Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Rimantas Kaukėnas, pelnęs 16 taškų. Darius Songaila surinko 15, Šarūnas Jasikevičius - 14 (7 rezultatyvūs perdavimai, 5 atkovoti kamuoliai), Ramūnas Šiškauskas - 12, Linas Kleiza - 11 taškų (8 atk. kam.).

Lietuviams nesisekė stabdyti Baltarusijos rinktinės lyderį Vladimirą Veremenko, kuris pelnė 23 taškus ir atkovojo 7 kamuolius. Igoris Mešerakovas įmetė 14, Aleksandras Kudravcevas - 13 taškų.

Lietuvos komanda turnyre užėmė antrąją vietą, pralaimėjusi šeimininkams latviams ir įveikusi Naujosios Zelandijos bei Baltarusijos ekipas. Latvijos rinktinė pirmadienio vakarą 82:74 įveikė Naująją Zelandiją ir tapo turnyro nugalėtoja. Latviams šiame susitikime 16 taškų pelnė Kristapas Janičenokas, 15 - Aigaras Vituolas, 14 - Armandas Škėlė.

Lietuvos krepšininkai atitrūko nuo susitikimo pradžios. Keturiems krepšininkams pelnius taškus, lietuviai sužaidus 3 minutes pirmavo 9:2.

Po Roberto Javtoko dvitaškio su pražanga Lietuvos komandos pranašumas pasiekė 9 taškų ribą (14:5), tačiau dviženkliu skirtumu lietuviams atitrūkti nepavyko. Baltarusiai besibaigiant ketvirčiui priartėjo iki 3 taškų, o po pirmojo kėlinio komandas skyrė 4 taškai.

14-ąją mačo minutę baltarusiai pelnė 5 taškus be atsako ir išlygino rezultatą – 34:34. Po dar 4 taškų paeiliui Baltarusijos rinktinė įgijo rekordinę 3 taškų persvarą (41:38), tačiau R.Kaukėnas dvi atakas paeiliui baigė rezultatyviai, o keturi Pauliaus Jankūno taškai antrojo kėlinio pabaigoje leido lietuviams atstatyti pranašumą – 49:46.

Po didžiosios pertraukos suaktyvinę gynybą, lietuviai sulaukė sėkmės. Trečiąjį kėlinį jie pradėjo spurtu 10:1 ir atitolo dviženkliu skirtumu – 57:46. Baltarusiams pavyko dar kartą priartėti iki 4 taškų (55:59), bet trečiąjį kėlinį sėkmingiau baigė Lietuvos rinktinė. L.Kleizos tritaškis paskutinėmis kėlinio sekundėmis padidino skirtumą iki 12 taškų – 77:65.

Paskutiniojo ketvirčio metu mūsiškiai ilgą laiką pirmavo dviženkliu skirtumu. Vis dėlto varžovams vėl pavyko priartėti - į lemiamą šturmą pakilę baltarusiai likus žaisti 4 minutes skirtumą sumažino iki 3 taškų (78:81). Tačiau Lietuvos rinktinė nepalūžo - D.Songaila ir Š.Jasikevičius per 2 minutes kartu surinko 11 taškų ir lietuviai vėl pirmavo saugia persvara (92:84).

Susitikimo pabaigoje L.Kleiza sėkmingai užbaigė dvi atakas ir lietuviai jau pirmavo 11 taškų (96:85). Paskutinę minutę Lietuvos krepšininkams kiek atsipalaidavus, varžovai sumažino atsilikimą iki 6 taškų (96:90).

Lietuva: Rimantas Kaukėnas 16 taškų (1/2 trit., 3/7 dvit., 7/8 baudų; 5 rez. perd.), Darius Songaila 15 (1/1 trit., 6/8 dvit., 4 kld. per 17 min.), Šarūnas Jasikevičius 14 (2/6 trit., 3/3 dvit., 2/2 baudų; 7 rez. perd., 5 atk. kam., 4 kld.), Ramūnas Šiškauskas 12 (2/4 trit., 1/3 dvit., 4/4 baudų; 5 rez. perd.), Linas Kleiza 11 (1/3 trit., 3/7 dvit., 2/2 baudų; 8 atk. kam.), Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas po 9, Kšyštofas Lavrinovičius 5 (5 pražangos per 11 min.), Darjušas Lavrinovičius 4 (6 atk. kam.), Donatas Slanina 1.

Giedrius Gustas (5:24 min.) ir Simas Jasaitis (8:47 min.) taškų nepelnė.

Baltarusija: Vladimiras Veremenko 23 (0/1 trit., 9/17 dvit., 5/9 baudų; 7 atk. kam.), Igoris Mešerakovas 14 (1/3 trit., 3/8 dvit., 5/6 baudų), Aleksandras Kudravcevas 13, Dmitrijus Kuzminas 12, Arsenijus Kučinskis 11, Vladimiras Šarko 7, Aleksandras Kulšis ir Pavelas Uljanko po 5.

Komandų statistika:

Dvitaškiai: Lietuva 26/45 (57,8 proc.) - Baltarusija 23/44 (52,27 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 7/20 (35 proc.) - Baltarusija 6/14 (42,9 proc.)

Baudų metimai: Lietuva 23/29 (79,3 proc.) - Baltarusija (74,3 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 33 - Baltarusija 29

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 22 - Baltarusija 12

Klaidos: Lietuva 14 - Baltarusija 15

Pražangos: Lietuva 30 - Baltarusija 27

Nuo trečiadienio Lietuvos rinktinė persikels į Druskininkus, kur tęs pasiruošimą rugsėjo pradžioje Ispanijoje vyksiančiam Europos čempionatui. Rugpjūčio 12 dieną lietuviai Vilniuje žais draugiškas rungtynes su Rusijos nacionaline komanda.

Lietuvos rinktinės fotogyvenimą galite pamatyti Euro2007.lt.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.