Dudėno, Broniaus Paužos, Antano Nesteckio.
L. Graužinienė traukiasi iš Darbo partijos Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pirmadienį pranešė besitraukianti iš Darbo partijos.„Šį sprendimą priėmiau apgalvotai, atsižvelgdama ir gerbdama daugumos Ukmergės rinkėjų išreikštą valią. Dėkoju visiems Ukmergės ir Lietuvos rinkėjams, kurie nuoširdžiai mane palaikė ir išreiškė pasitikėjimą manimi bei mano nuveiktais darbais“, – partijos pranešime spaudai cituojama L.Graužinienė. 
R. Žemaitaitis: „valstiečiai“ jau skyla Tvarkos ir teisingumo partijos rinkimų sąrašo vedlys Remigijus Žemaitaitis teigia, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) yra nevieninga ir gali nedalyvauti formuojant valdančiąją daugumą.R. Žemaitaičio žiniomis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra suskilusi ir jos viduje nesutariama, su kuria politine jėga - konservatoriais ar socialdemokratais - turėtų būti formuojama koalicija."Neperšokęs griovio nesakyk op. Gali būti taip, kad visos partijos taps valdančiąja dauguma, o "valstiečiai" bus opozicijoje", - kalbėjo R. Žemaitaitis.Pats R. Žemaitaitis teigė matantis Tvarką ir teisingumą kaip koalicijos dalį."Dabar, kai yra nesutarimų, mūsų balsai gali būti lemiami suformuojant valdančiąją koaliciją", - teigė Tvarkos ir teisingumo partijos atstovas.
Z.Vaigauskas: galutinis rinkėjų aktyvumas – 50,55 procento Rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimuose sudarė 50,55 procentų, pirmadienį spaudos konferencijoje patvirtino Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovas Zenonas Vaigauskas.Galutinius rinkimų rezultatus VRK planuoja patvirtinti spalio 30 dieną, po antrojo rinkimų turo. „Spalio 30 dieną VRK planuoja patvirtinti galutinius Seimo rinkimų rezultatus ir patvirtinti, kas taps visų 141 mandato savininkais“, – sakė Z.Vaigauskas.
R. Paksas traukiasi iš „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininko pareigųEuroparlamentaras Rolandas Paksas atsistatydina iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pareigų.
Atsistatydina Darbo partijos pirmininkas V. MazuronisBNS spaudos konferencijos metu, Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis paskelbė, kad įteikė atsistatydinimo pareiškimą.
V. Tomaševskis: rinkimų rezultatai galėjo būti klastojamiSeimo rinkimų rezultatai gali būti klastojami, sako Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas Valdemaras Tomaševskis, partijai kol kas užsitikrinus septynis mandatus naujajame parlamente.„Mes nenorime atmesti tokios galimybės, kad kažkas bando šituos rinkimus falsifikuoti“, - žurnalistams Vilniuje pirmadienį sakė V.Tomaševskis.
D.Kuolys: „Lietuvos sąrašui“ pavyko paskleisti žinią apie saveĮ Seimą nepatekusiam „Lietuvos sąrašui“ pavyko paskleisti žinią apie save, sako partijos pirmininkas Darius Kuolys.„Žinią, kad mes tokie esame, kad yra toks kultūros, mokslo žmonių ir visuomenininkų judėjimas, mes tokią žinią paskleidėme, (...) o kažkokios sėkmės mes juk ir negalėjome tikėtis“, - BNS pirmadienį sakė D.Kuolys.Jis teigė, jog partija rinkimuose siūlė „demokratinės Lietuvos alternatyvą“, tačiau neturėjo pakankamai pinigų savęs populiarinti, nes negauna dotacijų iš valstybės biudžeto.„Tai būtų daugiau toks mūsų pilietinis, partizaninis judėjimas. Nemažai žmonių juo susidomėjo“, - kalbėjo „Lietuvos sąrašo“ pirmininkas.Vertindamas rinkimų rezultatus, D.Kuolys pirmiausia siūlo atkreipti dėmesį į 50 proc. nesiekiantį aktyvumą.Jis teigė, kad didelė tradicinių partijų arogancija paskatino jau ilgus metus besitęsiančią parlamentarizmo krizę Lietuvoje.„Jeigu ji nebus įveikta, jeigu mūsų tradicinės partijos toliau veiks uždarai, tai ta politinė depresija, kuri yra apėmusi Lietuvą, (...) ji nesiliaus“, - kalbėjo D.Kuolys.Sekmadienį vykusiuose Seimo rinkimuose „Lietuvos sąrašas“ daugiamandatėje apygardoje surinko 1,71 proc., tad neįveikusi 5 proc. rinkimų barjerą į parlamentą nepateks.Į antrą turą Žirmūnų vienmandatėje apygardoje pateko „Lietuvos sąrašo“ kandidatė, ekonomistė Aušra Maldeikienė. Negalutiniais duomenimis, ji pateko į antrą turą kartu su Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų atstove Vilija Aleknaite Abramikiene.
