Gegužės mėnesį Tomas Maples‘as sugaišo penkias dienas ir išleido beveik 7 tūkst. JAV dolerių, kol pagaliau grįžo į savo namus Londone iš Tanzanijos. Daugelis Afrikos valstybių yra įtrauktos į britų „raudonąjį sąrašą“, o tai reiškia, kad visi, kas yra ten lankęsi per paskutiniąsias dešimt dienų, turi izoliuotis brangiame oro uosto viešbutyje, prieš patenkant į Angliją. Norėdamas išvengti tokios įspūdingos sąskaitos, T. Maples‘as įsigijo bilietą į Niujorką, kur planavo kelias savaites pasibūti su draugais.
Pareigūnai, prikibę dėl dokumentų, neleido jam sėsti į pirmąjį rezervuotą reisą. Tada jis užsisakė antrą skrydį, bet buvo sustabdytas dėl trumpo sustojimo Vokietijoje. Jam buvo paaiškinta, kad Amerikos sienos yra atviros ne amerikiečiams, keliaujantiems iš Tanzanijos, bet ne tiems, kas atvyksta iš Europos. Po kelių valandų maldavimų ir mėginimų surasti kokių nors alternatyvų, jis susitaikė su tuo, kad jam teks skristi tiesiai namo. Bet ir vėl jo laukė nemaloni staigmena: pareigūnai, prieš leisdami jam sėsti į lėktuvą, pareikalavo, kad jis sumokėtų 2 400 dolerių vadinamąją „karantino“ sąskaitą. Tuo metu jis jau buvo išnaudojęs savo kreditinės kortelės limitą, ir jam teko prašyti giminaičio paskolinti pinigų. Pasak vyro, ši patirtis buvo „emociškai žlugdanti“.
Vyriausybėms pavyko užtemdyti kelionių džiaugsmą šią vasarą. Jungtinė Karalystė įvedė neregėto sudėtingumo taisykles. Teoriškai, pagal jos šviesoforo spalvų sistemą šalys reitinguojamos pagal COVID-19 riziką, ir atitinkamai nustatomos taisyklės.