Kai jau atrodo, kad Lietuva pagaliau pradėjo dėti rimtus žingsnius Vakarų civilizacijos šedevro – demokratijos link, šiandieninis valdantysis politinis režimas šauna tautai į kojas ir užnėręs kilpą ant kaklo tempia leisgyvį kūną atgal į rytus kaip atsiprašymą už tą paiką mėginimą pabėgti prieš 28-erius metus.
Viktoras Pranckietis, Ramūnas Karbauskis, Saulius Skvernelis
© DELFI / Domantas Pipas

Pastarosiomis savaitėmis įsismarkavus dramai tarp Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjungos ir LRT, nejučia piešiasi niūri Lietuvos ateities perspektyva toliau toleruojant žaliosios trijulės marazmus. Valstiečių partija sugebėjo per gana trumpą laiką visiškai sudaužyti bet kokias dėtas viltis į jų politinį judėjimą ir parodyti savo tikrąjį nomenklatūrinį veidą.

Kad nuramintų tautą ir apsidraustų nuo langų daužymo, Partija pasitelkia populizmą: šalies gyventojams numetė sausainį – vaikų pinigų pavidalu, priskyrė Lietuvą prie Šiaurės Europos valstybių ir taip pradėjo kurti skandinaviškąjį socializmą.

Kaip bebūtų keista plebėjai nerimsta ir neleidžia Didžiajam kultūros komiteto Pirmininkui mėgautis valdžios teikiamomis gėrybėmis. Vietoj to, kad tradiciškai žudytųsi ar krautųsi lagaminus, tauta išeina į gatves ir reikalauja galimybės oriai gyventi Tėvynėje. Jaunieji medikai ir už jų nugarų lėlių teatrą žaidžiantis raudonasis opozicionierius trikdo įgyvendinti iškrypėliškus brežnevinius planus.
Didžiajam Pirmininkui ir jo chuntai nelieka nieko kito tik kaip pasinaudoti rytietiška išmintimi ir mesti paskutinį savo kozirį – karą. Karą LRT! Tokiu būdu nukreipiant televizorių apglėbusių gyventojų dėmesį nors trumpam nuo realios padėties šalyje.

Karas gelbėjo režimą ir anksčiau: karas alkoholiui, karas cukrui ar karas „žolytei“ padėjo nusukti plebėjų galvas nuo tokių bereikšmių dalykų kaip esminė švietimo reforma ar socialinės nelygybės mažinimas.

Didysis Pirmininkas, matyt, nuoširdžiai žavisi Didžiuoju Prezidentu rytuose. Kaimynai yra puikiai įvaldę masių kontroliavimo meną, karas jiems tėra įrankis aptemdyti žmonių sąmones ir galutinai nubukinti vartotojiškumo subjaurotas makaules. Išorinių, jei nėra vidinių, priešų ieškojimas Gruzijoje, Ukrainoje ar supuvusiuose Vakaruose padejo sutelkti sergančią liaudį: gyventojai ryžosi susiveržti diržus, dar kartą nugalėti fašizmą visiems laikams ir, susikibus už rankų, žengti į šviesųjį rytojų.

Vykdydami tokią socialiai militaristinę politiką, valdantieji organai sugeba ne tik nukreipti gyventojų dėmesį nuo svarbių problemų, bet ir išmušti iš galvos visuomenės domėjimąsi ta pačia politika, paversdami ją visiška nykuma ir taip sustiprinti savo karaliavimo status quo šalyje.

Kai po poros dešimtmečių Vakarų valstybės pradės Marso kolonizaciją, valstietiškoji Lietuva pėdins atgal į Kolchozą. Vietoj ant dangoraižių kabančių kvietimų tapti kosmoso kolonistais, būsime stebimi Didžiojo Pirmininko plakatų. Viską matančios akytės daužys žmonių individualumą ir svajones. Kiekviena diena atrodys slegiančiai vienoda. Per radiją klausysimės kaip pagal laimės indeksą aplenkėme Šiaurės Korėją, atsisėdę supelijusiame fotelyje vartysime Partijos gerų naujienų laikraštį, vilkėsime uniforminius tautinius kostiumus, visada segėsime Partijos gandrelį, valgysime normuotą vandeningą duoną, džiaugsimės 600 kalorijų dieta ir nuoširdžiai dėkosime Partijai kartodami jos šūkį sau mintyse: „Stagnacija – tai progresas, draudimai – tai laisvė, bukumas – tai jėga.“

1949 metais britų rašytojas Džordas Orvelas išleido fenomenalų kūrinį apie pačių žmonių prigimtį, nematomus visuomenės iškrypimus – antiutopinį romaną „1984“, suteikiantį peno apmąstymams ir šiuolaikiniam skaitytojui. Veiksmas nukelia į menamą 1984 metų laikotarpį, kai pasaulis yra kontroliuojamas visą matančios ir gniuždančios metaforinės figūros – Didžiojo Brolio. Kūrinyje parodoma kaip žmonija gali išsigimti ir sunaikinti savo pačios žmogiškumą.