L. Graužinienė apie Darbo partijos nesėkmę: buvo nuoseklus ėjimas link toDarbo partijos nepatekimas į Seimą yra pačios partijos ėjimo link to rezultatas, sako buvusi „darbiečių“ vadovė, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.„Nuoseklus mūsų pačių ėjimas į šį rezultatą“, - BNS pirmadienį sakė L.Graužinienė, paklausta, kodėl partija neperžengė 5 proc. barjero daugiamandatėje apygardoje.„Neturėjau galimybės aplankyti savo žmones ir iš tiesų per tuos tris metus pagrindinį dėmesį skyriau pagrindiniam savo darbui, kadangi darbas buvo tikrai įtemptas“, - vertindama savo pralaimėjimą Ukmergės vienmandatėje apylinkėje sakė parlamento vadovė.Darbo partija sekmadienį vykusiuose Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje neperžengė reikalingų patekti į Seimą 5 proc. balsų. Vienmandatėje Ukmergės apygardoje L.Graužinienė liko ketvirta, nusileidusi konservatorių ir „valstiečių žaliųjų“ ir socialdemokratų kandidatams.
G. Nausėda: rinkimų laimėtojai gali susitarti dėl mokesčių reformosVyriausiasis SEB banko ekonomistas Gitanas Nausėda tikisi, kad Seimo rinkimus laimėjusios partijos įvykdys mokestinę reformą.„Aš manau, kad yra galimybių susitarti tarp pagrindinių rinkimus laimėjusių partijų mokesčių politikos klausimais ir tai gali būti nemažas skirtumas, palyginti su pastarąja politine kadencija, kuomet mokesčių reforma taip ir neįvyko“, - pridūrė ekonomistas. Jo teigimu, skaitant partijų programas matyti, kad yra sutariama kai kuriais labai esminiais mokestiniais klausimais. 
R. Karbauskis neprognozuoja būsimos koalicijosRytą po rinkimų spaudos konferencijoje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigė, kad partijai reikės palaikymo ir antrajame rinkimų ture. Jis teigė, kad partija rinkimų naktį su niekuo nesiderėjo.Paklaustas, kas galėtų būti LŽVS koalicijos partneriai, R. Karbauskis teigė, kad viskas paaiškės po antrojo turo: „Mes patvirtinome savo žodžius, kad naktį derybų niekas neves ir tai darysime tik tada, kai pasibaigs antras rinkimų turas. Tikrai per anksti kažką daryti, reikia pabaigti rinkimus. Mūsų partneris gali būti ir socialdemokratai, ir konservatoriai, viskas paaiškės po rinkimų. Yra tik viena partija, su kuria mes nebūsime koalicijoje, t. y. Tvarkos ir teisingumo partija. Jeigu bus kaltinimai išreikšti Liberalų sąjūdžiui, negalėsime dirbti ir su jais, kol kas tokios informacijos mes neturime.“https://g.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=230476
G. Landsbergis: tai geriausias TS-LKD pasirodymasKonservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis džiaugėsi tuo, kaip rinkimai susiklostė jo partijai. Anot jo, tokios sėkmės TS-LKD seniai nebuvo pasiekusi.G. Landsbergis pabrėžė, kad tai geriausi rinkimai per tris kartus. 2008 m. partija surinko 243 tūkst. balsų, 2012 m. – jau tik 206 tūkst., šiuose rinkimuose daugiamandatėje apygardoje gavo 268 tūkst. „Tai geriausias Tėvynės sąjungos pasirodymas per labai ilgą laiką“, - sako politikasRinkimų rezultatus taip pat jis pavadino valdančiųjų fiasko/„Visi Lietuvos žmonės nori permainų. Aš bendrą rezultatą pavadinčiau valdančiųjų pralaimėjimu“, - kalbėjo konservatorių lyderis.https://g.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=230472
A. Butkevičius: nejaučiu, kad būčiau padaręs klaidųRytą po rinkimų nakties premjeras Algirdas Butkevičius sakė, kad nejaučia, jog būtų padaręs klaidų valstybės valdyme. Komentuodamas ganėtinai prastą valdančiųjų pasirodymą Seimo rinkimuose, socialdemokratų lyderis neslėpė, kad tikėjosi didesnio gyventojų palaikymo. A. Butkevičius svarstė, kad rinkimų rezultatams įtakos taip pat galėjo turėti jo partiją supurtę politiniai skandalai. „Mūsų partijos prestižui neabejotinai pakenkė prieš pat rinkimų išpūsti skandalai, apie kuriuos šiuo metu nenorėčiau kalbėti, nes laukia antras turas. Tik noriu pabrėžti, kad žmones tikriausiai nelabai domina visų tų istorijų pabaiga. Daug svarbiau, kas buvo pasakyta iš pat pradžių“, – sakė jis.„Nejaučiu, kad būčiau padaręs klaidas mūsų valstybės valdyme. Tik galiu pasakyti, kad nuo pat pirmos dienos iš kai kurių svarbių valstybės institucijų... Ši Vyriausybė buvo formuojama jai sudarant didžiulius slenksčius, kliūtis ir praktiškai mes taip dirbome ketverius metus“, – teigė A. Butkevičius.https://g.dcdn.lt/dgs/loader.php#id=230468

