aA
Esu 38 metų moteris ir gyvenimas eina velniop. Jaučiu, kaip vienas šeimos narys – mano vyras – vis stipriau gyvena savo atskirą gyvenimą. Nebesidalina kasdienybės detalėmis, ar ypatingesniais įvykiais, nebeturi poreikio bendrauti su manimi nei kaip su žmogumi, nei kaip su moterimi.
Asociatyvioji nuotr.
Asociatyvioji nuotr.
© Shutterstock

Papasakosiu pavyzdį. Kartą prasitarė vykęs į sportinių automobilių pristatymą ir testavimą. Paklausus, kodėl vykusio renginio dieną nė neprasitarė apie tai, neatsakė, tik susierzino, kodėl apskritai to klausiu. Pažadėjo stengtis visai neišsitarti apie įvykius jo gyvenime, idant aš nepaklausčiau.

Dar blogesnė situacija yra siekių prasme. Turėjome išsikėlę gražų tikslą, dėl kurio atsidėdavome pinigus. Neabejotina liūto dalis šiame projekte – vyro uždarbis, o mano indėlis lyginant atrodo menkutis.

Dabar jis savų uždirbtų pinigų nebededa krūvon, – kaip suprantu, atsideda kažkur sau. Jo klausimas skaudžiai teisingas: „O kiek tu išgali prisidėti?“

Žinoma, jis teisus, prisidėti tegaliu labai nedaug. Tačiau ten, kur vietoje buvusio bendro biudžeto atsiranda du atskiri... Atskiras biudžetas – jau ne šeimos bruožas.

Tačiau nepagalvokit, kad tai – pasakojimas apie žmonos siekį suartėti, susigrąžinti vyrą atgal. Mūsų atveju iki šios situacijos eita palaipsniui, su įvairiais skauduliais ir sukrėtimais. Čia nėra kaltinimo vyrui. Taip tiesiog dėliojasi. Nė vienas taip neplanavo.

Man norisi pakalbėti apie realistišką tokios situacijos vertinimą. Mane siutina peršama iš aplinkos nuomonė, kad neabejotinai viskas bus gerai.

„Ehei, gyvenimas tik prasideda!“ – tokia nuomonė.

Tai bruka visi. Pradedant žmonėmis, kurie viena ausim girdėję apie mūsų šeimos negerumus, baigiant medijų skiejančia informacija, kad moters laimingiausias amžius nuo keturiasdešimt, kad išsiskyrus tau viskas bus tik puiku, kad seksualumo ir laimės pikas tik prasidės ir panašiai.

Nagi! Moterys, ar po vyrų išėjimo mes prapulsime? Tikiu, kad ne. Tačiau nereikia teigti, esą gyvenimas taps spindintis visomis vaivorykštės spalvomis.

Mūsų patrauklumo pikas buvo nuo 25 iki 35 metų. Tokia mano asmeninė nuomonė.

Moters fizinis kitimas daug ryškesnis nei vyrų, kuriems brandumas dažnai pabrėžia žavesį. Žinoma, tvirtos ir pasitikinčios savimi moterys kaipmat grubiai pajuoks mano nuomonę. Ir man būna nuoširdžiai džiugu už jas dėl jų stiprybės ir kartu pavydu dėl jų pasitikėjimo savimi.

Vienok man kiek graudžiai atrodo divos 45+, sakančios, esą bet kokią jauniklę nugalėtų savo šarmu „kovoje dėl vyro dėmesio“.

Esu neužtiktinta savimi, nors iš aplinkos ir dabar sulaukiu nemažai komplimentų. Sunku patikėti, kad galėčiau susižavėti kitu žmogumi, kad norėčiau bandyti „išmokti“ naują vyrą, ar kad jis pats pamiltų mane.

Tiesiog nesinori, tingulys. Svajočiau būti artimam ryšyje su žmogumi, kurį tiek metų myli. Norėtųsi vis dar patikti jam.

Neturėjau progos (o ir noro taip pat) būti laiminga ir rami vienatvėje. Mano laimės projekcija nėra nukreipta į save pačią, iš serijos „susikurk sau laimę pati“. Aš laimę laikau pačiu pavojingiausiu ir nepatikimu keliu, – buvime dviese su mylimu žmogumi. Niekam to nerekomenduočiau.

Buvo gera pasitikti vyrą, jo ilgėtis, klausytis apie dienos įvykius, dalintis mintimis ir intymumu. Ir tai, ko link veda dabartis, mane siaubingai gąsdina.

Labai nemadinga būti silpnai, sakyti apie savo baimes ar skausmingus išgyvenimus. Visur fotografijos su laimingais veidais, patarimai, kaip būti laimingai. O aš nesu laiminga. Anaiptol. Nenoriu išmokti būti viena, bijau to visomis prasmėmis, emocine, dvasine, finansine, bijau kaip žmogus, niekad nebuvęs vienas.

