Lapkričio mėnesį, pasitarę su moksleiviais, nusprendėme suorganizuoti netradicinį „Futboliuko“ turnyrą tarp berniukų ir mergaičių. Kodėl netradicinį? Netradicinis, nes šiek tiek pakeitėme žaidimo taisykles: žaidžiama 1x1, visus sprendimus priimi pats, jeigu nepasiseka nėra ko kaltinti, varteliai maži, sporto salėje įrengiamos dvi aikštelės 11 m x11 m, teisėjauja patys žaidėjai, berniukai žaidžia 4, mergaitės 3 minutes.

Turnyro tikslas – išaiškinti „kiečiausią“ Krosnos mokyklos „1x1 futboliuko“ žaidėją tarp berniukų ir mergaičių. Pakovoti dėl šio titulo panoro 12 berniukų ir 10 mergaičių. Tiek vienoje grupėje, tiek kitoje grupėje varžybos vyko ratų sistema. Kiekvienas dalyvis turėjo sužaisti su kitais likusiais savo varžovais. Todėl „Futboliuką“ mokykloje po pamokų žaidėme visą savaitę.

Po įdomios ir atkaklios kovos paaiškėjo „kiečiausia“ Krosnos mokyklos „1x1 futboliuko“ žaidėja, kuria tapo devintokė Laura Juodsnukytė. Antra vieta atiteko šeštokei Viktorijai Lukošiūtei, trečia turnyre liko aštuntokė Snieguolė Jocevičiūtė. Nugalėtojai įteiktą statulėlė, prizininkėms medaliai, visoms turnyro dalyvėms – diplomai.

Vaikinų tarpe kova buvo dar atkaklesnė ir viskas paaiškėjo tik paskutiniuose susitikimuose. Laimėjęs visus susitikimus „kiečiausiu“ Krosnos mokyklos „1x1 futboliuko“ žaidėju tapo dešimtokas Dominykas Vitkauskas, antrą vietą užėmė devintokas Mantas Slipkauskas, trečias turnyre liko Domo brolis Regimantas Vitkauskas. Nugalėtojas apdovanotas statulėle, prizininkams įteikti medaliai, visi turnyro dalyviai gavo atminimo diplomus.

Už prizus norėtume padėkoti Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, Lazdijų rajono savivaldybei ir Masinio futbolo asociacijai (MaFA).

Manau, kad šis netradicinis „futboliuko“ turnyras tikrai pavyko, nes jame dalyvavo gaisus būrys Krosnos mokyklos moksleivių. Kiekvieną dieną po turnyro vyko diskusijos, kaip reikėjo žaisti, ką reikėjo daryti vienoje ar kitoje situacijoje, kokią taktiką pasirinkti ir t.t. ir t.t. Ateičiai turime idėją - surengti Lazdijų rajono mokyklų moksleivių „1x1 futboliuko“ čempionatą.

Šis turnyras buvo puiki repeticija mergaitėms prieš dalyvaujant LFF organizuojamame projekte „Live Yours Goals“/„Įgyvendink savo svajones“, kuris Krosnos mokykloje vyks jau lapkričio 27 dieną.