„Jeigu pernai vidutiniai atlyginimai Vilniuje būdavo apie 640 eurų į rankas, tai didmiestyje gyvenančiai šeimai, reikėtų nemažiau kaip dviejų tokių atlyginimų ir tai sudarytų maždaug apie pusantro tūkstančio eurų gyvenant nuosavame būste“, – anksčiau DELFI teigė „Swedbank“ asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė.

SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė skaičiavo, kad remiantis 2008 m. ir 2012 m. Statistikos departamento „Namų ūkių biudžetų tyrimais“ galima prognozuoti, kad šiemet vidutinė suma, reikalinga norint gyventi vidutiniškai būtų maždaug 520 eurų vienam šeimos nariui, nors įvardyti tyrimai neatspindi to, kiek konkretūs atskirai paimti namų ūkiai ar žmonės išleidžia.

Norime pasiteirauti Jūsų – kokia suma yra reikalinga jums? Ar sutinkate su ekspertų teiginiais? Kam išleidžiate daugiausiai, kaip sutaupote? Galbūt galite nurodyti, kad itin padidino ar sumažino jūsų išlaidas?

Pavyzdžiui, komentarų skiltyje DELFI skaitytojas, kad dviem žmonėms sostinėje pakanka ir 1000 eurų. „Per metus apsilankom pas odontologą ir į kelionę nuvažiuojam. Šiaip savaitgaliais karts nuo karto pasišvaistom. Paprastai lieka papildomi 4000 eurų. Todėl manau, kad 2 asmenų šeimai per mėnesį reikia 1300 eurų. Butas nuosavas. Auginant vaiką reiktų apie 1600 eurų. Jei uždirbam daugiau, viską atidedam santaupoms“, – rašė komentatorius.

Tuo metu didesnei šeimai nepakanka ir 2000 eurų.

„Mes – irgi 4 asmenų šeima ir bendros pajamos apie 2000 eurų Vilniuje. „Pragyventi“ kaip ir užtenka, bet ne „gyventi“. Pasispaudus galima kas mėnesį atsidėti 250-300 eurų, bet tą atsidėjimą dažnai „suvalgo“ automobilio remontai, buitinės technikos keitimai, rūbai, prasidėjusi mokykla, būreliai ir kitos išlaidėlės, plius dar būsto paskola – 167 eurai... Apsieiname be kreditų, bet išvažiuoti pailsėti užsienin taip ir neišeina jau 10 metų. Na, bet kiti iš dar mažiau gyvena, todėl negali ir skųstis“, – rašė kitas skaitytojas.

Kaune gyvenantys teigė, jog šeimai laikinojoje sostinėje 1000 eurų pajamos yra nepakankamos.

„Kaune šeima su 1000 eurų biudžetu egzistuoja. Norint, kad ji jau bent padoriau gyventų, reikia 2000 eurų, tai yra du kartus daugiau. Vis dėlto paskaičius darbo skelbimus algos – 400 eurų, nuolat matyti tos pačios įmonės – arba tegu jos užsidaro, arba tegul jomis pasidomi VMI“, – rašė komentatorius, pasivadinęs „Lambada“.

Pasidalinkite savo patirtimi el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Pinigai“ arba spausdami pilką mygtuką žemiau iki spalio 11 d. Vienam iš jūsų atiteks pusės metų pasirinkto DELFI grupės žurnalo prenumerata!

Skaičius ant konkurso nuotraukos rodo, kiek žinučių žmonės jau atsiuntė bei kiek dienų liko iki konkurso pabaigos.

Konkurso taisyklės:

1. Konkursas vyksta nuo nuo rugsėjo 22 d. iki spalio 11 d.;

2. Dalyvauti žaidime gali visi. UAB „Delfi“ darbuotojai žaidime dalyvauti negali;

3. Nugalėtojas/-a renkamas/-a redakcijos 2015 m. spalio 14 d. iš visų dalyvavusių žaidime. Nugalėtojas ar nugalėtoja bus skelbiamas konkursiniame tekste ir jam/jai pranešama asmeniškai žaidime nurodytu el. paštu.;

4. Konkurso prizas – pusės metų pasirinkto DELFI grupės žurnalo prenumerata;

5. Konkurso dalyvis sutinka su šiomis Taisyklėmis ir pareiškia, kad jis/ji pateikia savo duomenis delfi.lt savo noru ir sutinka, kad jo/jos pateikti duomenys, būtų saugomi delfi.lt duomenų bazėje 3 savaites. Konkurso dalyvis pateikia savo duomenis delfi.lt tam, kad tretieji asmenys (šiuo konkrečiu atveju konkurso prizo steigėjas) galėtų prie šių duomenų prieiti, juos peržiūrėti ir kopijuoti, norėdamas susisiekti su konkurso dalyviais

6. DELFI redakcija pasilieka teisę atmesti tuos konkurso dalyvių tekstus, kurių turinys pasirodys netinkamas portalui, pateikta medžiaga bus neoriginali, vulgari, įžeidžianti, skatinanti nesantaiką, kviečianti imtis neteisėtos veiklos ar surašyta nelietuviškais rašmenimis.

DELFI pasilieka teisę kai kurias istorijas publikuoti kaip atskirus straipsnius. Nepaisant to, ar tekstas buvo publikuotas kaip atskiras straipsnis, ar pasirodė konkursinio teksto apačioje kaip žinutė, jis vis tiek dalyvauja konkurse.

Dėkojame visiems dalyvavusiems! Konkurso nugalėtoja tapo rašinio „Dviese Vilniuje: suskaičiavo išlaidas – bijo ateities“ autorė. Su ja susisieksime asmeniškai!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (207)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės