Gali kilti klausimas, kuo šie sprendimai susiję? Konstitucinis Teismas jau du kartus nagrinėjo klausimą, kas gali būti pripažįstamas valstybės vadovu, ir abu kartus konstatavo, jog juo gali būti pripažįstamas tik tas asmuo, kurį valstybės vadovu, t. y. prezidentu, išrinko Lietuvos žmonės. Taigi, tikėtis, jog trečią kartą Konstitucinis Teismas išaiškins, jog valstybės vadovu gali būti ir Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, kurio niekas visuotiniuose rinkimuose nerinko, būtų mažų mažiausiai keista.

Dabar jau buvęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas S. Šedbaras dar visai neseniai Seimui įrodinėjo, kad Vytauto Landsbergio pripažinimas valstybės vadovu Konstitucijai neprieštarauja, nors Konstitucinio Teismo išaiškinimai neabejotinai sako priešingai.

Seimo dauguma su savo rėmėjais opozicijoje tą patį S. Šedbarą patvirtino Konstitucinio Teismo teisėju kaip tik prieš tai, kada Konstituciniame Teisme bus svarstomas klausimas dėl V. Landsbergio pripažinimo valstybės vadovu.

Labai sunku tikėtis, kad naujas Konstitucinio Teismo teisėjas pakeis savo nuomonę ir palaikys ankstesnius Konstitucinio Teismo išaiškinimus. Nežinia, kokią ši valdžia, V. Landsbergio anūkas Gabrielius Landsbergis ir jam senelį valstybės vadovu pripažinti padėjęs Saulius Skvernelis gali padaryti įtaką kitiems Konstitucinio Teismo teisėjams.

Tikiu, kad Konstitucinis Teismas yra nepriklausomas, o konstitucinė teisė nesikeičia pagal valdžios norus ar valią. Taip pat viliuosi, jog naujasis Konstitucinio Teismo teisėjas S. Šedbaras nusišalins nuo šio klausimo nagrinėjimo, nes jis yra šališkas ir praėjo labai mažai laiko nuo šio klausimo nagrinėjimo Seime, kur jis savo šališkumą atvirai pademonstravo.

Stebiuosi ir dvigubais standartais skiriant teisėjus. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos suformuotoje Vyriausybėje dirbęs ministras Eimutis Misiūnas nebuvo skiriamas teisėju, nes buvo šaukiama per visas žiniasklaidos priemones apie metų atšalimo laikotarpį. Buvęs Seimo narys S. Šedbaras neatšalinėjo nė dienos. Kažkodėl konservatoriams negalioja jokie politinės kultūros standartai, kuriuos jie patys deklaravo kitų atžvilgiu. Negana to, stebina ir kitų institucijų, kurios jau akivaizdžiai dirba konservatoriams, pastangos, kad S. Šedbaras kuo greičiau taptų teisėju.

Šių metų kovo 16 d. (po 12 val.) Seimo narys Stasys Šedbaras buvo paskirtas KT teisėju ir tą pat dieną, vykstant Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdžiui, buvo priimtas sprendimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo ir mandato pripažinimo rinkimuose „už brūkšnio“ likusiam asmeniui. Tiesiog neįtikėtina skuba. Dėl konservatorių nuspręsta nesilaikyti įprastos tvarkos, kuomet apie numatomą darbotvarkę pranešama iš anksto, prieš 24 val., darbotvarkė paskelbiama viešai. Ar tai yra įprasta VRK praktika – asmenų prašymus svarstyti čia ir dabar? Nemanau. Ar sprendimai dėl tokių skubių pageidavimų tenkinimo priklauso nuo besikreipiančių asmenų statuso, jų padėties visuomenėje? Tikrai taip, ypač, jei kreipiasi konservatoriai.

Kreipimasis į Konstitucinį Teismą atiduotas, mūsų atstovas teisme bus Seimo narys Dainius Gaižauskas. Mes neleisime perrašyti Lietuvos istorijos, nesvarbu, kad tai paliečia Landsbergius. Konstitucija buvo kuriama valstybei ir jos piliečiams, o ne grupelei politikų, spjaudančių į Konstituciją ir visą Tautą, kurią jie iš Seimo tribūnos jau atvirai vadina gyvulių ūkiu.