aA
Rugpjūčio 1–10 d. Lietuvos edukologijos universiteto mišrusis choras „Ave vita“ jau 18 kartą surengė kūrybinę stovyklą Užpaliuose, Utenos r., kuri tapo savotiška įžanga į naująjį 2014–2015 m. sezoną. Jos metu choristai mokėsi naujų kūrinių, papildančių kolektyvo repertuarą, koncertavo ne tik Užpaliuose, bet ir kituose Utenos r. miesteliuose. Tačiau ne visada už gerą geru atsilyginama.
© Shutterstock nuotr.

Nieko nenujautė

Rugpjūčio 9 d. naktį choristai grįžę po koncerto, vykusio Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčioje (Utenos r.), nusprendė atsigaivinti ir išsimaudyti Šventosios upėje, kuri yra šalia Užpalių kultūros centro. Pakeliui namo keli choristai buvo užpulti ir sumušti nepažįstamų jaunuolių prie minėtų kultūros namų, kuriuose jau buvo pasibaigusi šeštadieniais vykstanti diskoteka.

Policijos „greitumas“ – vertė visus aikčioti

Policijos ir greitosios medicinos pagalbos atvykstant teko laukti ilgai. Policija į įvykio vietą atvyko maždaug po 35–40 min. Per tokį laiką bet koks nusikaltėlis seniai būtų galėjęs pasprukti. Atvykę pareigūnai apklausė sužeistuosius, užpildė pareiškimus, kurių buvo tikrai nemažai.

Greitoji medicinos pagalba iš Utenos (14 km.) vyko daugiau nei pusvalandį

Atvykus greitosios medicinos pagalbos automobiliui, nedelsiant buvo apžiūrėti sužeisti žmonės (vienam studentui buvo praskelta galva, stipriai sužeistas antakis, kitiems nukentėjusiems – daugybė muštinių žaizdų, mėlynių), kokybiškai suteikta pirmoji pagalba, o rimčiau sužeistas choristas buvo išvežtas į Utenos ligoninės priėmimo skubios pagalbos skyrių.

Policijos pareigūnų abejingumas – stulbinantis

Policijos pareigūnams pildant nukentėjusių asmenų parodymus (viskas vyko naktį apie 2–03 val.), į minėtą stovyklavietę atvyko įtartinas automobilis. Jie toliau pildė dokumentus ir nereagavo į tai, kas vyksta. Choro nariai informavo pareigūnus apie atvykėlius. Pareigūnus teko įkalbinėti, kad jie apžiūrėtų atvykusį įtartiną automobilį, patikrintų jame buvusių asmenų tapatybes ir blaivumą. Šie buvo labai abejingi ir atsakė: „Eikit, jei norit“. Teko išsiprašyti, kad kuris nors iš pareigūnų palydėtų choristus prie įtartino automobilio.

Buvo įtarimų, kad minėtame automobilyje galėjo būti diskotekoje dalyvavę užpuolikai. Prie automobilio policijos pareigūnė ėjo šviesdama žibintuvėliu, jame visi asmenys, mano manymu, buvo neblaivūs. Prisiartinus prie įtartino automobilio pareigūnė nepratarė nė žodžio, tiesiog stebėjo studentų ir automobilyje buvusių neblaivių jaunuolių bendravimą. Iškyla klausimas: „Ar taip turėtų elgtis profesionalūs mūsų šalies sergėtojai?“ (...).

Stovyklautojų paraginta pareigūnė patikrino automobilį, nes jame galėjo būti užpuolikai. Iš pradžių prisiartinus prie neblaivių jaunuolių automobilio girti asmenys nepastebėjo tamsoje kartu ateinančios policijos pareigūnės ir garsiai visiems girdint išsidavė, kad automobilį vairavo jame buvę asmenys. Visi tuo metu buvę asmenys paliudijo šį faktą, tačiau policijos pareigūnė visiškai į tai nereagavo. Šiuo atveju vėl iškyla socialiai atsakingų piliečių saugumo klausimas – kaip turėtų reaguoti mūsų „Angelai sargai“?. Būtų galima tik interpretuoti: mažas Utenos rajono kaimelis, su savais gyvenimais, giminaičiais, tetomis ir dėdėmis, vaikais ir vaikaičiais.

Pareigūnų neveiksnumas pribloškė visko mačiusius jaunuolis pats visų akivaizdoje prisipažino pažeidęs įstatymą, tačiau pareigūnai vis tiek laikėsi versijos, kad ne šie neblaivūs jaunuoliai vairavo automobilį.

Kitos dienos ryte – atsakymas į visus bylos klausimus

Kitos dienos rytą apie 12.00 val. paaiškėjo, kas įvyko ir kas už ką buvo atsakingas. Į anksčiau minėto palikto įtartino automobilio vietą atvyko visi tie patys jaunuoliai, atsirakinę automobilį jie išvyko. Ar tai nėra atsakymas į mistinius klausimus pareigūnams?

Su pareigūnais – kaip vaikų darželyje

Lietuvos edukologijos universiteto studentams, stebintiems įvykius iš šalies, rūpėjo jų pačių ir draugų saugumas, todėl labai mandagiai paklausus policijos pareigūnų, kas atsakys už naktį likusių jaunuolių saugumą, niekas negalėjo patikėti sulauktu atsakymu: „Patys turite rūpintis savo saugumu“.