Galime džiaugtis tuo, kad rašytojas knygą laikė labiau įspėjimu visuomenei nei ateities pranašyste. Juk mąstantys individai visada stengsis užkirsti kelią matomai ar nematomai diktatūrai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite paprieštarauti autoriui? Arba išsakyti savo nuomonę? Rašykite el. p. pilieciai@delfi. lt.

Įvertink šį straipsnį
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skaitytojai dalijasi istorijomis: ką daryti, jei persekioja kelyje? (86)

DELFI skaitytojos istorija apie tai, kaip naktį ją automobiliu persekiojo nežinomas vyras...

Emigranto atostogos Lietuvoje: turėjo būti pati nuobodžiausia savaitė, bet išskrendant spaudė širdį (83)

Ne dėl neblaivių lietuvių krečiamų cirkų oro uostose ir lėktuvuose, bet skrydis namo į...

Įspūdžiai po atostogų Lenkijoje: Lietuvai yra ko pasimokyti iš kaimynų, ten net girtuokliai padorūs (90)

Kelionė į Gdanską iš Klaipėdos, deja, tik aplinkui. Mus ji vedė pro Vilnių. Norėjosi...

Naktį namo važiavusi mergina patyrė siaubą: jis mane persekiojo lyg pamišęs (71)

DELFI skaitytoja pasidalijo labai ją išgąsdinusiu įvykiu, kai vidurį nakties automobiliu...

Idėja Lietuvai – visus veltėdžius siųsti į kariuomenę (31)

Kai išgirdau, kad grąžinami šauktiniai, pasipiktinau, ir piktinausi ilgai. Atrodė nesąmonė –...

Top naujienos

Feisbuke uraganą sukėlusios karalienių įkvėpėjos ir jos vyro interviu apie turtus kraunančią veiklą ir tikrąjį gyvenimą (154)

Neseniai feisbuke it virusas paplito įrašas, kuriame Rasa Kaktytė kvietė moteris šypsotis,...

Mažoji Lietuva Anglijoje: pūsles ir varginantį darbą kenčia dėl 220 svarų per 3 dienas (287)

Mažoji Lietuva – taip šmaikščiai vadinamas vaisių ir daržovių pakavimo fabrikas Visbiče,...

Edita Mildažytė: esu pakankamai įtakinga, kad galėčiau priimti sprendimus ir vykdyti savo gyvenimo planą taip, kaip noriu (199)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Karališkos vestuvių naktys, kurių nesinori prisiminti (14)

Jie ištarė santuokos priesaiką stebint 29 milijonams žmonių, tačiau princo Harry ir Meghan...

Apie Vėlyvio akibrokštą bažnyčioje pasisakė ir Liudvikas Andriulis: „trolinti“ reikia ir galima stipresnius už save, ne silpnesnius

Režisierius Emilis Vėlyvis kartu su projekto „Zero Live Show“ aktorių komanda per Žolinę...

Savaitgaliui į namus vykę kariai pateko į avariją: vienas žuvo, keturi sužaloti papildyta (185)

Penktadienį, rugpjūčio 17 d., pavakare, kelio Molėtai–Pabradė 9-ajame kilometre, susidūrus...

Savaitgalio orai: viena diena bus ypač karšta (22)

Sunku patikėti, kad jau greitai imsime skaičiuoti paskutines vasaros dienas ir netrukus pasitiksime...

Skaitytojai dalijasi istorijomis: ką daryti, jei persekioja kelyje? (86)

DELFI skaitytojos istorija apie tai, kaip naktį ją automobiliu persekiojo nežinomas vyras...

Neįprastos vyrų ir moterų charakterio savybės, kurios atrodo seksualios priešingai lyčiai (18)

Seksualumas yra labai susijęs su kūnu. Žmonėms patinka matyti ir liesti kitų žmonių kūnus –...

Į festivalį „Karklė Live Music Beach 2018“ – net ir pėsčiomis (13)

Šiandien, penktadienį, Karklės miestelyje prasidėjo muzikos ir menų festivalis „ Karklė Live...