aA
Lietuvos antiukrainietiškos įtakos agentūros, prisidengusios tautiškumu, į Lietuvą vėl pasikvietė Vokietijos opozicijos - AfD – „alternatyva Vokietijai“ atstovus.
Žygimantas Pavilionis
© DELFI / Andrius Ufartas

Koks mūsų „tautininkiškumo“ intelektualinis lygis, demonstruoja A. Juozaičio šia proga organizuojama konferencija. Nieko daugiau nesugalvota, kaip pasikviesti Vokietijos radikalus, pasisakančius prieš ES, t. y. už stiprią ir vienvaldę Vokietiją.

„Deutschland über alles“

Žinoma, jie pasakys, kad tai įtakinga jėga Vokietijoje, reikia bendrauti su visais. Bet, iš tikrųjų, tai – demagogija. Jei ši jėga taps valdančiąja Vokietijoje, nebus Europos Sąjungos, o bus Sąjunga nuo Berlyno iki Maskvos. Tuo tarpu mes būsime naujų Ribentropo-Molotovo paktų aukos. Tačiau reikia tikėtis, kad vieni jie niekada nebus valdžioje, jei apskritai kada nors bus.

Nors oficialiai AfD niekur nėra pasisakiusi, kad pripažįstama Krymo okupacija, kaip teisėtas prisijungimas prie Rusijos, tačiau daugelis jų atstovų tai sako „kaip asmeninę nuomonę“. Vienas iš atvykstančiųjų, kalbėsiantis apie Vokietijos ir Lietuvos ekonominius ryšius, ne kartą yra pažymėjęs, kad Krymas atsiskyrė nuo Ukrainos pagal tarptautinę teisę ir todėl Rusijai priklauso teisėtai. Tiesa, prieš sankcijas Rusijai jie pasisako vienbalsiai. Viena iš parlamentarių, viešnagės Lietuvoje metu, bandė mus viešai įtikinti, kad negalima klausyti vien Ukrainos, reikia išgirsti ir Rusijos (agresoriaus!) argumentus. Kažkur girdėta, tiesa?

Suprantama, kad šis vizitas ir konferencija nieko nepakeis. Galbūt netgi dar geriau, išryškins visus tuos „naudingus idiotus“, susibūrusius apie buvusį atašė Kaliningrade, iš ten, kaip galime matyti, parsivežusį nemažai naujo „bagažo“.

Tiesa, kiek gėda dėl Lietuvos politikos, kuri tuo, nors ir marginaliai, bus sutepta. Kaip, beje, ir Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, priglaudžianti tokį renginį.

Ši A. Juozaičio organizuojama konferencija yra „pačiu laiku“. Rusija vykdo atvirą agresiją prieš Ukrainos atviros laivybos galimybes, remdamasi teritorinių vandenų teise iš Krymo pusiasalio, kuris jai pagal tarptautinę teisę nepriklauso. Tokiu būdu siekiama bent mažo pripažinimo remiantis jėga.
Tuo pačiu metu atsiranda paraštinių aktyvistų, kurių bendradarbiavimas su Rusijos spec. tarnybomis yra vieša paslaptis, kuriančių „alternatyvą Lietuvai“, kaip paramą už mus kovojančiai AfD. Įžūlumui nėra ribų. Kaip patys giriasi, idėjų šiam steigimui jie semiasi iš signatarų, figūruojančių VSD ataskaitose apie grėsmes Lietuvai.

Rašau tai, kad išsakyčiau savo nuomonę, jog nederėtų diskredituoti tautinės valstybės idėjų, susidedant su vokiečių radikaliais nacionalistais, vėl garbinančiais jėgą ir okupacijas.
Geriausia būtų juos ir jų konferenciją tiesiog ignoruoti. Kaip ir jų kandidatą prezidentus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: lietų ir šlapdribą pakeis sniego pusnys (6)

Pirmadienį orus lems ciklonas keliaujantis nuo Atlanto vandenyno . Dangumi plauks niūrūs,...

„Paskutinis skambutis“ praėjo ramiai, tačiau tuo viskas dar nesibaigia (555)

Sekmadienį Vilniuje vykusioje masinėje protesto akcijoje „Paskutinis skambutis“ susirinko apie 6...

Kad pritrauktumėte šio milijardieriaus dėmesį, jums reikia iškristi iš mokyklos (40)

Kadaise sėdėjęs kalėjime už automobilių vagystę, Tally Fofana dabar sulaukia paramos iš...

Ir Jasikevičius, ir Adomaitis turi prastų naujienų (68)

Sunku prisiminti, kada paskutinį kartą mūšis tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“...

Kaunietis pasipiktino ligoninės darbu: numirėliui juk nėra kur skubėti (24)

„ Kas vyksta Kaune “ redakciją pasiekė Kauno klinikinės ligoninės administracijos darbu...

Šapoka: bandoma pažadinti Marxo šmėklą priešinsis bet kokiam pinigų mokytojams didinimui (515)

Finansų ministras Vilius Šapoka LRT TELEVIZIJOS laidos „ Savaitė “ studijoje teigė, kad...

Karieta su žirgais ir žiedlapiai iš sraigtasparnio: ištaigingos mafijos vadeivos laidotuvės pagaliau atvėrė akis namai – prabangūs iki absurdo (77)

Romos policija ėmėsi griauti aštuonis prabangius namus, pastatytus, kaip įtariama, mafijos klano,...

Vilniaus priemiestyje, magistralėje, žuvo mikroautobuso partrenktas jaunuolis (30)

Sekmadienio vakarą, apie 20.20 val., Vilniaus r., sostinės priemiestyje Raisteniškėse,...

Apžvalgininkas: premjeras nesuvokia, kad jis nėra Venesuelos policijos generolas (786)

Vargu, ar premjeras Saulius Skvernelis tikėjosi, kad nepatenkintų dėl etatinio apmokėjimo...

Į Paryžių nuvykęs lietuvis rado iki šiol skaniausius desertus, dėl kurių alpsta visas pasaulis: vieneto kaina – 2,5 euro (60)

Turbūt nėra tokių žmonių, kuriems nepatiktų desertai , tačiau dar smagiau juos valgyti, kai...