Juk niekas nežino ar įžūlių, girtų ir įsisiautėjusių jaunuolių grupė vėl nesugrįš keršyti ar kitaip linksmintis. Anksčiau nepaminėti faktai: išdaužti langai, sudaužyti brangūs studentų akiniai, sugadinti rūbai, o vidinis žmogaus saugumo jausmas tegul lieka kiekvienam asmeniškas klausimas.

Taigi dar kartą atsakykime kiekvienas sau į klausimus: ar tikrai mes esame saugūs šalia mūsų žemiškųjų „Angelų sargų“, kurių šūkis: „Ginti, saugoti, padėti“? Ar tikrai viskas išsipildo, ar saugiai dabar galėsime jaustis mažesniuose Lietuvos kaimeliuose, ar tikrai norėsime sugrįžti dar kitus 18 metų...?

Lietuvos edukologijos universiteto studentai, absolventai ir stovyklos svečiai nori „labai padėkoti“ minėtam pareigūnui Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjui ir jo kolegei už ypatingai didelį rūpestį užtikrinant mūsų kolektyvo „saugumą“.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI komentaro apie įvykį pasiteiravo policijos pareigūnų.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Laura Palevičienė:

Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Jūsų minėto įvykio. Sumuštų jaunuolių parodymai pridėti prie bylos.

Policijos budėtojai rugpjūčio 10 d. 1.51 val. gavo pranešimą, jog jaunuolis kreipiasi pagalbos nurodydamas, kad Užpaliuose užpuolė kito kaimo gyventojai. Pareigūnai išvyko į įvykį iš Utenos 1.53 val., atvyko į įvykio vietą 2.12 val.

Primename, kad įvykio vietoje pareigūnai vykdo jiems įstatymais priskirtas funkcijas, vykdo apklausas, yra apmokyti kaip tą atlikti.

Tikrai suprantame žmonių savijautą ištikus nelaimei, kaip šiuo atveju, užpuolus jaunuoliams, tačiau raginame labiau pasitikėti pareigūnais, vykdančiais jiems priskirtus įgaliojimus, nereikėtų pareigas vykdančiam pareigūnui nurodyti, kaip jis turėtų atlikti vykdomus teisinius procesus.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prieglaudos savanoriai šokiruoti: prie poliklinikos rastas galimai primuštas katinėlis! (7)

Yra dalykai, prie kurių nepriprantama. Po beveik 7-erių metų gyvūnų gelbėjimo, vis dar dreba...

„Opel“ vairuotojo elgesys greitkelyje įsiutino: taip negalima (421)

Greitkelyje Vilnius Kaunas , važiuojant Kauno kryptimi netoli Pravieniškių. Automobilio „Opel...

Kelerius metus su ketvirta vėžio stadija gyvenanti Rasa: be proto noriu gyventi (104)

Ketvirtos stadijos vėžio diagnozę prieš ketverius metus sužinojusi Rasa Vaitekūnienė savo...

Z KARTA: Lietuvoje startuoja Nacionalinė karjeros savaitė (1)

Pirmadienį, laidoje „Z KARTA” viešės Nacionalinės karjeros savaitės ir iniciatyvos...

Aktyvus jaunimas Klaipėdoje: kokios čia galimybės? (1)

Karjeros galimybės Klaipėdoje – taip skamba Lapkričio 14 dieną vykęs renginys, kurį...

Top naujienos

(Ne)Grįžtu. Į Airiją išvyko jau sulaukusi 50-ies: geriau nei čia savo pensijos net neįsivaizduoju į šalį plūsta vyresni lietuviai (23)

„Gerai, išgersime kavos“, – pasigirsta žodžiai už nugaros Monaghano, miestelio Airijoje,...

Vyriausybė galutinai apsisprendė, kaip kovos su kainomis: „vaučeriais“ naudosis ne visi papildyta 15.05 val.  (297)

Vyriausybės pasitarime pristatytos paruoštos ministerijų priemonės, kaip kovoti su augančiomis...

Fausta Marija Leščiauskaitė. O jeigu nedaužė, bet santykiai nebuvo laimingi? (14)

„Mes gimėme laikais, kai sulūžusius daiktus buvo įprasta taisyti, o ne išmesti“ – tokios ir...

Kokios pensijos galime tikėtis: ką daryti, kad netektų skursti? (2)

Savaitgalis Druskininkų sanatorijoje, atostogos saulėtoje Ispanijoje, popietės su anūkais vandens...

Neeilinis smurtas prestižinėje Kauno gimnazijoje: apsiginklavęs mokinys daužė paauglį papildyta policijos pranešimu (118)

DELFI pasiekė informacija, kad vienoje prestižinėje Kauno gimnazijoje mokinys kastetu daužė kitą...

Taiso neblaivių vairuotojų pamėgtą įstatymų spragą – pernai ja pasinaudojo ne vienas (15)

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) trečiadienį pritarė įstatymo pataisų paketui,...

Ministrė Petrauskienė už uždarų durų sėdo prie derybų stalo su profesinėmis sąjungomis (23)

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sukvietė profesinių sąjungų vadovus į...

Įsileidus Kremlių – tragedija: neįsivaizdavome, kad žmonės bus žudomi vidury baltos dienos (382)

Lygiai prieš penkerius metus prasidėjo Ukrainos Orumo revoliucija – Maidanas . „Tai buvo...

Ruoškitės – prekybos centrai paskelbė išpardavimų savaitgalį: stilistė patarė, ką pirkti ir į ką nė nežiūrėti (39)

Juodasis penktadienis – ta diena metuose, kai visi šiek tiek išsikrausto iš proto. Arba ne. Bet...