Projektą inicijavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas, partneriai – Sugiharos muziejaus namai Kaune bei Izraelio, Olandijos, Lenkijos ir Japonijos ambasados Lietuvoje.

Mūsų mokyklos mokiniai aktyviai įsijungė į veiklas: jau susipažino su diplomato biografija, aplankė namus-muziejų Kaune, žiūrėjo filmus, klausėsi išgelbėtų žmonių pasakojimų ir prisiminimų. Projektas paskatino giliau pasidomėti Japonijos tradicijomis ir kultūra, ieškoti bendrų sąsajų su šiandieninėmis šalių bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis. Mus nudžiugino žinia, kad Japonijos ambasada domisi, kaip mums sekasi būti gerosios žinios apie Chijūnę Sugiharą ambasadoriais savo mokykloje.

Lapkričio 19 d. mokyklos mokinių ir projekto vykdytojų komanda vyko į Kalvarijos gimnaziją. Čia kartu su gimnazistais pristatėme tarpinius projekto rezultatus. Projekto veiklų pristatyme dalyvavo Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda.

Džiaugiamės, kad ambasadoriui paliko įspūdį ne tik mūsų darbai, bet labai sudomino miestelio istorija, tradicijos, kultūra. Ambasadorius išreiškė norą kitais metais apsilankyti mokykloje ir susipažinti artimiau su ugdymo procesu, tradicijomis ir kultūrine miestelio veikla.

Projektas tęsis dar du mėnesius, o galutinė konferencija vyks vasario mėnesį Kaune, kurios metu susitiks visų projekte dalyvavusių mokyklų atstovai ir dalinsis savo patirtimi, pastebėjimais, kūrybiniais laimėjimais ir gera nuotaika.

Reda Valančienė