Rungtynės vyks 15 val. Lietuvos laiku.

1992-ųjų, 1996-ųjų, 2000-ųjų Olimpinėse žaidynėse mūsiškiai iškovojo bronzos medalius, o 2004-aisiais Atėnuose iškopė į pusfinalį ir liko ketvirti.

Rezultatyviausiai Lietuvos komandos gretose trečiadienį žaidė Šarūnas Jasikevičius, pelnęs 23 taškus ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus. Linas Kleiza (7 atkovoti kamuoliai) ir Ramūnas Šiškauskas surinko po 15, Simas Jasaitis - 12 taškų.

Kinams 19 taškų įmetė ir 7 kamuolius atkovojo Yao Mingas. Yi Jianliano (9 atk. kam.) sąskaitoje - 11, Liu Wei (7 atk. kam.) - 10 taškų.

Rungtynės

Pirmieji taškus pelnė Kinijos krepšininkai, bet Robertas Javtokas įveikė Y. Mingo gynybą, Rimantas Kaukėnas pabėgo į greitą kontrataką ir lietuviai persvėrė rezultatą (4:2).

Grumtynės vyko taškas į tašką, tačiau sužaidus 4 minutes mūsiškiams pavyko spurtuoti: po tritaškį pataikė R. Šiškauskas ir Š. Jasikevičius (12:6).

Tačiau tuomet lietuvių puolimas įstrigo, o kinai laimėjo atkarpą 9:0 bei išsiveržė į priekį (12:15). Varžovų spurtą pagaliau nutraukė Š. Jasikevičiaus dvitaškis, vėliau skirtumą mažino du taiklūs įžaidėjo baudos metimai, o paskutinę ketvirčio sekundę R. Šiškauskas tolimu metimu vėl išvedė Lietuvos rinktinę į priekį (19:17).

Antrojo ketvirčio pradžioje Lietuvos krepšininkai pastebimai pagreitino žaidimo tempą ir sėkmingai realizavę kelias atakas be atsako privertė J. Kazlauską prašyti minutės pertraukėlės (25:20).

Netrukus Kinijos komanda vėl sumažino atotrūkį iki minimumo (25:24), tačiau įpusėjus kėliniui Kšyštofas Lavrinovičius atėmė kamuolį iš ZhiZhi Wango ir užbaigė ataką dėjimu, grąžindamas savo ekipai 5 taškų persvarą (29:24).

Po ilgokos pauzės Š. Jasikevičius pataikė iš toli ir skirtumas išaugo iki 8 taškų (32:24). Aikštės šeimininkams vėl pavyko priartėti (32:28), bet lietuviai vertė priešininkus dažnai klysti ir laimėję atkarpą 6:0 pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą (38:28).

Iki didžiosios pertraukos likus žaisti 50 sek. Y. Mingas įgrūdo kamuolį į Lietuvos krepšį, bet mūsų šalies rinktinės atsakas buvo geresnis. Paskutinėmis sekundėmis komandos draugai vėl puikiai prie tritaškio linijos išvedė R. Šiškauską ir šio ranka nesudrebėjo (41:30).

Per pirmuosius du kėlinius Lietuvos krepšininkai labai sėkmingai gynėsi prieš kinų lyderį Y. Mingą. 226 cm ūgio milžinui per 19 minučių aikštėje pavyko surinkti vos 7 taškus.

Trečiasis kėlinys prasidėjo nesėkmingomis Lietuvos komandos atakomis, o tuo metu Y. Mingas keturiais baudos metimais mažino skirtumą (41:34). Vis dėlto įsimėtė K. Lavrinovičius, atsakydamas į savo oponento Zh. Wango atakas, netrukus tritaškį smeigė Š. Jasikevičius ir mūsiškių pranašumas vėl išaugo (48:36).

Po akimirkos R. Šiškauskas realizavo du baudos metimus (50:36). Kinijos krepšininkai surengė porą sėkmingų atakų (50:40), bet L. Kleiza įmetė dvi baudas, o R. Kaukėnas taikliai metė iš toli. Po kelių akimirkų L. Kleiza taip pat „iššovė“ nuo tritaškio linijos ir Lietuvos rinktinė atitrūko 16 taškų (58:42).

Dar viena tolima puolėjo bomba, likus žaisti 1 min. 40 sek., leido lietuviams atsilaikyti prieš vis sėkmingesnes kinų atakas (63:48).

Panaši mūsų šalies komandos persvara išsilaikė iki ketvirčio pabaigos, tačiau paskutinėmis sekundėmis tradiciškai į kinų krepšį krito tritaškis. Šįkart jo autorius – Š. Jasikevičius (70:53).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje į kinų tritaškį Š. Jasikevičius atsakė tuo pačiu, o L. Kleiza pridėjo dvitaškį su bauda (76:56). Lietuviai nemažino apsukų: R. Javtokas pelnė dvitaškį, o S. Jasaitis pataikė iš toli (81:56) ir padėjo tašką rungtynėse.

Per likusį laiką abiejų komandų treneriai į aikštę išleido mažiau pasireikšti gaunančius žaidėjus. Lietuvos rinktinė iškovojo įspūdingą pergalę 94:68 ir įvykdė jai keltą tikslą – patekti tarp 4 stipriausių komandų.

Statistika

Lietuva: Šarūnas Jasikevičius 23 taškai (5/6 trit., 2/2 dvit., 4/4 baudų; 6 rez. perd.), Ramūnas Šiškauskas (3/7 trit., 1/5 dvit., 4/4 baudų) ir Linas Kleiza (2/4 trit., 2/5 dvit., 5/5 baudų; 7 atk. kam.) po 15, Simas Jasaitis 12, Rimantas Kaukėnas 9, Jonas Mačiulis, Kšyštofas Lavrinovičius (3 blk.) ir Robertas Javtokas po 6, Marijonas Petravičius 2.

Mindaugas Lukauskis (16:33 min.), Darjušas Lavrinovičius (4:06 min.) ir Marius Prekevičius (4:17 min.) taškų nepelnė.

Kinija: Yao Mingas 19 (4/8 dvit., 11/13 baudų; 7 atk. kam.), Yi Jianlianas 11 (9 atk. kam.), Liu Wei 10 (7 atk. kam.), Du Fengas 9, Zhu Fangyu 7, Sunas Yue 6, Zhizhi Wangas 4, Li Nanas 2.

Dvitaškiai: Lietuva 21/32 (66 proc.) - Kinija 16/34 (47 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 13/31 (42 proc.) - Kinija 4/21 (19 proc.)

Baudų metimai: Lietuva 13/13 (100 proc.) - Kinija 24/27 (89 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 31 - Kinija 31

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 15 - Kinija 9

Klaidos: Lietuva 10 - Kinija 15

Perimti kamuoliai: Lietuva 12 - Kinija 3