Man nerūpi, kad mane tai užaugins kaip asmenybę, tapsiu tvirtesne ir panašiai. Bet pati didžiausia blogybė likti su žmogumi, kuriam tu nereikalinga, svetima, nemiela. Pats blogiaisias variantas.

Rašau tai, nes galbūt panaši moteris išgyvena tą patį išgąstį, netikrumą ir nerimą dėl dabarties ar ateities. Neapsimeskime laimingomis, jei šiuo metu taip nėra. Nesikabinkime į žmones, kurie nusitolina, nes jei vysies, tai tik sparčiau bėgs.

Vargu, ar bus gerai kaip filme, gal tik nebus blogiau. Tiesiog žinojimas, kad esi ne viena liūdinti, kartais gelbsti ir padeda.

Turite daugiau informacijos šia tema?
O gal norite pareikšti savo nuomonę?
Pasidalinkite ja su DELFI skaitytojais
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(110 žmonių įvertino)
4.2727

Pasiūlė būdą visiems besiskiriantiems: tai ypač padeda per karantiną (3)

Siekiant suvaldyti pandeminę situaciją, buvome ir tebesame priversti apriboti socialinius ryšius,...

Gimtadienyje šokiravo draugo merginos elgesys: šitaip vyniojamo apie pirštą dar nemačiau (19)

Sako, kur du, ten trečias nereikalingas, bet kartais apie tuos du iš šono trečiam matosi geriau....

Vyras pats pasistatė namą: iš esmės prireikė tik trijų dalykų (43)

Gera diena, savadarbio taupumo mylėtojai, papasakosiu savo nuotykį ir aš. Nuotykis truko vienerius...

Į Norvegiją išvykusi lietuvė patyrė tikrą siaubą – dukters kūną rado jau atvėsusį Pasakojimas, paremtas tikrais įvykiais (63)

Vilma atvyko į Norvegiją užsidirbti. Kartu pasiėmė ir dukrelę Laurą. Su Lauros tėčiu visi...

Gyvenimą miesto centre iškeitė į kaimą: jau sutaupėme 12 tūkstančių eurų (23)

Mūsų šeima į karantiną žengė su nerimu. Daugiau kaip prieš metus, kai pirmą kartą prasidėjo...

Top naujienos

Matematikos žinios dugne, mokyklose – tragiška padėtis: net 300 eurų stipendijos abiturientų nesuviliojo (38)

Jau netrukus kai kurių dalykų pedagogų Lietuvoje gali pradėti tragiškai trūkti. Švietimo,...

Išsirinko paklausiausią profesiją Lietuvoje, bet darbo neranda: „užkibus“ už gražaus aprašymo gali tekti grąžinti pinigus (14)

Lietuvoje nuolatos kalbama apie informacinių technologijų (IT) specialistų trūkumą ir vis...

Arūnas Spraunius | D+

Visi pakvaišę dėl Arkties: neaprėpiamas rusų karių skaičius jau čia, bet gėrybių gviešiasi ne tik jie

Pentagonas 2017-aisiais pirmą kartą po Šaltojo karo pasiuntė į Norvegiją 300 jūrų...

Po vasariškai šilto savaitgalio laukia orų permainos: nemaloniausia diena bus ketvirtadienis (3)

Virš Europos palčiai išplitęs drėgnas žemo atmosferos slėgio laukas bus palankus lietaus...

Pasitikrinkite, ar galvą iki šiol plovėte taip, kaip reikia: plaukų dievas įvardijo, kokias klaidas daro moterys, o kokias – vyrai (7)

Ar iš tiesų žinote, kaip taisyklingai reikia plauti plaukus? Gali būti, jog visą laiką tai...

Vieniems tai vakcina nuo vėžio, kiti ją vadina „paleistuvystės skiepu“: kam jo iš tiesų reikia? (3)

Žadėjau vis papasakoti apie kokį nors skiepą ir jo žalą. Žalą antivakseriams . Tęsiame...

Atskirtis tarp vyrų ir moterų atlyginimo Lietuvoje jau kelia nerimą: po tuo slypi kur kas skaudesnė problema (4)

Europos Parlamentui kelia susirūpinimą europiečių moterų ir vyrų atlyginimų atotrūkis:...

8 žavūs daugiamečių gėlių deriniai, kuriuos nesudėtinga prižiūrėti

Ne visi turi laiko reguliariai darbuotis gėlyne, sodinti naujų gėlių, kita vertus, norisi kad...

Įmonė priėmė įdomų sprendimą: dėl atlyginimo dydžio sprendžia kolegos

Programinės įrangos kompanija „10Pines“ išsiskiria unikaliu požiūriu į darbuotojų...

„Maersk“ generalinis direktorius: pasaulio ekonomikoje – jokių realių infliacijos rizikos ženklų

Didžiausios pasaulyje laivybos kompanijos vadovas teigia nematantis jokių pavojingo infliacijos...