aA
Mano gyvenime sudaužyta širdis – ilgo ir labai nuobodaus proceso pasekmė santykių, kurie klostėsi ne su vienu, o su daug partnerių. Jie, vieni ar kiti, buvo „draugų“ rekomenduoti – šie manė esą protingesni ir žinantys, ko man reikia. O gal tiesiog iš gailesčio taip darė, galvodami, kad sugebėsiu susidraugauti ir palaikyti santykius, nekreipdamas jokio dėmesio į savo jausmus ir norus.
© Shutterstock nuotr.

Neva vyras reiškia bejausmį gyvį, kuris nori ir turi kentėti, dirbti užmerktomis akimis, nereaguodamas į aplinką ir savo žmogiškuosius norus. O gal jie taip elgėsi tiesiog norėdami pasišaipyti, įskaudinti ar tokiu būdu sumenkinti savo trūkumus...

Gal kam labiau pasisekė su „draugais“ (…). O aš esu tiesiog gėjus ir tuo labai džiaugiuosi. Viena problema tikrai mažiau – sau nemeluoju ir nevaidinu esąs padlaižys moteriškai lyčiai dėl neva jų seksualumo ar geidulio.

Draugavo dėl turtų

Daug laiko gyvenau Anglijoje, o grįžęs į Lietuvą gana greitai rasdavau antrąją pusę, mano draugai naiviai tikėjo mano sukauptų turtų begalybe. Neva draugausiu ir dovanomis apkrausiu. Laikui bėgant, jiems supratus apie pinigų laikinumą, santykiai atšaldavo ir viskas grįždavo į senas vėžias. Pasidarydavo tiesiog šlykštu galvoti apie tokį lengvą bandymą pasipelnyti, bet, aišku, buvo ir gerų akimirkų, kurios bent šiek tiek kompensuodavo patirtas traumas.

Šuo ir kariamas pripranta, tad savo gyvenime išmokau džiaugtis įvykiais, smulkmenomis, kurios suteikia daug daugiau malonumo, nei barniai ar pavydo scenos. Meluodamas sau, kad neva vieną ar kitą asmenį galų gale pamilsiu, jaučiausi sudaužyta širdimi... Nežinau tik, ar pats buvau toks geras, kai pavargdavau nuo mylimojo vaidmens. Gal tuomet buvau tas, kuris sudaužydavo kažkieno kito širdį, bet toks ratas sukosi neilgai.

Galų gale tokie santykiai būdavo nutraukiami, kai išdėstydavau savo prioritetus, norus ir dalykus, kurie suteikia man malonumą – kas gal tik šiaip įdomu, o ko pakęsti negaliu. Bandymas patikti, įsiteikti, einant metams, išgaravo.

Kaip pamiršti praeitį?

Kaip atsikratyti praeities, užmiršti visus skaudulius ir vėl naiviai tikėti santykių tobulumu ir galima partneryste? Viskas įmanoma ir sveikam žmogui suvokiama. Einant metams matai ir žinai, kas ir kaip gali atsitikti, įgyji „storą odą“, kuri saugo nuo tų pačių gyvenimo klaidelių. Taip, tai klaidelės, nes išgyvenau, supratau ir pasimokiau. Dabar galiu ir pasijuokti, o tuomet, kai viskas vyko, teko ir ašarą nubraukti. Sudaužyta širdis – tai ne kažkas kitas nei gyvenimo pamoka ir įgyta praktika.

Nesvarbu, ar tu gėjus, ar heteroseksualas, bet jeigu tavo gyvenime yra per daug streso, tai pilnaverčiam emociniam gyvenimui ateina galas. Gyvenimas pasidaro baisus, pavargsti arba tu pats, arba išsenka tavo draugo jėgos, kai jis bando vaidinti, kad tu jam nesvarbus, būdamas kavinėje prie „normalių“ girtų žmonių, o vėliau lovoje glosto ir meilinasi, tarytum tu toks jam vienas ir nepakartojamas.

O dar reikia kovoti prieš įprastą beprasmišką visuomenės smarvę, neišprusimą, neapykantą, pagiežą, giminių norą tave grąžinti į heteroseksualių santykių liūną, o gal vaidinti prieš juos, pateikiant milijonus priežasčių, kodėl dar neturi merginos. Galiausiai savisaugos instinktas priverčia atsisakyti mylėti ir noras išgyventi tampa svarbiausiu.

Ratas sukasi: kai viskas aprimsta, o širdis trokšta atsigriebti, viskas kartojasi – ir vėl rizikuoji, ir vėl baisu, pavargsti, gal šį kartą pasidavei ne tu, gal tai padarė tavo draugas... Ir vėl, ir vėl, ir vėl kitas, ir vėl naujas bandymas, naujas pralaimėjimas, nauja gyvenimo patirtis, ašaros, vėliau juokas...

