aA
Lietuvos dziudo sportas išgyvena vienus sunkiausių etapų savo gyvavime. Įsismarkavęs dziudo sportininkų ir federacijos vadovų konfliktas ne tik nemažėja, tačiau įgauna vis didesnį pagreitį.
Svetlana Grigorian
Svetlana Grigorian
© Asmeninins albumas

Jau esu rašiusi apie ilgiau nei metus trunkantį dziudo sportininkų ir šios federacijos vadovų konfliktą, kuris prasidėjo, kai dziudo rinktinės vyriausiuoju treneriu buvo paskirtas Eduardas Techovas. Sportininkų nusiskundimai dėl trenerio darbo spragų buvo išgirsti, tačiau niekas nesprendė susidariusių problemų, o, atvirkščiai, kai kuriems sportininkams dėl viešo nepasitenkinimo skleidimo apribotos galimybės dalyvauti ne tik tarptautinėse varžybose, tačiau ir olimpiadoje.

Dziudo sportininkai vienas po kito garsiai prakalbo apie federacijos vadovų diktatą ir neteisingus sprendimus ir, nors konfliktą plačiai aprašė šalies žiniasklaida, niekas nepasikeitė, o šalies sporto bendruomenė vaidino, kad viskas yra gerai. Nepasikeitė ir tai, kad tradiciškai po kiekvieno viešo sportininkų nepaklusnumo federacijai atvejo nepaklusnūs sportininkai spaudžiami bei baudžiami įvairiomis formomis.

Likimo valiai palikti sportininkai, ir toliau ieškodami išeičių dėl tarptautinių ir šalies institucijų, atsakingų už sportą, neveiksnumo sprendžiant konfliktą dėl sportininkų ir federacijos vadovų nelygios kovos bei destrukcijos, praėjusių metų pabaigoje net ryžosi masinei socialinei akcijai, kurios metu vieni žymiausių Lietuvos dziudo sportininkų atsisakė sunkiu darbu iškovotų aukščiausio meistriškumo dziudo sporte pasiekimų įrodymų – juodųjų diržų.

Akivaizdu, kad dziudo federacijos vadovybei ir tai nepadarė didelio įspūdžio, todėl spaudimas nepaklusniems sportininkams ir toliau tęsėsi, o sportininkai, netekę vilties, jog situacija kada nors pagerės, netgi ryžosi išstoti iš Lietuvos dziudo federacijos.

Apie savo pasitraukimą iš dziudo federacijos praėjusią savaitę pranešė septyni dziudo klubai, per savo veiklos istoriją išugdę ne vieną žymų šalies sportininką.

Labai džiaugiuosi, kad kolegos išgirdo mano raginimą LR Seimo Jaunimo ir sporto komisijoje iškelti šį klausimą ir padėti aklavietėje atsidūrusiems šalies sportininkams. Socialdemokratų frakcijos narys komisijoje Tomas Bičiūnas pasiūlė pakviesti sportininkus ir federacijos atstovus į komisijos posėdį ir išklausyti abi puses bei rasti spendimus, kurie galų gale išspręstų žalingą Lietuvos sportui konfliktą.

Susitikimą komisijoje nuspręsta rengti po analogiško posėdžio, kurį įsipareigojo surengti komisijos posėdyje dalyvavęs naujasis švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministras L. Obcarskas, beje, ilgametis Lietuvos samba federacijos prezidentas, čia pat pridūręs, jog konfliktas dziudo federacijoje jam labai gerai žinomas.

Prieš dvi dienas, sausio 13 d., vykusio LR Jaunimo ir sporto komisijos posėdyje Seimo nariai viceministro buvo informuoti, kad po pasitarimo ministerijoje priimtas sprendimas atlikti išsamų ir įpareigojantį federacijos auditą, o Lietuvos dziudo federacijos auditas perkeltas į prioritetinę, pirmą, audituojamų federacijų vietą. Anot viceministro, auditui prireiks šiek tiek laiko, tačiau svarbiausia, kad pirmas, nors kiek rimtesnis žingsnis, sprendžiant konfliktą, žengtas.

Norisi paprašyti, kad šis klausimas daugiau atidėliojamas nebūtų, o pagal galimybes į jo sprendimą įsitrauktų ne tik ministrės pavaduotojas, bet ir pati ministrė. Nesprendžiamas konfliktas žlugdo sportininkų karjeras ir sporto prestižą.

Konfliktinė situacija yra pasiekusi aukščiausią tašką, dėl ko negalima ir toliau rodyti abejingumo Lietuvos sportui, todėl turime priiminėti neatidėliotinus, tačiau esminius sprendimus, kurie užtikrintų, kad iš šalį garsinančių sportininkų nebūtų atimama galimybė siekti jų gyvenimo svajonės ir savo pasiekimais garsinti Lietuvos vardą.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Į nekilnojamojo turto rinką grįžo ilgai nematyti spekuliantai: įspėjama dėl dirbtinai keliamų kainų LB siūlo keisti įstatymus (14)

Gyventojams šiandien būstus perkant greičiau nei juos spėjama statyti, nekilnojamo turto rinkoje...

Įspūdingas praėjusio finalo pakartojimas sudėliojo aštuntfinalio poras skirti trys 11 m baudiniai (29)

Trečiadienį vėlai vakare baigėsi Euro 2020 grupių etapas, po kurio paaiškėjo visos...

Užkalnis. Gyvenimas jau per geras ir eina dar geryn (371)

Kartais būna taip, kad apsidairai, ir matai, kad viskas tiesiog taip puiku, kad geriau mes nesame...

Lietus su perkūnija niekur nedings: sinoptikai žada permainingus orus (1)

Šiandien per Lietuvą lėtai slinks atmosferos frontas. Dienos pradžia bus gana saulėta ir sausa,...

Audra atkeliavo į Lietuvą: stichija Kaune vartė medžius PAGD: su stichija susiję apie 50 pranešimų (173)

Kaip ir žadėta, per Lietuvą birželio 23-osios vakarą slenka audros debesys. Nors didžiųjų...

Incidentas Pabradėje: migrantai sukėlė riaušes, pasieniečiai panaudojo ašarines dujas, aidėjo šūviai papildyta (523)

Trečiadienį vakare VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje apgyvendintiems...

Į bedugnę svirusią Vokietijos rinktinę paskutinę akimirką nutvėrė atsarginis UEFA uždrausta vaivorykšte prieš vengrus mojavo protestuotojas (105)

15 metų trukęs Joachimo Lowo reichas Vokietijos nacionalinėje komandoje vos nesibaigė bent...

Po vartininko liapsuso pakrikę slovakai patyrė ispanišką egzekuciją ir praleido tolyn Ukrainą (53)

Paskutinis Europos futbolo čempionato grupių etapo vakaras virto asmenine Slovakijos rinktinės...

Chris Kay, P R Sanjai | D+

Didžiausia vakcinų gamintoja pasaulyje patiria rimtų problemų: gaisras buvo tik pradžia

Virtinėje pasaulio šalių, nuo Bangladešo iki Nepalo ir Ruandos, kur fiksuojami koronaviruso...