aA
Jau antrus metus tenka stebėti, kaip „pertvarkoma“ Žuvininkystės tarnyba. Senų seniausiai ji jau turėjo būti perkelta į Klaipėdą ir ne bet kur, ne į valstybines patalpas, bet į vienam garsiam bankininkui priklausančias privačias patalpas. Tačiau rezultato kaip nėra, taip nėra.
Remigijus Žemaitaitis
© DELFI / Karolina Pansevič

Štai prieš porą dienų buvusiai tarnybos vadovei iš Žemės ūkio ministerijos už neteisėtą atleidimą buvo priteista 30 tūkst. eurų, kuriuos, žinoma, turės sunešti mokesčių mokėtojai. Nesutikusi su perkėlimu į Klaipėdą buvusi vadovė dar ministro Broniaus Markausko tiesiog buvo išmesta. Ir, kaip paprastai, nesilaikant teisės aktų nustatytos tvarkos.

Jei dar kažkas turėjo iliuzijų, kad Žemės ūkio ministerijai pradėjęs vadovauti Giedrius Surplys pagaliau bus principingas ir pabaigs numatytus darbus, šios iliuzijos jau turėjo dingti, nes tarnyba ir toliau sėkmingai taško mokesčių mokėtojų pinigus laikinam Žuvininkystės tarnybos biurui nuomoti bei trypčioja vietoje. Atrodo, kad ministerija laikosi principo, jog nieko nėra pastoviau už laikinumą.

Štai ministras 2019 m. vasario 1 d. pasirašė jau šeštą per kalendorinius metus Žuvininkystės tarnybos struktūros pakeitimą. Tačiau kaip buvo pradžioje, taip ir dabar, pakeitimai jokių esminių pokyčių neatnešė – eilinį sykį pakeisti kai kurių padalinių pavadinimai ir vėl įsteigtas patarėjo etatas, kuris panaikintas buvo 2018 m. sausio mėn. Žinoma, tarnybos darbuotojai toliau dirba su nepakeistais pareiginiais aprašymais, nes taip dažnai keičiant Žuvininkystės struktūros įsakymus ir padalinių pavadinimus nebespėjama tvarkytis su dokumentais ir juos pritaikyti laiku. Kur pažvelgsi, vien pažeidimai.

Žuvininkystės tarnyboje etatų skaičius pamažėjo nuo 182 iki 148, tačiau užimamų patalpų kvadratų prasiplėtė keliais šimtais kvadratinių metrų, ilgai eskaluoti žuvivaisos padaliniai toliau priklauso Žuvininkystės tarnybai, tačiau didžioji jų dalis merdi paliktos be žuvies ir vos su pora darbuotojų, kad prižiūrėtų pradedantį byrėti turtą. Aišku, žvejai pastebi susidariusią situaciją ir stebisi nepasisekusia pertvarka. Visi unisonu kalba apie tai, kad žvejybos ištekliai mažėja, kvotos traukiasi, o tarnyba „gyvena“ rūmuose ir eikvoja biudžeto lėšas.

Ar ilgai bus toleruojamas toks apsimestinis skaidrumas valstybės tarnyboje? Kai darbuotojai atleidžiami po pertvarkų, išmokamos jiems kompensacijos, o po to po truputį grįžtama prie pradinės struktūros, vėl steigiami tie patys etatai ir jau priimami pageidaujami asmenys į tas pozicijas.
Remigijus Žemaitaitis

Ilgamečiai tarnybos specialistai, nepritariantys pertvarkai, keičiami lojaliais. Turbūt jau vieša paslaptis kad kuriama naujo patarėjo vieta įsteigta Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės skyriaus patarėjai Adrijai Gasiliauskienei, kuri nenori su ministerija keltis į Kauną, todėl jai reikia užtikrinti vietą Vilniuje.

Jau vien tai, kad etatai steigiami konkretiems žmonėms, valstybės įstaigose nėra normalu, pareiginiai aprašymai taip pat pritaikomi jiems – kaip tik dabar Žuvininkystės tarnybos vadovas Tomas Kazlauskas su Adrija Gasiliauskiene derinasi patarėjo pareiginės aprašą – tikėtina bus numatytas gamtos mokslų (biologinis) išsilavinimas, kurį, kaip tyčia, ir turi A. Gasiliauskienė. Norisi paklausti ministro, kaip jis žiūri į šią situaciją?