Laikas gydo žaizdas. O tai kas manęs neužmušė, padarė mane stipresniu!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Visiems žinoma, kad pavasaris – meilės metas, kai rankos tiesiog tiesiasi apkabinti artimą žmogų. Atšilę orai kviečia organizuoti romantiškus pasivaikščiojimus, artėjanti vasara – planuoti atostogas su sielai artimu žmogumi. Deja, labai sunku, kai už lango – saulėta diena, o širdyje – niūru, nes mylimoji ar mylimasis nusprendė ilsėtis ir šiltas dienas leisti su kuo nors kitu. Prašome pagelbėti visų sudaužytų širdžių savininkams – papasakokite, kaip ištvėrėte išsiskyrimą, ir kaip ir vėl atradote širdies ramybę.

Pasidalinkite savo istorija ir parodykite šiuo metu kenčiantiems, kaip ir vėl matyti šviesias spalvas! Atskleiskite, ko imtis, kad išsiskyrimas gyvenime būtų ne viena iš liūdnų pabaigų, o taptų nauja pradžia!

Dviem nuoširdžiausių istorijų autoriams įteiksime prizą po dvi knygas: S. Yossman „Šaltojo karo samdinys“ ir S. Jovaišos „Boso Valanda“. Rašyti galite spausdami pilką mygtuką čia arba el.paštu „Išsiskyrimas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Valstybės politika žeidžia studentą: kodėl skatinama būti išlaikytiniu? (30)

Esu paskutinio kurso dieninio skyriaus magistrantas. Prieš kelias dienas netekau darbo. Kaip žinia,...

Mitingo palaikytoja: mokytojai kovoja ne dėl tų suk***tų grašių, kurių negavo, negauna ir negaus (22)

Aš esu mokytojos dukra. Tokios mokytojos, kurios pamokų vaikai klausydavo išsižioję, pas kurią...

Skolą VMI sumokėjo, bet administravimo mokestis antstolei liko: tai peržengia sveiko proto ribas (57)

2018 lapkričio 30 d. 17 val. 51 min gavau į el. paštą pranešimą apie gautą dokumentą...

Mokytoju būti yra garbė: moralinis skurdas trissyk blogesnis už materialų (8)

Mokytoju būti YRA garbė. Šiaip politika ir viskas, kas darosi su ja, man yra šlykštus reikalas....

Mokytojų streiką vadina mada – nenorėtų būti viena iš „avių bandos“ (82)

Dabar tiesiog madinga maištauti ir priešintis sistemai. Nesakau, kad tai yra blogis, bet idėja...

Top naujienos

Paksą į prezidento postą vedęs Katkevičius: viskas yra taip pat, pamokų neišmokome (408)

2002 metais Lietuvoje vykę prezidento rinkimai nustebino ne vieną analitiką. Nors 2001 m. apklausos...

Pensijų pokyčiai palies visus: kitąmet reikės apsispręsti, kaip elgsimės su savo pinigais (234)

Nuo kitų metų pensijai kaupsime kitaip nei tai darėme iki šiol. Visi jaunesni nei 40 metų...

Šiltoje mero užuovėjoje – Frankenšteino eksperimentas valstybės sąskaita

170 tūkst. eurų – tiek valstybei per metus atsieina sportininkų rengimo centro Druskininkuose...

Liudininkai pasakoja apie Strasbūre kilusią paniką: žmonės lakstė ir verkė ant tilto sužeistąjį radęs vyras: po 45 min. liovėmės gaivinti (31)

Prancūzijos policija trečiadienį tebeieško asmens, nušovusio tris žmones ir sužeidusio dar...

VTEK: Veryga pažeidė įstatymo nuostatas (25)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo...

Balsuos dėl nepasitikėjimo Theresa May (12)

Trečiadienį britų spauda pranešė, kad konservatorių partijos nariai ketina inicijuoti balsavimą...

Po šūvių Strasbūre – milžiniškos saugumo pajėgos: yra žuvusių, nukentėjusieji kritinės būklės atnaujinta 07.20 (521)

Prancūzijoje, Strasbūre po šaudynių netoli miesto kalėdinės mugės mažiausiai vienas asmuo...

Pranckietis: visos galimybės kelti atlyginimus mokytojams jau išsemtos (79)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis įsitikinęs, kad dėl penktą savaitę streikuojančių...

Bloomberg ekspertas: su Vokietijos skola dedasi kažkas neaiškaus (35)

Krentantis Vokietijos vyriausybės skolos pajamingumas – klasikinės „atsitraukimo“ strategijos...

5 dažniausi mitai apie permanentinį makiažą

Nepriekaištingai atliktas makiažas yra svarbi kiekvienos moters įvaizdžio dalis. Vienas iš...