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Rizikos veiksnys, smarkiai padidinantis širdies, kraujagyslių ir diabeto riziką: greitai su juo susidurs kas antras

Po 12 metų pusė pasaulio žmonių bus nutukę arba turės antsvorį – tokią prognozę...

Ekonomistas apie sankcijų Rusijai poveikį: Kremliaus laukia labai liūdni popieriai (9)

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Europos Sąjunga ( ES ) įvedė precendento neturinčias sankcijas...

Putinas pasirašė dekretą: į kariuomenę šaukiama dar 147 tūkst. vyrų (13)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl pavasario šaukimo į kariuomenę...

Vieniša dviejų vaikų mama negali ištrūkti iš pensijų voratinklio: net ir bažnytinę santuoką teismas nutraukia (2)

Netekusi sugyventinio Loreta liko vieniša dviejų nepilnamečių dukrų mama, uždirbanti minimalų...

Dvi arčiausiai viena kitos esančios sostinės Europoje – lyg du skirtingi pasauliai: vienoje jų verkia piniginė, kitoje – akys

Austrijos sostinė Viena yra ypatingoje geografinėje pozicijoje – pasienyje. Todėl būnant šiame...

Edita Rouge

Intymus ir šeiminis gyvenimas šiose šalyse kelia šiurpą: nuotakų nupenėjimas, „papildoma“ žmona ir kiti protu nesuvokiami papročiai

Jau skaitėte straipsnį apie intymų ir šeiminį gyvenimą žymiausiose Afrikos gentyse, kuriose...

Pavasaris iš Lietuvos vėl pasitraukė: įkyriai merks lietus, smarkiai atvės

Šiandien, penktadienį , per Lietuvą slinks atmosferos frontas. Diena bus debesuota,...

Karas Ukrainoje. Iš Baltųjų rūmų – nerimo signalai: Rusija siekia gauti daugiau ginklų iš Šiaurės Korėjos Kuleba apie iš Kinijos gautus signalus: Kremlius piktinasi (1)

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

Migranto išsiuntimas iš Lietuvos virto tikra drama: šaukėsi pagalbos, bet buvo įsodintas į lėktuvą (13)

Ketvirtadienio naktį į Nigeriją buvo deportuoti 4 žmonės. Šįkart prieš tai įvyko drama dėl...

Eurolygos čempionai „Žalgirio“ nepaleidžia – pavijo pagal pergales

Už atkrintamųjų borto stumiami dabartiniai Eurolygos čempionai Stambulo „Anadolu Efes“ (16-16)...