Susidaro įspūdis, kad ministras specialiai nereaguoja. Arba vadovaujasi buvusio ministro praktika. Vieša paslaptis, kad kas taps naujuoju Žuvininkystės tarnybos vadovu taip pat buvo žinoma gerokai iš anksto ir konkurso skaidrumas buvo akivaizdžiai imituotas. Reikėjo tik bet kokia kaina patraukti buvusią vadovę, o panaudotus metodus, kurie mums kainavo 30 tūkst. eurų, jau aptariau pirmoje pastraipoje.

Garsiai eskaluotas Žuvininkystės tarnybos perkėlimas į Klaipėdą šiandien irgi jau nebeaktualus ir virto parodija. Dabar visas dėmesys nukreiptas į ministerijos perkėlimą, kuris greičiausiai taip pat virs puikiu cirko numeriu. Tik ar ilgai bus toleruojamas toks apsimestinis skaidrumas valstybės tarnyboje? Kai darbuotojai atleidžiami po pertvarkų, išmokamos jiems kompensacijos, o po to po truputį grįžtama prie pradinės struktūros, vėl steigiami tie patys etatai ir jau priimami pageidaujami asmenys į tas pozicijas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
4.2000

Top naujienos

Nesuvokiamos skerdynės: dėl 10 km plyno lauko galvas padėjo per milijoną karių (2)

Somos mūšis , buvo vienas didžiausių Pirmojo pasaulinio karo mūšių. Jis vyko nuo 1916-ųjų...

Paaugliai žaislus keičia į ginklus: buriasi į grupes, smurtauja, vagia ir nieko nebijo (79)

Vagia automobilius, peilius naudoja kaip grasinamuosius įrankius, apiplėšinėja, spardo, muša ir...

Patikrinę iš JAV į Lietuvą atvežtą „Volvo“ visureigį konstatavo: gerai, kad ne dyzelinis (104)

Vieša paslaptis, sako autoservisų specialistai, kad dažniausiai benzininiai automobiliai genda...

Princesės Dianos žūties liudininkais tapusi amerikiečių pora bijo dėl savo gyvybių: parodymai atskleidė netikėtas detales (51)

Kaip sako 1997 metų rugpjūčio 31 dieną princesės Dianos žūties Paryžiuje liudininkais...

Grilio mylėtojų šventėje – nuodėmingo maisto lavina: kepimo virtuozai pranoko patys save (1)

Saulėtą šeštadienio popietę būrys žmonių rinkosi į didžiausios Baltijos šalyse grilio...

Norėdami išvengti odos vėžio, privalote apsižiūrėti: gydytoja įvardijo, kam rizika susirgti didžiausia (4)

Anot gydytojos dermatovenerologės Astos Dumbliauskienės , odos vėžio prevencija Lietuvoje...

Interneto sensacija tapusi JAV gimnastė: man sakė, kad atrodau kaip kiaulė (19)

Amerikiečių gimnastė – 23 metų Katelyn Ohashi šių metų sausį žaibiškai išgarsėjo po...

Ant raudonojo kilimo Kanuose pasirodžiusios Sylvesterio Stallone žmona ir dukra tapo vakaro žvaigždėmis (14)

Garsiojo Sylvesterio Stallone 20-metė dukra Sistine grožiu neatsilieka nuo savo motinos Jennifer....

Emocingame mūšyje Kanados rinktinė nepaliko vilčių Čekijai ir žengė į finalą (2)

Kanados ledo ritulio rinktinė ketvirtą kartą per penkerius metus žais pasaulio čempionato finale....

Kodėl verta įsirengti miegamąjį pagal feng šui: nuovargį pamiršite ilgam ekspertės patarimai (1)

Gyvenimas yra neįtikėtinai įtemptas, tad teoriškai, mes visi turėtume turėti ramią vietą, į...