aA
Rugsėjo 1-ają Kauno „Milikonių“ vidurinėje mokykloje atidaroma pirmoje šalyje eksperimentinė išmanioji klasė. Kreidas, sąsiuvinius ir dienynus joje pakeis interaktyvi lenta, planšetiniai kompiuteriai, išmanios programos ir debesų technologijos.
Išmani klasė
© Shutterstock nuotr.

Sėkmingai išbandytas išmaniosios klasės modelis ateityje gali tapti Lietuvos mokyklų išmanizacijos pamatu, rašoma pranešime spaudai.

Išmaniojoje klasėje bus įdiegta mokyklai pritaikyta „Microsoft“ programinė įranga ir „TAMO grupės“ skaitmeninis turinys: abiturientams skirtas „TAMO egzaminatorius“, skaitmeninės pratybos EMA ir elektroninis TAMO dienynas.

Turinį mokiniai ir mokytojai pasieks naudodamiesi interaktyvia lenta ir 25 planšetiniais kompiuteriais. Duomenų apsikeitimui bus naudojamas greitas ir ypatingai saugus „Teo“ belaidis internetas, o informaciją bus saugoma „Teo“ duomenų debesyje. Ši technologija leis moksleiviams ir mokytojams pasiekti užduotis pasiekti iš visur, kur tik yra interneto ryšys. Išmanioji klasė taip pat bus aprūpinta ir modernia laboratorine įranga.

Lietuvoje turime aukščiausio pasaulinio lygio interneto infrastruktūrą, kuri gali tapti šalies gerovės ir ekonomikos augimo pagrindu. Esame pasirengę integruoti šiuolaikines išmaniąsias technologijas į mokyklas ir prisidėti prie šio tikslo“, – sako IT ir telekomunikacijų bendrovės vadovas Kęstutis Šliužas. Šiuo metu visoje Lietuvoje jau yra apie 400 mokyklų, kurios naudojasi sparčiausiu „Teo“ internetu.

„Mūsų aplinka sparčiai keičiasi, todėl reikia kuo anksčiau išmokti greitai įsisavinti naujas žinias, kritiškai mąstyti ir atsirinkti reikiamą informaciją. Jei vaikai turės galimybę mokytis moderniais įrankiais, didelė tikimybė, jog mokyklas paliks gausus būrys smalsių jaunuolių, savo idėjomis pakeisiančių ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį“, – sako Ainis Kavaliauskas, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.

„Remiantis mokinių egzaminų rezultatais, įrodyta, jog mokiniai, kurie naudojasi mūsų skaitmeninėmis mokymosi priemonėmis, vidutiniškai 15% pagerina savo egzaminų rezultatus. Skirtingai negu įprastai naudojamos mokymo ir mokymosi priemonės, skaitmeninis turinys visų pirma sudaro galimybę individualizuoti mokymą pagal mokinių pajėgumą, antra – elektroninis turinys yra nuolatos atnaujinamas, nereikia laukti kitų mokslo metų. Taigi, kaip rodo mūsų ekspertų patirtis, veiksmingi skaitmeniniai mokymo įrankiai palengvina mokytojų darbą ir padeda mokiniams pasiekti geresnių rezultatų“, – sako Malvina Majauskaitė, TAMO grupės“ atstovė.

Pilotinė išmanioji klasė Kauno „Milikonių“ mokykloje yra bendras „Teo“, „Microsoft Lietuva“, „ TAMO grupė” ir „Biznio mašinų kompanija“ projektas, kuriamas bendradarbiaujant su Kauno miesto savivaldybe. Plačiajai visuomenei išmaniąją klasę planuojama pristatyti lapkritį, parodoje „Mokykla 2015“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dr. Kjellas Nordstromas: tai, kas šiuo metu vyksta, pasaulį pakeis negrįžtamai (28)

Pasaulis, kuriame nebeįmanoma nieko prognozuoti. Toks, kuriame viskas skaitmenizuojama, o tada –...

Prieš dešimtmetį šlovės spinduliuose maudęsis Vitalijus Autukas: nežinau, kas būtų, jei būčiau likęs Lietuvoje

Vitalijus Autukas – atrodytų, tokia girdėta ir taip gerai pažįstama pavardė, tačiau mintyse...

Vengdami mokesčių už stovėjimą, vairuotojai ėmėsi radikalių kovos priemonių (27)

Vilniuje vis augant mokamų stovėjimo vietų skaičiui, į darbus automobiliais važiuojantys ir jų...

Jolanta Blažytė: apie santykius su buvusiu vyru ir ką reiškia būti labai turtinga moterimi (10)

Viena įtakingiausių Lietuvos verslininkių Jolanta Blažytė pasakoja, kad verslą kūrė, nes buvo...

Lietuvis sukūrė filmuką užsieniečiams, kuriame – visa tiesa apie Lietuvą (54)Turbūt dažnas lietuvis užsienyje yra susidūręs su klausimu: „kas ta Lietuva ?“...

Žinoma žurnalistė liko šokiruota to, ką pamatė uždarytoje Panevėžio rajono mokykloje (114)

Žurnalistė ir televizijos laidų vedėja Daiva Žeimytė -Bilienė praėjusią savaitę...

Po dailininkės nužudymo – tiesos paieškos: ar reikia paimti paskolą, kad būtų įvykdytas teisingumas? (5)

Lietuvoje teisingumą vykdo ne tik teismai, bet ir prokuratūra. Taip mano prieš trejus metus...

Butkevičiaus įspėjimas: Lietuva jau kelis mėnesius nesurenka pagrindinių mokesčių (193)

Buvęs premjeras iš socialdarbiečių frakcijos Seime Algirdas Butkevičius perspėja, kad reikėtų...

Užkietėjęs automobilininkas paaiškino, kaip atpažinti perekupus (4)

Seniau jausdavau didelę antipatiją taksistams. Seni, prirūkyti automobiliai, rusiška muzika,...